Fratelli d’Italia: ‘Immobilizacija’ Milana na Olimpicu (VIDEO)

N+

Italijom hara nevrijeme, te se očekivalo mnogo odgoda u 3. kolu. Na kraju su se odigrale sve utakmice osim one u Genovi, gdje su zbog velike natopljenosti travnjaka igrači Sampdorije i Rome ostali bez akcije. Međutim, pravu ligašku idilu kakvu smo i očekivali u Rimu, gdje su snage odmjerili Lazio i Milan, smo i dobili. Pod okriljem Atleti Azzurri stadiona, veliki strateg Gasperini upisuje prve bodove u novoj sezoni, te stvara pozitivan abijent uoči ovotjednog europskog stajališta. Završetkom ovog kola samo su tri ekipe ostale stopostotne.

Lazio – Milan 4:1 ( 3x Immobile, L. Alberto/ Montolivo )

Orlovi su u startu imali „lakši“ ždrijeb, ali su i tu pokleknuli protiv novog prvoligaša Spala. Ovo je bila prva prava kušnja za Nebeskoplave, u kojoj se trebalo ustanoviti je li igrači pod palicom S. Inzaghia stvarno visoko ciljaju. Ugostili su Milan, koji se ljetnim pojačanjima svrstava među favorite za Scudetto. Montella na papiru ima odličnu momčad, ali praksa šteka. Sve je mirisalo na neriješeno pri kraju prvog poluvremena, ali nespretnost Calabrie u vlastitom šesnaestercu donosi Laziju kazneni udarac. Egzekutor Ciro Immobile obavlja svoju napadačku dužnost klasno izvedenim penalom. Nakon par minuta vidi se razlika klase i kvazi napadača. Preciznim ubačajem na drugu stativu pronalazi se Immobile, te volejem iz prve pogađa drugu stativu Donnarumme. Bili smo mišljena kako će se stari „div“ probudit u nastavku, ali ih dočekuje hladan tuš. Ciro immobilizira kolosjek Rossonera i ostavlja ih u očaju. Orlovi nisu stali na tome, kada nakon par minuta „Ciro the Hero“ darežljivo asistira Albertu za visokih 4:0. Gosti dolaze do počasnog zgoditka nakon spavanca među obranbenim igračima, kada sam ostaje Montolivo. Montelu realnost grize, te mora biti svjestan da se sa igračima na pladnju ne daruje veliki pehar.

Inter – Spal 2:0 ( Icardi, Perišić )

Spalletti polako podiže formu Nerrazzura iz kola u kolo. Ugostili su blago iznenađenje kroz prva dva kola, Spal. Dobili su priznanje, ali nisu mogli tražiti niti bod protiv ovakvo uigranog Intera. Gosti su pali u 22. minuti, kada Francesco Vicari nespretno udara igrača po nogama u kaznenom prostoru. Kapetan Icardi odgovorno preuzima ulogu te šalje vratara na drugu stranu vratnice. U drugom je poluvremenu igra zatihnula, kada se pred kraj utakmice događa potez kola. Naš reprezentativac Ivan Perišić maestralno zabija gol pokazujući svoje odlične nogometne vrline. Udarac iz prve uz dodir grede ulazi iza leđa gostujućeg vratara. Ukazuje nam da je pravo Interovo pojačanje njegov ostanak. Duet IcardiPerišić izvrsno koordiniraju pred suparničkim golom navodeći nas da bi ovo mogao postati tandem poput Andy Cole i Dwight Yorka. Istina da Inter nema obavezu duljeg tjednog termina namijenjenu za europska natjecanja, stoga ih svako kolo očekuje novi svježi elan za naredna kola.

Atalanta – Sassuolo 2:1 ( Cornelius, Petagna/ Sensi )

Nakon punih pet godina u eri Di Francesca, palicu Neroverda preuzima Cristian Bucchi, koji je napravio dobar posao u Perugi osvojivši visoku četvrtu poziciji u Serie B. Dobio je priliku voditi tim kroz najviši rang, ali mu jedra ne primaju jaku snagu vjetrova u prva tri kola. Ovo su kolo išli u goste „moćnoj“ Atalanti koja nije niti sjena prošlogodišnjoj.

