Golijada u slavlju Rijeke nad Šibenikom, Drmić ‘hat-trickom’ nastavio svoj ‘lov na Livaju’ (VIDEO)

U trećem susretu programa 33. kola HT Prve lige Rijeka je pred 778 gledatelja na Šubićevcu rezultatom 3-5 (2-2) svladala Šibenik i tako devetnaestim ovosezonkim ligaškim slavljem stigla do 61 boda na kontu, tri manje od četvrtoplasiranog Osijeka koji sutra doma dočekuje Istru.

Po čak četiri pogotka vidjeli smo u svakom poluvremenu okršaja u Šibeniku, a glavna zvijezda večeri bio je Josip Drmić koji je ‘hat-trickom’ stigao do 21 ligaškog gola na kontu te sada ima samo dva manje od trenutno vodećeg strijelca lige Marka Livaje.

Vrlo učinkovito i sadržajno prvo poluvrijeme okončano je s po dva pogotka iza leđa Lovre Rogića i Nedijlka Labrovića. Gosti su do vodstva došli na samom početku te u 12. minuti 19. ligaški pogotkom Josipa Drmića došli do 1-0. Juan Mesa u 27. postavlja 2-2 na ubačaj Antonija Marina, a nevjerojatan preokret domaćina poslije nekoliko prekrasnih poteza Ivana Delića u 35. je donio Eros Grezda. Svega dvije minute poslije Rijeka se pogotkom Domagoja Pavičića vratila u egal.

Ni drugi dio nije razočarao. Krešić je već u 49. donio preokret ‘Bijelima’, a Drmić golovima u 69. i 72. postavio nedostižnih 2-5. Do kraja su domaćini još neuspješno tražili kazneni udarac u 74. minuti, a pogotkom Karla Bilića u 79. minuti i postavili konačnih 3-5.

Prvu spomena vrijednu situaciju na susretu vidjeli smo u 7. minuti kada su gosti poslije pogreške Skorupa izašli u brzu polukontru koju su oknčali na desnoj strani napada i ubačajem Murića, ali na tu loptu u sredini su zamalo zakasnili i Drmić i Vučkić.

Samo minutu poslije ‘Bijeli’ prvi put prijete udarcem. Na još jedan kvalitetan Murićev ubačaj s desne strane Vučkić s osam metara gađa donji lijevi kut, ali Rogić je pravovremenim bacanjem sačuvao mrežu netaknutom.

Uskoro je po prvi put na susretu uslijedio izlazak domaćina u polovicu gostiju, tijekom kraće kontrole napadačke igre ‘Narančasti’ su uspijeli izboriti tek korner.

Tomićeva momčad rezultatsku prednost je stekla već u 12. minut. Drmić je u začetku akcije igru skroz s lijeve strane napada (uz propuštanje Murića) okrenuo na suprotnu odakle u završnici Ampem precizno ubacuje na drugu vratnicu gdje je do kraja istrčao Drmić i pored ‘uspavanog’ Kloppa s ruba peterca glavom matirao Rogića za 0-1 i svoj devetnaesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 25. u 45. Prva HNL nastupu.

Još jednu odličnu priliku gosti su imali u 16. minuti kada je poslije Murićevog pokušaja ubačaja lopta od bloka došla skroz lijevo do Vučkića, ali on s ruba peterca ne uspijeva pogoditi okvir! Minutu poslije uslijedio je i prvi udarac domaćina, Skorup se s dvadesetak metara odlučio na pokušaj, ali bilo je to nedovoljno snažno za Labrovića.

Na isteku 20. minute gosti ponovno imaju za čim žaliti. Čerin se na lijevoj strani napada uspio izboriti za posjed i gurnuti u prostor za Drmića koji je iskosa sa sedam metara pogodio vanjski dio mreže.

Nije Šibenik nikako mogao parirati Rijeci u ovom periodu. Nakon pogreške Mese u 22. minuti Drmić desno u prostor proigrava Murića, ali njegov pokušaj u donji suprotni kut uspješno je zaustavio 26-godišnji Rogić.

U 27. minuti momčad Deana Računice po drugi put konkretno izlazi u napad, u završnici se Marin lijevo iskosa odlučio na oštar udarac u bliži kut, ali lopta od bloka odlazi pored vratnice u korner. Iz tog ubačaja iz kuta domaćini su stigli do izjednačenja. Kratku kombinaciju ubačajem u sredinu peterca rezultirao je Mesinom dominacijom u skoku pored Čerina, prelijepim je trzajem glavom 24-godišnji Kolumbijac pogodio za 1-1 i svoj ovosezonski prvijenac, ukupno drugi u svom 31. Prva HNL nastupu.

Nevjerojatno je u kojoj se mjeri promijenio odnos snaga na terenu nakon domaćeg izjednačenja. ‘Narančasti’ su u potpunosti dominirali igrom, visoko napadali goste, a u 33. minuti bili vrlo blizu vodstva kada je Skorup s preko dvadeset metara iz slobodnog udarca pogodio gredu!

Pritisak Šibenika se nastavio te u 35. minuti već svjedočimo preokretu. Bilić je spustio jednu dugu loptu, Delić se uspio pored Smolčića izboriti za posjed i zatim ‘serijom’ kratkih dodira prelijepo došao do prostora za udarac s dvanaest metara, Labrović je kratko odbio, a odbijenu loptu u mrežu ispred Vukčevića posprema Grezda za 2-1! 27-godišnjem Albancu to je bio drugi pogodak u sezoni, ukupno 22. u 106. Prva HNL nastupu.

