Golijada u prvom poluvremenu za remi Slaven Belupa i Šibenika u Koprivnici (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 22. kola HT Prve lige Slaven Belupo i Šibenik su na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici odigrali neriješenih 2-2 (2-2).

U zanimlijvom susret sve pogotke smo vidjeli u vrlo uzbudljivih prvih 45 minuta. Gosti su do prednosti došli u 21. minuti pogotkom Princea Ampema, a u 40. Deni Jurić poslije odličnog prodora postavlja 0-2. Šokirani domaćini do rezultatskog egala i konačnih 2-2 dolaze u 43. i 44. minuti kada su se u strijelce upisali Torles Knoll i Miroslav Iličić, kojem je to bio prvijenac u Prvoj HNL.

Prvu veliku priliku vidjeli smo već na isteku prve minute kada je Schildenfeld odigrao dugu loptu prema Ampemu, van Bruggen loše reagira, Prce poslije prvog dodira Ganca odlazi u prazno, no krilni napadač gostiju loptu iskosa sa sedam metara ipak šalje pristojno pored suprotne vratnice.

Domaći uzvraćaju u 7. minuti. Lulić bez prekršaja oduzima loptu Ćuriću i vuče 3na3 kontru, u završnici je lijevo u prostor loptu dobio Knoll, a njegov prizemni udarac s dvanaest metara u suprotni kut odličnom intervencijom nogom brani i odbija Labrović.

Iako smo generalno gledali ravnopravan dvoboj gosti su bili ti koji su dosta češće konkretnije dolazili u posljednju trećinu, a iz takvog odnosa snaga ‘Narančasti’ poslije odlične akcije nakon ubačaja iz kuta u 21. minuti stižu do rezultatske prednosti. Odličnim postavljanjem razvučena je domaća obrambena linija, Kvesić pronalazi Bulata koji se kvalitetno gradi, okreće i dodaje u sredinu na jedanaest metara gdje je Ampem ostao jedan na jedan s Prcom kojeg zaobilazi bez problema i s pet metara snažno pod gredu šalje loptu za 0-1 i svoj četvrti pogodak u 20. Prva HNL nastupu.

Četiri minute poslije odlična kontra gostiju. Bulat je otvorio Jurića desno u prostor, on kvalitetno vuče i pronalazi usamljenog Sahitija u sredini na jedanaest metara, on puca iz prve, lopta od Lulića odlazi malo, malo pored vratnice.

U 40. minuti Šibenik ima 0-2. Bulat preciznom dugom loptom iz vlastite polovice otvara Jurića lijevo, na njega ide Paracki, a van Bruggen i Prce sve ‘promatraju nezainteresirani’, napadač gostiju sjurio se u šesnaesterac i iskosa sa sedam metara matirao Filipovića za svoj deveti pogodak u 21. Prva HNL nastupu.

Nakon ovih situacija kapetan domaćih Paracki i trener Stipić bili su ‘van sebe’ te je uslijedio period konstantne ‘dernjave’ na (su)igrače, takav agresivan pristup za posljedicu je imao vrlo angažiranu igru ‘Farmaceuta’, no i dalje je vladao dojam da će Šibenik ‘svaki trenutak’ istrčati još jednu ubojitu kontru.

I onda u svega dvije minute Stipićeva momčad dolazi do dva pogotka i rezultatskog izjednačenja! Paracki je odigrao vertikalno za Iličića koji ostavlja Glavčiću, on na skupljenu obranu gostiju odlično otvara Bogojevića desno, a njegov ubačaj na drugoj vratnici s tri metra u padu glavom u mrežu za 1-2 u 43. minuti posprema Knoll. 23-godišnjem njemačkom napadaču to je bio peti pogodak u 19. Prva HNL nastupu.

Evidentno ‘probuđeni’ bili su domaći nakon dva primljena pogotka, a do rezultatskog egala stižu već u 44. minuti. Prvo su gosti uspjeli obraniti dobar napad i odbiti loptu u korner koji je izveo Glavčić, a na šest metara pored Bulata je u skoku najviši Iličić, 22-godišnjak je za svoj HNL prvijenac prekrasnim udarcem glavom poslao loptu u gornji suprotni kut za 2-2!

Do kraja poluvremena, koje se umjesto dvije igralo dodatne četiri minute zbog tihe provjere Iličićevog pogotka, nije bilo konkretnijih uzbuđenja za vratare te se nakon vrlo učinkovitog poluvremena na odmor otišlo bez rezultatske prednosti za nekog od suparnika.