Gasperini nije imao sreće sa prva dva kola, ali sad je morao stavit u džep sva tri boda kako bi se podigla pozitiva uoči europskog natjecanja. Utakmica nije blještala ljepotom igre, mada je bilo dosta udaraca od kojih je samo par završilo u okviru gola. Prvo vodstvo su preuzeli gosti, kada udarac Stefana Sensia ne uspijeva obraniti domaći vratar, te u teške muke stavlja domaćeg stratega. Atalanta se uspijeva sabrati, te poput mnogo već viđenih utakmica vraćaju se iz mrtvih. Mirnoću na poluvremenu im donosi Cornelius, da bi pri kraju utakmice puni plijen donio Petagna. Sada postaje teško za Bucchia, kada njegova momčad iduće kolo igra protiv jakog Juventusa. Momčadi iz Bergama je trenutno u mislima Wayne Rooney i njegov Everton koji im dolazi u goste u prvom pretkolu Europa lige.

Verona – Fiorentina 0:5 ( Simeone, Thereau, Astori, Veretout, Dias )

Viole su ove sezone oslabljene s nedostatkom tri jaka igrača (Kalinić, Valero, Bernardeschi), i to se očitovalo već u prva dva kola u kojima su ostali praznih ruku. Čuvena utvrda Artemio Franchi prošle je sezona ostala neosvojena za sve klubove Apenina, osim za Empoli i to još pri kraju sezone. Uvertira im je već bila loša kad ih je kući nasamarila Sampdoria. Tu se već pretpostavljalo kako će ovo biti moguća loša sezona pred njima. Žutoplavi ne znaju baš dobro ukrotiti Firenčane u svom dvorištu – zadnja pobjeda kući 2001. godine. Kako je utakmica krenula tako se i negativna tradicija nastavila. Već u prvom poluvremenu gosti dolaze do prva tri boda u novoj sezoni, utrpavši im tri komada. U drugom su nastavili niz, ali su samo došli do broja dva. Fascinantan podatak o pet različitih strijelaca potvrđuje da su gosti bili opasni sa svih strana. Vjerujemo da će ova golijada biti pravi poticaj za Bolognu doma u idućem kolu, jer ih nakon toga čega gostovanje kod Juventusa, gdje će im trebati ovakva i slična izdanja ukoliko ne žele doživjeti potop kao protiv Intera u prvom kolu.

Ostali rezultati:
Bologna – Napoli 0:3 ( Callejon, Mertens, Zielinski)
Benevento – Torino 0:1 ( Falque )
Cagliari – Crotone 1:0 ( Sau )
Udinese – Genoa 1:0 ( Jankto )
Juventus – Chievo 3:0 ( ag.Hetemaj, Higuain, Dybala )
Sampdoria – Roma ( Odgođeno )

Momčad kola:

Za zlatnu loptu su se već izdvojila tri moguća konkurenta. Jaka predstava agretinskog dvojca Dybala-Icardi prevagat će se iz kola u kolu, a za petama im je probuđeni strijelac iz Lazia Ciro Immobile. Očekujemo da će su u narednim kolima pridružit Džeko, Mertens i Belotti.

Italija ima jake temelje u europskim natjecanjima. Boje romantičnog čina nogometa u najelitnijem eurospkom natjecanju brane Juventus, Roma i Napoli, dok u korporaciji mlađeg brata sudjeluju Lazio, Atalanta i Milan. Stara Dama već ide na revanš protiv Barcelone na svom terenu, dok borbu sa Španjolcima očekuje i Vučicu, koja ugošćuje uvijek neugodni Atletico de Madrid. Napolitanci otvaraju protiv starih članova LP, Shakhtara. U EL pravu prepreku ima momčad iz Bergama, kojima u goste dolazi moćni Everton, dok će Milan i Lazio odmjerit snage s Austrijom Beč, odnosno Vitesseom.