Galatasaray okončao europski put Hajduka (VIDEO)

Hajduk je završio ovosezonski europski put. U 3. kola kvalifikacija Europske lige Bili su poraženi na gostovanju u Istanbulu kod Galatasarayja rezultatom 2:0 (0:0).

Izabranici Fatiha Terima su do pobjede došli u završnici susreta kada su se u strijelce upisali Younes Belhanda i Ryan Babel te će se za plasman u grupnu fazu idućeg četvrtka boriti s boljim iz ogleda Willema II i Rangersa.

Prvu opasnost kreirao je Hajduk u 7. minuti kada je nakon ubačaja Gyurcsa iz slobodnog udarca glavom preko gola sa sedam metara pucao Jurić.

U 21. minuti nakon ubačaja Gyurcsa škaricama je sa sedam metara probao Jradi, no nije pogodio okvir gola.

Galatasaray je prvi pokušaj upisao u 26. minuti kada je nakon kornera poviš gola pucao Marcao.

Diagne je opasno pucao u 41. minuti nakon prodora Linnesa, ali lopta prolazi pokraj vratnice.

Domaćini su blizu pogotka bili u 51. minuti kada je nakon kontre Diagneov udarac požrtvovno blokitao Mujakić, lopta se odbija do senegalskog napadača koji ovaj put ne pogađa okvir gola.

Samo dvije minute kasnije nova velika prilika za Galatasaray. Feghouli je klasnim dodavanjem pronašao Babela koji je bio usamljen na drugoj stativi, ali iz odlične pozicije šalje loptu pokraj gola.

Hajduk je uzvratio u 24. minuti kada je Diamantakos izvrsno poslužio Caktaša, no kapetan Hajduka sa sedam metara šalje loptu visoko poviš vratnice.

Domaćini su do gola došli u 58. minuti kada je nakon kornera sa 15 metara Feghouli pogodio suprotnu malu mrežicu. Međutim pogodak je poništen nakon što je pomoćni sudac signalizirao zaleđe Diagnea koji je bio ispred gol crte.

Posavec u 65. minuti sigurno brani pokušaj Eteba s 20-ak metara. S druge strane je dvije minute kasnije uzvratio Caktaš čiji udarac s desetak metara nakon dodavanja Jaira odlazi malo iznad grede.

Minutu kasnije nakon kontre Hajduka Jairo je uputio oštri ubačaj u peterac, no Diamantakos i Gyurcso ne uspijevaju poslati loptu u mrežu.

Posavec je u 75. minuti skrenuo loptu ispred Babela nakon oštrog ubačaja Belhande. U istoj minuti škaricama je probao Diagne, no Posavec se iskazao odličnom intervencijom.

Obrana Hajduka je kapitulirala u 77. minuti. Po lijevoj strani napada probio je Emre koji je potom povratnom loptom pronašao Belhandu, a on snažnim udarcem sa 15 metara pogađa mrežu Bilih. Posavec je tom prilikom uspio dirnuti loptu, ali ne i upisati obranu.

Domaćini su pobjedu potvrdili u 85. minuti kada je Marcao prošao Mujakića, a onda je u petercu pronašao Babela kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Hajduk je do počasnog pogotka mogao doći u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Jairo ubačajem pronašao Diamantakosa, ali njegov udarac glavom brani Fatih.