Fruk i Delić strijelci u remiju Šibenika i Gorice, Jović podijelio tri crvena kartona

U posljednjoj utakmici programa 11. kola SuperSport HNL-a Šibenik i Gorica su pred 876 gledatelja na Šubićevcu odigrali neriješenih 1-1 (0-1).

Goste je u vodstvo pogotkom u 39. minuti doveo Toni Fruk, a konačan rezultat postavio je Ivan Delić iz kaznenog udarca u 82. minuti igre. Glavni sudac Fran Jović podijelio je čak tri crvena kartona, nijedan izravni, a redom su zahvaljujući njegovom kriteriju igru prijevremeno zbog disciplinskih prekršaja završavali Jurica Pršir (55.), Haruki Arai (73.) te Edin Julardžija (91.).

Ovim raspletom Šibenik je u debiju Marija Cvitanovića upisao osmi ligaški remi u sezoni te je sada s 11 osvojenih bodova na sedmom mjestu, dok se Gorica svojim trećim remijem sa šest bodova na kontu izjednačila s Rijekom na dnu prvenstvene ljestvice.

‘Narančasti’ su danas zbog akumuliranih opomena bili bez Mislava i Bernarda Matić te Stefana Perić. Velikogorički prvoligaš zbog kartona je bio bez usluga Suka i Steenvoordena te Raspopovića koji ima i zdravstvenih problema, baš kao i Keita.

U uvodu susreta gledali smo ravnopravan dvoboj. Gosti su zaprijetili već u 2. minuti kada se Mitrović po desnoj strani napada sjurio u šesnaesterac i u sredini pokušao pronaći Jurića, ali Arai je požrtvovnim uklizavanjem na sedam metara uspješno otklonio opasnost.

U narednom periodu je Šibenik imao svoj najbolji period u prvom dijelu, a glavnina događanja odvijala se po desnoj strani domaćeg napada gdje je najviše problema svojom aktivnošću gostima radio Arai.

Upravo je 24-godišnji Japanac u 6. minuti ubacio za veliku priliku ‘Narančastih’, ali u sredini se na osam metara Čop odlučio na pokušaj glavom iz zahtjevne pozicije, iza njegovih leđa nečuvan je loptu na udarac čekao Dolček.

Tri minute poslije lijepom i brzom kombinacijom su obranu gostiju izigrali Salomon i Čop, potonji se sjurio u šesnaesterac i s deset metara zapucao, ali istrčali Banić ‘ušao’ mu je u udarac i time upisao veliku obranu.

S odmakom vremena bilo je evidentno da Gorica poptuno preuzima kontrolu nad događanjima na terenu, Šibenik je izgledao dosta neorganiziranije i teže se branio, ali još teže s posjedom bio konkretan.

Gorica je ponovno prijetila u 23. minuti kada je Mitrović na desnom rubu šesnaesterca izbacio čuvara Araija i odigrao na sedam metara za Prokopa koji je loše zahvatio loptu, pa mu je Rogić mirno odbio pokušaj u bliži gornji kut. Nekoliko trenutaka poslije aktivni Japanac se na suprotnoj strani probio do pozicije za udarac, pucao je s osamnaest metara prizemno uz samu desnu vratnicu.

Vrlo dobru situaciju za ugorziti Rogića kreirao si je u 26. minuti Vojtko, dugu loptu Krizmanića 21-godišnji Slovak je atraktivno prvim dodirom gurnuo u prostor i zaobišao Japanca, ali lijevo iskosa sa sedam metara brzopleto je pucao preko okvira vrata.

Zaista nemoćno izgledali su ‘Narančasti’ u drugom dijelu prvog poluvremena. Veliku priliku za pogodak imao je nakon lijepe kombinacije po desnoj strani napada Mitrović u 37. minuti, ali Rogić je velikom obranom uspio zaustaviti i njegov pokušaj sa četiri metra.

Svoje bolje i konkretnije izdanje ‘Bikovi’ su ipak uspjeli kapitalizirati u 39. minuti igre. Jurić je u začetku izlaska u napad kvalitetno iz sredine povukao naprijed te otvorio Prokopa desno, 25-godišnji Austrijanac je odigrao prizemno u sredinu na rub šesnaesterca za Fruka, a 21-godišnjak mirno primio loptu, zavukao se u sredinu i s deset metara pogodio desni kut za 0-1 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno sedmi u 39. S/HNL nastupu.

Do kraja prvog dijela Gorica je poslije pogreške Roma u 44. minuti imala veliku priliku za povećanje vodstva, ali Jurićev udarac lijevo iskosa sa sedam metara u suprotni kut uspio je zaustaviti koncentrirani Rogić.

U nastavku smo prvu situaciju vidjeli u 49. minuti kada je iz prekida na lijevoj strani napada ubacio Vojtko, a u sredini skok dobio Krizmanić koji je glavom s osam metara pucao pored suprotne vratnice.

Planovi Gorice o mirnom nastavku kontrole susreta narušeni su u 55. minuti kada je Fran Jović Prširu zbog zakašnjelog starta nad Dolčekom na centru terena pokazao drugi žuti i isključujući crveni karton. Angelovski je zbog ovog događaja s terena povukao Prokopa, a u igru uveo Julardžiju.

