Futsal Dinamo uvjerljiv, Splitu derbi kola (VIDEO)

Futsal Dinamo

Futsal Dinamo svladao je Alumnus na domaćem terenu i vratio se na treće mjesto ljestvice 1. HMNL. Plavi su dominirali od prve minute kada su i poveli preko Davora Kanjuha. Igrač utakmice bio je Kristijan Grbeša koji je zabio dva pogotka i upisao dvije asistencije, a po jedan pogodak zabilježili su još Kristijan Čekol i Vedran Matošević.

„Utakmica je bila stvarno dobra, s mnoštvom prilika, pogotovo naših. Mislim da nam je poraz protiv Makarske u jednu ruku dobro došao jer smo nakon njega posložili neke stvari i nadam se da ćemo svaku utakmicu biti sve bolji i bolji. Žao mi je što se naš prvi golman Gogo Škorić ozlijedio i nadam se da će se što prije vratiti“, rekao je nakon utakmice vratar Dinama Danijel Bešlić koji nije primio pogodak.

U tvrdom i neizvjesnom derbiju kola, Split Tommy je na domaćem terenu svladao Novo Vrijeme s minimalnih 1:0. Nakon izjednačenog prvog dijela, u kojem su obje ekipe imale po nekoliko šansi za postizanje pogotka. U nastavku utakmice Novo Vrijeme je dominiralo, ali je Žarko Luketin na vratima Splita bio nesavladiv. Jedini pogodak na utakmici zabio je Ante Ćorluka u 28. minuti susreta.

Uspinjača je iznenadila Square u Dubrovniku i ostvarila prvi ovogodišnji trijumf. Izabranici Vibora Hulenića slavili su preokretom u drugom dijelu pogocima Antonija Jamičića. Brod 035 je s uvjerljivih 5:2 bio bolji na domaćem terenu od Potpićana Albone, a svih sedam pogodaka palo je u nastavku utakmice.

Posljednja utakmica kola igra se danas u Zagrebu između Nacionala i Osijek Kelmea. Solin je ovaj tjedan izbačen u najniži rang jer nisu u mogućnosti igrati Prvu ligu te je Vrgorac u ovom kolu slobodan.

13. kolo 1.HMNL:

Futsal DinamoAlumnus 5:0 (Kanjuh 1′, Čekol 5′, Grbeša 8′, 33′, Matošević 39′)
Split TommyNovo Vrijeme Apfel 1:0 (Ćorluka 28′)
SquareUspinjača 1:2 (Micevski 18’/ Jamičić 29′, 29′)
Brod 035Albona Potpićan 5:2 (Čavar 26′, 39′, Mirković 31′, 40′, Bundavica 34’/ E. Husarić 38′, 40′)
NacionalOsijek Kelme, 18:30