Povratak u dosadnu stvarnost (VIDEO)

N+

Novo ligaško kolo na Apeninima donijelo je ponovo razbijanje iluzije o borbi za naslov. Inter je u najboljoj ligaškoj formi u posljednjih pet godina i Liga prvaka više mu nije tako daleko. Milan i Lazio ponovno klize prema prosječnosti, a Atalanta prkosi svima koji čekaju pad njezine forme. U Firenci smo gledali raspucani remi dvije ekipa otvorenog stila igre…

Razbijanje iluzije

Prije nekoliko tjedana kada se Juventus poskliznuo u Firenci pisali smo kako talijanska javnost svaki kiks prvaka doživljava kao povratak borbe za naslov. Serie A utonula je u predvidljivost, stoga se mediji u Italiji hvataju za svaku slamku spasa koja bi donijela izlazak iz dosadne stvarnosti i učinila borbu za Scudetto zanimljivijom. Ipak, u dubini sebe su itekako svjesni da utrka za naslovom ne postoji i da nikada i nije. Juventus je trenutno organizacijski, financijski i igrački ispred konkurencije, a takvo stanje će se vjerojatno nastaviti i ubuduće. Mogu si dopustiti nekoliko kikseva u gostima kao ove sezone jer su svjesni da konkurenti ne mogu pratiti njihov tempo, koliko god serija pobjeda nanizali. U ključnim trenutcima Stara dama je najbolja, a rivali poput Rome i Napolija nemaju naviku osvajanja trofeja.

Ovog vikenda Juve je rutinski odradio gostovanje kod Sassuola, gdje je vjerovali ili ne na zadnja dva gostovanja osvojio samo bod. Allegriju je ovo prva pobjeda kod Neroverda. Već drugu utakmicu zaredom susret započinje sa tercetom Mandžukić Higuain Dybala, i ponovno razbija protivnika u početnim minutama. Već nakon 25. minuta postavljen je konačni rezultat od 0:2, a golove su polučili Higuain i Khedira. Argentinskom napadaču ovo je već šesta uzastopna utakmica u ligi u kojoj zabija. Momčadi Eusebia Di Francesca ovo je četvrti domaći poraz u zadnjih šest dvoboja.

All Goals highlights HD – Sassuolo 0-2… by Live1Goals

Što reći o Romi i Napoliju? Kada se čovjek najmanje nada oni kiksaju i iznova pokažu da nisu dorasli utrci s Juventusom. Romin način gubljenja utakmice protiv nominalno lošijih ekipa od nje ponovno je viđen na stadionu Luigi Ferraris u nedjelju. Protiv Sampdorije dvaput su vodili i kontrolirali utakmicu, da bi si dopustili preokret u samo dvije minute. Igrač utakmice bio je Kolumbijac Muriel koji je uz postignuti pobjednički pogodak iz slobodnjaka, asistirao Praetu (debitantski gol u Serie A) i Schicku (zabio nakon 83 sekunde u igri) za izjednačujuće zgoditke. Za Spallettijevu momčad golove su zabijali Bruno Peres i Edin Džeko, kojemu je ovo petnaesti pogodak u ligi ove sezone. Sampi je ovo prva ovogodišnja pobjeda, nakon dva poraza i remija. Romi je ovo čak četvrti poraz u zadnjih osam gostovanja kod Dorije, uz tri remija i jednu pobjedu.

All Goals HD – Sampdoria 3-2 AS Roma 29.01.2017 HD by Live1Goals

Napoli
je nastavio veliki niz bez poraza, ali Sarri zasigurno nije sretan bodom protiv ekipe koja će dogodine igrati Serie B. Nije prvi puta da se Partenopei muče na domaćem terenu protiv zatvorenijih momčadi. Muke im je pojačao Nesterovski već u 6. minuti susreta, zgoditkom za 0-1. Makedoncu je ovo već osmi zgoditak u tekućoj sezoni. Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo izjednačiti preko Mertensa. Debi na klupi Palerma imao je Diego Lopez, koji je čak četvrti stručnjak na klupi Sicilijanaca ove sezone.