Iako je Šibenik sada kontrolirao posjed, konkretne dolaske u posljednju trećinu Cvitanovićeva momčad nije uspijevala odigrati. Zabilježili smo u ovom periodu tek dalekometne pokušaje Skorupa i Vidovića s kojima Banić nije imao ni najmanjih problema.

Brojčano stanje na terenu se izjednačilo u 73. minuti nakon što je Jović poslije duela Fruka i Araija označio prekršaj Japanca i za to ga nagradio drugom opomenom, prvu je zaradio svega dvije minute ranije.

I dalje kroz igru nijedna momčad nije pokazivala dovoljno koncentracije i kvalitete za kreiranje dobrih pozicija u napadu, ali u 81. minuti Delić prima loptu na desnoj strani napada, prolazi pored nekoliko čuvara te ga po ulasku u šesnaesterac zakašnjelim startom ruši Jovičić, a Jović odmah svira najstrožu kaznu. Siguran je s bijele točke za 1-1 bio Delić poslavši loptu poluvisoko po sredini vrata za svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u 98. S/HNL nastupu.

Do kraja dvoboja na opomenama lagani Jović (jedanaest žutih kartona) je u 91. minuti drugi žuti i isključujući crveni pokazao i Julardžiji, a što se igre tiče je Šibenik bio taj koji je posjedom aktivnije tražio pogodak, no osim udaraca Mine i Delića, koje je Banić sigurno ukrotio, drugih uzbuđenja u šesnaestercu gostiju nije bilo.

Šibenik je u sljedećem kolu gost u Zagrebu kod Lokomotive koja je u ovom kolu poražena u Gradskom vrtu od Osijeka (4-1) dok će Gorica u idućoj prvenstvenoj obvezi biti domaćin Rijeci koja je pak ranije danas na Rujevici poražena od Hajduka (0-1).

Raspored 12. kola:
7. listopada, Lokomotiva – Šibenik (18:00)
8. listopada, Hajduk – Varaždin (19:05)
9. listopada, Slaven Belupo – Osijek (15:00)
Gorica – Rijeka (17:10)
Istra 1961 – Dinamo (odgođeno)

Standings provided by SofaScore

U posljednjoj utakmici programa 11. kola SuperSport HNL-a Šibenik s početkom u 17:30 na Šubićevcu dočekuje Goricu.

Gosti se uz omjer od jedne pobjede, dva remija i šest poraza te s pet bodova na kontu nalaze na posljednjem mjestu prvoligaškog društva dok su domaćini uz omjer od pobjede, sedam remija i dva poraza s deset bodova na sedmom mjestu.

‘Bikovi’ su od slavlja nad Lokomotivom u 5. kolu (3-2) nanizali pet poraza, od čega tri pod vodstvom novog trenera Igora Angelovskog koji je u najavi dvoboja izjavio: “Pauza nam je dobro došla, bez obzira što do jučer nismo bili kompletni jer je dosta igrača bilo s reprezentacijama. Ne znamo za koju će se formaciju novi trener odlučiti, ali mi moramo biti spremni za sve i odraditi kako smo pripremali posljednja dva tjedna. Individualne karakteristike igrača Šibenika su nam dobro poznate i želim da sve ovisi o nama, da imamo gard i dođemo do pozitivnog rezultata”.

Svoj debi na klupi Šibenika, koji za pobjedu ne zna u posljednjih sedam kola (šest remija i poraz), danas će imati Mario Cvitanović, a on je okršaj s Goricom i svoju 26. S/HNL utakmicu u karijeri najavio sljedećim riječima: “Igračima smo dali osnovnu ideju i viziju kako želimo igrati. No, iluzorno je očekivati da će sve sjesti na svoje mjesto nakon 4-5 dana. To je ipak proces. Za početak tražimo energiju po kojoj je Šbenik uvijek bio poznat. Iz igračkih dana znam da je Šibenik uvijek imao dobre rezultate kada je imao silnu energiju.

Moja filozofija je da nema plakanja za onima koji nedostaju. Apsolutno vjerujem u igrače koji će ih zamijeniti. Također, vjerujem u sve igrače koje imamo u kadru. Tijekom tjedna smo prvoj momčadi priključili i mlade Damjanića i Bikića. Oni su budućnost kluba i morao razmišljati u tom smjeru. Dobra vijest je što su svi igrači osim spomenute suspendirane trojke spremni za utakmicu s Goricom”.

‘Narančasti’ će danas zbog akumuliranih opomena imati manjak kvalitetnih rješenja u obrani, Cvitanoviću će nedostajati Mislav i Bernard Matić te Stefan Perić. Velikogorički prvoligaš zbog kartona je danas bez Suka i Steenvoordena te Raspopovića koji ima i zdravstvenih problema, baš kao i Keita.

Glavni sudac će danas na Šubićevcu biti Fran Jović iz Zagreba, a asistirat će mu sugrađanin Luka Pušić te Luka Pajić iz Rijeke. VAR i AVAR suci su Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca i Kristijan Novosel iz Gata. Uloga četvrtog suca pripala je Anti Terziću iz Splita, delegat je Željko Ukić iz Zagreba, a kontrolor suđenja Tomislav Šetka iz Đakova.