Golijada u Istanbulu završila remijem Turske i Hrvatske (VIDEO)

U prijateljskom susretu odigranom na Vodafonu Parku u Istanbulu Turska i Hrvatska odigrale su bez pobjednika. Bilo je 3:3 (2:1), a u strijelce su se upisali Cenk Tosun, Deniz Turuc i Cengiz Under na domaćoj te Mario Budimir, Mario Pašalić i Josip Brekalo na gostujućoj strani.

Bio je ovo već deseti duel ove dvije reprezentacije te peti remi, a Vatreni s tri pobjede još uvijek imaju prednost u međusobnom skoru.

Izbornik Dalić je i ovaj prijateljski dvoboj odlučio iskoristiti da proba određene igrače pa su mjesto u početnoj postavi dobili Sluga, Pongračić, Juranović, Rog, Oršić i Budimir.

Prve udarce prema suparničkim vratima uputila je Hrvatska. Prvo je u 5. minuti pokušaj Oršića s dvadesetak metara obranio Cakir, a potom je dvije minute kasnije Melnjak s ruba kaznenog prostora pucao poviš gola.

U 10. minuti ubačaj Juranovića u šesnaestercu pronalazi Budimira, ali njegov udarac glavom nije bio precizan. Pet minuta kasnije Oršić je uputio opasan centaršut iz slobodnog udarca, no Vida i Pongračić nisu uspjeli skrenuti loptu prema golu.

Turska dolazi u vodstvo u 23. minuti. Nakon pogreške Badelja Vida je u kaznenom prostoru nagazio Cenk Tosuna, a sudac Slavko Vinčić iz Slovenije je pokazao na bijelu točku. Napadač i kapetan domaćih je sam sigurno izveo kazneni udarac prilikom kojeg je Slugu poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

U 26. minuti Badelj je odličnim okomitim dodavanjem u priliku izbacio Budimira, no Cetin spašava svoja vrata pravovremenim uklizavanjem.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 32. minuti. Budimir je iskoristio lošu reakciju Cetina kojem je ukrao loptu, a onda je u situaciji 1 na 1 prebacio loptu preko Cakira za svoj prvijenac u dresu Vatrenih. Hrvatski napadač se pri oduzimanju lopte poslužio i rukom, ali sudac Vinčić to nije registrirao.

Juranović je u 40. minuti uputio još jedan dobar ubačaj u šesnaesterac domaćih, no nitko od njegovih suigrača nije uspio doći do lopte.

Turska je minutu kasnije ponovno došla u vodstvo. Erkin je dugom loptom uposlio Deniza Turuca koji je izbjegao zaleđe i pobjegao Juranoviću te s desetak metara iskosa prizemnim udarcem matirao Slugu.

Budimir je zamalo ponovno izjednačio u 44. minuti kada je s 15 metara pucao pored vratnice.

Hrvatska je do drugog izjednačenja na susretu ipak došla u 53. minuti. Jednu dugu akciju je s desne strane ubačajem završio Brekalo, a usamljeni Pašalić na drugoj stativi šalje loptu u mrežu Turske.

Samo tri minute kasnije novi pogodak za Vatrene. Oršić je odličnim ubačajem s desne strane pronašao usamljenog Brekala na prvoj stativi koji udarcem glavom šalje loptu iza leđa Cakira.

Vodstvo Hrvatske potrajalo je samo dvije minute. Turska do trećeg gola na utakmici dolazi nakon akcije u kojoj je Cenk Tosun petom ostavio loptu za Cengiz Undera koji preciznim udarcem s 15 metara šalje loptu uz samu vratnicu.

U 64. minuti Perišić je s 15 metara dobro pucao, no obranom se iskazao turski vratar. Yazici je u 72. minuti s ruba kaznenog prostora pucao ravno u Slugu.

U posljednjih dvadesetak minuta susreta tempo je pao pa nismo vidjeli nijednu veću priliku tako da je dvoboj na koncu završen bez pobjednika.

Hrvatsku sada očekuju finalne utakmice u grupnoj fazi Lige nacija. Prvo će u subotu u Solni gostovati kod Švedske, a potom je u utorak na Poljudu očekuje sraz s Portugalom. Izabranici Zlatka Dalića će u tim dvobojima nastojati izboriti ostanak u elitnoj skupini Lige nacija.