Rendulić je s promjenama otvorio drugi dio, umjesto Mese i Kvesića u igru je poslao Minu i Pandžu, a već u 49. minuti iz igre je izvadio i Jurića te u napad poslao Bailonea.

U nastavku je prvi posao za vratare uslijedio u 48. minuti kada je Labrović bez ikakvih problema obranio slabašan dalekometni pokušaj Glavčića iz prekida.

Dosta kvalitetnije izgledale su obrane u drugom dijelu. Dominatniji domaćini nisu uspijevali nikako konkretnije zaprijetiti Labroviću, kao ni dosta povučeniji gosti na suprotnoj strani Filipoviću, tek od isteka 65. minute bilježimo tri uzastopna ubačaja iz kuta za Šibenik koji su, usprkos dobrim situacijama, završili bez udarca u okvir domaćina.

Uslijedio je period konkretnijeg Šibenika u posljednjoj trećini, u 71. minuti Ampem s ruba šesnaesterca snažnim udarcem šalje loptu pod gredu, Filipović kvalitetno brani i odbija u korner. Poslije tog ubačaja Bulat u završnici s desne ubacuje na suprtonu stranu gdje Pandža prsima spušta loptu, a zatim ju iz poluvoleja s trinaest metara šalje malo, malo iznad okvira vrata.

‘Farmaceuti’ su blizu preokreta i pobjede bili u 89. minuti kada je Glavčić povukao 3na3 kontru, dodao lijevo za Knolla koji bez problema bježi Pandži te s trinaest metara gađa suprotni kut, istrčali Labrović ‘u lepezi’ dodiruje loptu koja ide prema vratima, no cijelu situaciju za svoju je momčad mirno rješio iskusni Schildenfeld.

Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija, tri minute sudačke nadoknade, na susretu poslije kojeg je bodovna razlika (četiri boda) između ova dva kluba ostala ista.

Slaven Belupo je u sljedećem kolu gost Dinamu na Maksimiru dok će Šibenik na Šubićevcu biti domaćin Lokomotivi. Prethodno ovim obvezama ‘Farmaceute’ u utorak čeka gostovanje kod GOŠK-a u Dubrovniku u okviru osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, a Šibenik će istim povodom dan poslije biti domaćin Istri 1961.

Program ovog kola nastavlja se sutra okršajima Istre 1961 i Varaždina u Puli (15:00) te Lokomotive i Gorice u Kranjčevićevoj (17:05).

Ranije objavljeno;

U prvoj utakmici 22. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel na istom mjestu završio je bez golova dok su Faramceuti potom na Šubićevcu slavili rezultatom 0:3.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na ozlijeđene Božića, Godu i Bačelić-Grgića dok gostiju nemaju problema s izostanicima.

Trener Slaven Belupa Tomislav Stipić je u najavi utakmice rekao: “U dobrom smo stanju, širimo optimizam i u ovo vrijeme ograničenja. Ipak, primjećujem da je globalno, u cijelom europskom nogometu, pa tako i nama sve teže uklopiti nove igrače i pojačanja u sistem i da ispunjavaju sportska očekivanja. To i ne čudi jer je trenutna situacija poništila sve važne socijalne vrijednosti adaptacije i pozitivnog stimulansa. Dinamo te izigra, Osijek kazni, a Šibenik pretrči ako nemaš sve antene uključene. Šibenčani su pobjeđivali sve redom od Dinama do Hajduka, ali protiv nas nisu ni gol postigli. Vjerujem da će tako i ovaj put ostati ako ćemo se držati plana.”

Njegov kolega na klupi Narančastih Krunoslav Rendulić je dodao: “U petak je nova utakmica, nova priča, ali naš cilj je uvijek isti, u svakoj utakmici želimo pobijediti, pa ćemo s takvim gardom nastupiti i u Koprivnici. Slaven je skup kvalitetnih pojedinaca. Zašto kao momčad ne štimaju, teško mi je govoriti izvana. Vjerujem kako su očekivali više od ove sezone, ali to su njihovi unutarnji problemi. Mi smo fokusirani na našu igru.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice koji se tako vraća nakon “hlađenja”, a asistirati će mu Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), a suce će kontrolirati Danijel Trampus (Osijek).