Farmaceuti uvjerljivim slavljem protiv Istre 1961 došlo do prve ovosezonske pobjede (VIDEO)

U prvoj utakmici 8. kola HT Prve lige Slaven Belupo je došao do prve ovosezonske prvenstvene pobjede. U Koprivnici su u dinamičnom i prigodama bogatom dvoboju bili bolji od Istre 1961 rezultatom 5:1 (2:0). Dvostruki strijelac je bio Tomislav Božić dok su mrežu gostiju još tresli Ivan Krstanović, Nemanja Glavčić i Martin Boakye. Počasni pogodak za izabranike Fausta Budicina postigao je Matej Vuk.

Farmaceuti su tako s tri boda preskočili Zeleno-žute na prvenstvenoj ljestvici te trenutno sa sedam osvojenih bodova zauzimaju šestu poziciju.

Nakon početnog ispitivanja snaga veliku priliku smo vidjeli u 15. minuti kada je Krstanović s desne strane u petercu pronašao Etoundija, a njegov udarac petom brani Majkić. Lopta se potom odbija do Božića koji je snažno pucao prema golu, ali vratar Istre 1961 se iskazao odličnom obranom.

Gosti su uzvratili već u sljedećoj minuti kad je s desne strane Sane ubačajem pronašao Špoljarića, no njegov udarac glavom Filipović sigurno brani. Sane je nedugo potom i sam pokušao iznenaditi golmana domaćih koji ipak nije imao problema s njegovim udarcem s ruba kaznenog prostora.

U 21. minuti ponovno su zaprijetili Farmaceuti. Goda je uposlio Krstanovića koji je pokušao pucati odmah iz okreta, ali nije pogodio okvir gola. Minutu kasnije nakon akcije po lijevoj strani lopta dolazi do Etoundija koji se uspio izboriti za udarac koji blokira Paez.

Španjolskog stopera je tom prilikom lopta nakon noge pogodila i u ruku te je VAR pozvao suca Lovrića na pregled video snimke, a on je odlučio da se ne radi o kaznenom udarcu.

Slaven Belupo do vodstva dolazi u 31. minuti. Glavčić je ubačajem iz slobodnog udarca pronašao usamljenog Božića, a on koristi lošu reakciju vratara Majkića i glavom šalje loptu u mrežu. Pogodak je nakon duže provjere potvrdio i VAR koji je zaključio da stoper domaćih nije bio u zaleđu.

Udarac je u 35. minuti okušao i Lulić, ali pogađa ravno u vratara Zeleno-žutih. Majkić je na razini bio četiri minute kasnije kada je Glavčić asistirao Godi, a vratar gostiju je pravovremeno izašao i uspio obraniti situaciji 1 na 1.

U prvoj minutu sudačke nadoknade Slaven Belupo je povećao vodstvo, a pogodak su zabili na identičan način kao i prvi. Glavčić je iz slobodnog udarca ubacio za Božića koji glavom šalje loptu pored Majkića.

Domaćini do trećeg gola dolaze u 50. minuti kada je kazneni udarac realizirao Krstanović koji je tako došao do 103. gola u Prvoj HNL od koji je 14 dao Istri 1961. Prethodno je rukom u šesnaestercu igrao Sergi Gonzalez, a sudac Lovrić je i nakon pregleda snimke ostao pri svojoj prvotnoj odluci.

U 54. minuti gosti su mogli izjednačiti kada je Blagojević iz slobodnog udarca pronašao Kima, a njegov udarac s pet matera glavom paradom lovi Filipović.

Četiri minute kasnije nova velika prilika za goste. Sa 16 metara je dobro pucao Ivančić, ali Filipović uz pomoć stative brani njegov pokušaj.

Faramceuti do četvrtog gola dolaze u 60. minuti. Krstanović je asistirao za Glavčića koji se odličnim potezom oslobađa Blagojevića te šalje loptu u mrežu pored Kima i Majkića.

Istra 1961 je blizu gola bila i u 67. minuti kada je odlično iz okreta pucao Vuk, ali još jednom izvrsno brani Filipović.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani Goda bježi Lisici te u dobroj prilici puca pored gola.

U 72. minuti Lisica dobrim ubačajem pronalazi Vuka koji puca glavom, no još jednom kao pobjednik tog duela izlazi Filipović.

Slaven Belupo je potom zaprijetio preko Knolla koji bježi obrano Istre, ali u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Majkić.

Tomislav Stipić je u 76. minuti u igru poslao Martina Boakyea, a on mu se odužio samo dvije minute kasnije kada se nakon Lulićevog ubačaja s desne strane pored Hujbera izborio za loptu te ju špicem šalje iza leđa Majkića.

U 83. minuti nakon pogreške Filipovića Vuk je uposlio Halilovića, a on iz odlične situacije nije uspio pogoditi okvir gola. Dvije minute kasnije Istra 1961 ipak dolazi do počasnog gola. S desne strane je dobro ubacio Navarro, a Vuk je efektno s prve stative svladao Filipovića.

Božić je do hat-tricka bio blizu u 86. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Brkovića snažno je pucao s druge stative, no Majkić brani njegov udarac. U 90. iz još jednog kornera vidjeli smo identičnu situaciju. Braković ubacuje, Božić puca, a Majkić brani.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Blagojević iz kornera pronalazi Kima koji puca glavom s pet metara za još jednu odličnu obranu vratara Faramceuta.

Osmo kolo se nastavlja sutra kada se sastaju vodeće momčadi na ljestvici Dinamo i Gorica, a nakon toga Rijeka dočekuje Varaždin.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Slaven Belupo u prvoj utakmici 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige od 18 sati u Koprivnici dočekuje Istru 1961.

Farmaceuti su jedini prvoligaš koji u dosadašnjem tijeku sezone nije upisao pobjedi dok Zeleno-žuti s utakmicom više imaju bod više od današnjih suparnika.

Domaćini u današnjem ogledu nemaju problema s izostancima dok su gosti lišeni usluga ozlijeđenog Tomaševića te kartoniranih Galilee i Bosančića.

Strateg Slavena Tomislav Stipić je u najavi utakmice rekao: “Nakon dugo vremena ponovno igramo u našoj kući, ponovno pred našom publikom. Stvarno se veselimo utakmici i pozivam sve naše navijače da dođu na stadion i da nas podrže jer smo ih se zaželjeli i jer su nam potrebni da nam pruže potporu, da osjetimo da se netko uz nas bori na terenu. Igramo u Koprivnici i želimo se nahraniti bodovima i zabaviti našu publiku. Istra je jako dobro organizirana momčad. Teško ju je probiti, a naprijed ima jako brze igrače. Moramo biti strpljivi, smireni i kontrolirati svoje emocije, ali trebamo i vjerovati u dobre izvedbe naših igrača do sada na terenu koje nisu bile adekvatno nagrađene bodovima. Pružit ćemo sve što je u našoj moći i konačno doći do te prve pobjede.”

Njegov kolega Fausto Budicin je dodao: “Mislim da su oni kao momčad postigli premalo bodova u odnosu na ono što su pokazali, tako da će sutra ogled shvatiti kao vrstu iskupljenja za sve što su propustili do sada. Mislim da im je imperativ pobjeda i da se vide kao pobjednici, no nešto će se i nas pitati i nadam se da ćemo im uspjeti poremetiti planove. Što se sastava tiče, svi su u konkurenciji, osim Tomaševića koji ima ozljedu i Bosančića i Einara koji su kartonirani.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok) i Ivan Matić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Jure Zečević iz Knina, a suce će kontrolirati Miroslav Vitković iz Velike Gorice.