Futsal Dinamo uvjerljivo startao u prvoligašku sezonu

Futsal Dinamo u sjajnoj je atmosferi, pred oko 800 bučnih gledatelja, otvorio svoju prvoligašku avanturu pobjedom od 9:0 na istarskim Potpićanom. Na samom startu utakmice bilježimo sjajnu šansu gostiju, ali u situaciji 1 na 1 Škorić izlazi kao pobjednik. Ono što nitko nije mogao ni slutiti jest to da će to biti sve što smo vidjeli od gostiju.

Novo plavo pojačanje Sadat Ziberi u prvih 9 minuta utakmice postiže 2 gola za vodstvo domaće ekipe. Već u 10. minuti Penava radi potez dostojan Falcaove youtube kompilacije, kada jednu povratnu loptu 7 metara smiruje i pomiče na volej, a onda iz zraka spektakularno pogađa ispod prečke gostujućeg vratara. Od postizanja gola bolja je bila jedino proslava, kada je s podignutim i stisnutim pesnicama dodatno nabrijao podršku pokraj terena. U tom trenutku nisu postojali ni sponzori, ni natjecanja, ni savez, ni barikade – čista, nepatvorena nogometna strast i netko s kime to imaš podijeliti. Najemotivniji dio večeri definitivno.

Kada je Ziberi dovršio hattrick zabio za 4:0 minutu kasnije, vidjelo se da nervozni gosti pod pritiskom tribina, s velikim brojem neforsiranih tehničkih greški i protiv sjajne Dinamove zone i periodičnog pritiska, nemaju velike šanse vratiti se u utakmicu. Da baš ništa ne ide njima po volji pokazao je opet Škorić koji sjajno skida penal (uz akumulacijski udarac), te ostavlja goste bez malog prozora nade. Do kraja poluvremena bilo je visokih 7:0, a mrežu gostiju još su pogađali Đulvat (2 puta) i Horvat. Za domaćina se teren sve više i više otvarao, a gostima upravo obratno. Nakon četvrtog gola strateg gostiju je svako malo posezao za petim igračem umjesto golmana kao rješenjem, ali pamaetnim defenzivnim rotacijama domaćin je ostavio goste bez okomitih rješenja, a iz nekoliko ukradenih lopti samo je povećao svoju prednost.

U drugom poluvremenu ritam utakmice malo je splasnuo, vjerojatno potpomognut irealno velikim zaostatkom gostiju. Za 8:0 zabio je Pezelj, a posljednji gol postigao je Capar već u 25. minuti ušetavanjem na prazna suparnička vrata nakon oduzimanja lopte u situaciji kada je Potpićan (opet) zaigrao bez golmana. Do “desetke” se nije uspjelo doći, a najbliže tome Dinamo je stigao iz akumuliranog udarca kada pogađa stativu.

Sve u svemu, rijetko tko je mogao očekivati ovako dobar i uvjerljiv start. Gotovo da ne postoji aspekt igre u kojem je Dinamo bio ispod sjajnog – od požrtvovnosti i lovljenja svake lopte, pa i one do kojih je vidljivo nemoguće bilo doći, do pametnih udvajanja i pritiskanja nakon pasa kojim bi si gosti smanjili teren, nakon kojeg bi slijedilo oduzimanje lopte i brzo otvaranje. S takvom igrom, iskusnim i pametnim trenerom, dubokom klupom koja još nije potpuna te gromoglasnoim podrškom, Futsal Dinamo će igrati itekekao veliku ulogu ove sezone u 1. HMNL.

Na kraju utakmice ekipa je zahvalila navijačima, zajedno s njima otpjevala stari hit “Mi smo purgeri” i “Da te ne Volim”, dok je Matija Đulvat u ime ekipe podigao pehar pobjednika druge lige, kao svojevrsni totem ispravnog puta na kojem se ovaj klub nalazi. Momčad je sama dala najbolju pozivnicu za iduću utakmicu, a teške i tvrde prvoligaške izazove svladat će tek ukoliko bude savršene harmonije s tribinama, koju očekujemo boljom i brojnijom u svakoj idućoj utakmici.