All Goals highlights – Napoli 1-1 Palermo… by claytonashurst

Inter na pravom putu, Milan i Lazio gube korak

Stefano Pioli
zasad je našao pravu formulu za Inter. U subotu su savladali već prežaljenu Pescaru sa 3:0. Pioli je standardizirao momčad i sustav 4-2-3-1 i pronašao igračima prave uloge u momčadi. Inter djeluje puno organiziranije i odlučnije pod njegovim vodstvom. Subotnje slavlje im je sedmo uzastopno u ligi, što je niz kojeg nisu zabilježili od 2012. godine. Mauro Icardi najkorisniji je igrač Liga petice po učinku. Nakon 22. kola ima 15 pogodaka i osam asistencija na kontu. D’Ambrosio je prvi Interov defenzivac koji je postigao pogodak ove sezone. Joao Mario zabio je već drugi dvoboj zaredom, a Eder je stavio točku na “i” u svojoj dvjestotoj utakmici u Serie A. Pescara nije slavila na San Siru od 1987. godine! Pravi test trenutne vrijednosti za Piolijevu momčad bit će dvoboj idućeg vikenda protiv nedodirljivog Juventusa na njegovom stadionu.

Njihov gradski rival Milan nakon odlične polusezone ponovno se vraća u prosjek. Novi poraz stigao je u Udinama ovog vikenda na ugodno popunjenoj Dacia Areni. Poveli su Rossoneri pogotkom Bonaventure već u 8. minuti, no obrana je ponovno iskazala slabosti kao u prethodnim susretima. Francuz Thereau (deveti gol u sezoni) i Argentinac de Paul (debitantski gol u Serie A) režirali su preokret za konačnih 2-1, prekinuvši tako negativan niz njihove momčadi od tri uzastopna poraza. Udinese je Milana već savladao prošle jeseni na San Siru. Montellina momčad osvojila je samo pet bodova u posljednjih šest utakmica i trenutačno je na sedmoj poziciji.

All Goals HD – Udinese 2-1 AC Milan – 29.01… by Live1Goals

Lagani pad
polako bilježi i Lazio. Drugu utakmicu zaredom nisu zabili gol, a na Olimpicu ih je u 90. minuti šokirao Inglese koji je donio pobjedu svome Chievu nakon pet poraza u nizu. Nebesko plavi ispalili su rekordnih 28 udaraca ove sezone prema protivničkim vratima, no nije bilo preciznosti.

Atalanta se još uvijek drži, raspucani remi u Firenci i dvoboji na margini

I dok se Atalanti poput Milana i Lazia predviđao pad, ona se još uvijek najbolje drži od navedenog terceta. Ovog vikenda uhvatili su novi vrijedan bod na gostovanju kod Torina. Falque je u ranoj fazi susreta doveo u vodstvo Bikove zabivši svoj peti uzastopni pogodak u dvobojima protiv Atalante za razne momčadi. Petagna je u nastavku donio bod ekipi iz Bergama. Torino u zadnjih devet kola ima samo jednu pobjedu.

Najefikasniji susret vikenda odigrali su Fiorentina i Genova, zabivši šest zgoditaka u remiju 3-3. Imale su Viole riješen dvoboj vodeći dva pogotka prednosti. Zabijali su Iličić i, drugu utakmicu zaredom,Chiesa. U samo dvije minute gosti su kratko izjednačili preko Simeonea i Hiljemarka, da bi Kalinić jubilarnim desetim golom u ligi ove sezone vratio prednost domaćinima. Konačni rezultat postavio je ponovno Simeone, golom s bijele točke pet minuta prije kraja dvoboja. Fiorentina je samo jednom u posljednjih osam kola susret završila bez primljenog pogotka, a Genova već 40 godina nije slavila na stadionu Artemio Franchi.

All Goals highlights – Fiorentina 3-3 Genoa… by billiemccarroll

Crotone
je pobijedio Empoli 4-1 i smanjio zaostatak na osam bodova. Treći trijumf u sezoni ostvaren je teže nego što sugerira konačni rezultat. Dva pogotka postigli su u sudačkoj nadoknadi. Cagliari i Bologna remizirali su na Sardiniji u dvoboju sredine ljestvice. Borriello je u 92. minuti zabio za bod domaćeg sastava, nakon što je Destro sredinom nastavka doveo goste u vodstvo. Igraču Cagliarija ovo je deseti pogodak sezone i već peti puta u karijeri zabio je dvoznamenkasti broj zgoditaka u jednoj sezoni Serie A.