Nismo dugo čekali na odgovor gostiju. Već u 37. minuti ‘Bijeli’ stižu do izjednačenja. Pavičić se s lijeve strane napada uvukao u sredinu, odigrao desno za Murića koji je naprijed na jedanaest metara tražio Vučkića koji se nije uspio okrenuti prema vratima, ali na odbijenu loptu natrčava začetnik akcije Pavičić mirno pogodivši s trinaest metara donji lijevi kut za 2-2! Bio mu je to četvrti ligaški gol u sezoni, ukupno 28. u 233. Prva HNL nastupu.

Do kraja prvog dijela Rijeka je bila ta koja je ponovno dominirala, a najbolju situaciju gosti su imali već u 38. minuti, ali pokušaj Murića desno iskosa s deset metara obranio je Rogić.

Tomićeva momčad do preokreta je stigla već u četvrtoj minuti nastavka. Murić se u na isteku 48. minuti sjurio s desne strane napada u šesnaesterac i s petnaest metara nezgodnim udarcem natjerao Rogića na prekrasnu paradu i odbijanje u korner.

Upravo iz tog ubačaja iz kuta Riječani imaju 2-3. Čerin je centrirao na lijevi rub peterca gdje je ‘školskim trzajem’ glavom Krešić loptu proslijedio u suprotni gornji kut za vodstvo Rijeke i svoj treći ligaški pogodak u 26. Prva HNL nastupu.

Dominantniji gosti odličnu su priliku za povećanje prednosti imali u 58. minuti kada je nezgodan oštar ubačaj Murića kratko odbio Rogić, a Drmić se na dva metra nije uspio postaviti da bi mogao ugroziti vrata pa se lopta od njega odbila van peterca.

Od 60. minute domaćini su preuzeli kontrolu na terenu, a u uvodu pritiska Marin je zbog očitog simuliranja i pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca opravdano opomenut. Tri minute poslije upravo se aktivni Marin s lijeve strane napada odlučio na prizemni udarac sa sedamnaest metara, ali lopta umjesto mreže pogađa prvu vratnicu te goste drugi put na dvoboju ‘spašava okvir vrata’.

Uslijedio je period nešto mirnijeg tempa dvoboja tijekom kojeg je Rijeka potpuno kontrolirala događanja na terenu, a zatim uz ‘show’ svog najboljeg strijelca u sezoni stigla do još dva pogotka.

Prelijepu akciju u završnici je ubačajem (uz ‘more’ vremena i prostora’) s desnog ruba peterca na suprotnu stranu poslužio Drmića koji u 69. minuti ‘naklonom’ posprema loptu uz bližu vratnicu za 2-4.

Svega tri minute poslije Drmić stiže do ‘hat-tricka’, prizemnim udarcem s devetnaest metara pogodivši lijevi kut za 2-5 i svoj 21. ligaški pogodak u sezoni čime je došao na samo dva pogotka zaostatka za trenutno vodećim strijelcem lige Markom Livajom.

Ponovno se uskoro Šibenik nametnuo. U 74. minuti domaćini traže kazneni udarac jer Bušnja uz rub šesnaesterca zgazio stopalo Bilića, ali glavni sudac Ante Čuljak ostao je nijem, baš kao i VAR mu kolege Zebec i Krmar.

Golijada se nastavila u 79. minuti kada je na ubačaj Marina iz prekida s lijeve strane Bilić na desnom rubu peterca ostao nečuvan i u punom trku ‘zakucao’ glavom za 3-5 i svoj drugi ligaški gol u sezoni, ukupno treći u 53. Prva HNL nastupu.

Labrović se u 82. iskazao lijepom obranom, u korner je odbio snažan prizemni udarac Grezde lijevom nogom s osamnaest metara. Tri minute poslije je lijepu poziciju za pogodak imao Marin desno u šesnaestercu, ali loptu je poslao pored suprotne vratnice.

U sljedećem kolu Šibenik je gost u Puli kod Istre 1961, a Rijeka će na Rujevici biti domaćin Hajduku. Program ovog kola zaključuje se sutrašnjim okršajima Osijeka i ‘Zeleno-Žutih’ u Gradskom vrtu (17:00) te Lokomotive i Dinama u Kranjčevićevoj (19:05).

U sklopu 33. dionice HT Prve lige Šibenik će od 19:05 na Šubićevcu dočekati Rijeku. U njihova tri prethodna ovosezonska duela uspješnija je bila Rijeka koja je upisala tri pobjede. Na Rujevici su slavili s 2:1 i 4:2 dok su u Šibeniku bili bolji s 0:1.

Domaćini su danas lišeni usluga ozlijeđenih Batarela, Raka i Burguija, Suadu Sahitiju je preminula majka, Perić ima kartone, a Bačelić-Grgić i Jakoliš su još uvijek pod suspenzijom kluba. Gosti pak u kadru nemaju požutjelog Velkovskog, a Merkulov i Liber su ozlijeđeni.

Trener Šibenika Dean Računica je u najavi rekao: “Nahvalio sam Tomića i njegove igrače s punim pravom jer igraju najbolji i naljepši nogomet. Riječani su apsolutni favoriti. Međutim, to ne znači da ćemo se predati bez ispaljenog metka. Naprotiv, učinit ćemo sve što bude u našoj moći da pokušavamo ostvariti pozitivan rezultat, a to je za nas, u ovome trenutku, sve osim poraza.”

Njegov kolega na klupi Rijeke, Šibenčanin Goran Tomić, je izjavio: “Gostovanje u Šibeniku za mene je uvijek posebno. Želimo nastaviti s pobjedama, ponoviti utakmicu protiv Osijeka. Želim od ekipe istu razinu pristupa, energije i kvalitete igre i uzmemo tri boda koja su nam jako vrijedna.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Kristijan Novosel (Valpovo) i Ivan Matić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), kontrolor suđenja Šime Bugarija (Bibinje), a za sigurnost je ispred Saveza zadužen Miroslav Cindrić.