Golom Frigana Rijeka pobijedila Šibenik

U posljednjem susretu 28. kola SuperSport HNL-a Rijeka je pred 4.437 gledatelja na Rujevici bila bolja od Šibenika rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Matije Frigana u 47. minuti.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako došli do 11. pobjede u sezoni kojom su se bodovno izjednačili s Osijekom i Varaždinom na trećem mjestu ljestvice.

Narančasti su pak poraženi 12. put u sezoni te uoči međusobnog ogleda u sljedećem kolu posljednjoj Gorici bježe četiri boda.

Domaćini su mrežu Narančastih zatresli već u 2. minuti kada je Ampem uposlio Marina koji je s desetak metara iskosa poslao loptu pored Rogića, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Novu opasnost pred golom gostiju bilježimo u 9. minuti kada je Ampem pucao s dvadesetak metara, a golman Šibenika odbija loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Četiri minute kasnije sa 17 metara je snažno pucao Janković, a Rogić ju je odbio u gredu. Uslijedila je kombinacija iz kornera u kojoj lopta dolazi do Ampema koji je s dvadesetak metara šutirao pored stative.

Šibenik je kombinirao u 15. minuti kada je po desnoj strani pobjegao Arai, ali Galešić ga je dovoljno omeo tako da je na koncu iz teške pozicije šutirao u vanjski dio mreže.

Minutu kasnije već je opasno na drugoj strani. Veiga je dobro ubacio s desne strane, a Matić je stigao reagirati te spriječiti da lopta dođe na glavu Frigana.

U 21. minuti je iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara udaljenosti zaprijetio Marin, a Rogić je uz poteškoće ipak uspio doći do lopte.

Šibenik je bio opasan u 31. minuti kada je Kvržić s desne strane ubacio za Čanađiju, a njegov udarac nogom sa šest metara odlično paradom brani Labrović.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Frigan je povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Selahija, a njegov pokušaj s desetak metara odlazi pokraj gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon proigravanja Ampema s 18 metara je zapucao Janković, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative.

Na početku drugog poluvremena Rijeka dolazi u vodstvo. Dobru akciju su u 47. minuti odigrali Marin i Janković da bi se na koncu Frigan oslobodio Mese te je sa sedam metara matirao Rogića za svoj deseti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Vukčević je u 61. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a Frigan je malo ostao kratak na prvoj stativi.

Šibenik se javio u 73. minuti kada je Kvržić pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla malo iznad grede. Četiri minute kasnije je s ruba šesnaesterca iskosa zapucio i Hiroš, a Labrović je odbio loptu.

Odličnu šansu Šibenik je imao u 82. minuti kada je Kvržić odlično ubacio s desne strane, a udarac glavom Radonjića sa šest metara izvrsnom reakcijom brani Labrović.

U 88. minuti Grgić je s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem gađao suprotni kut gola Narančastih, a lopta je otišla malo pored stative.

Rijeka – Hajduk 16.4. 18h

U posljednjoj utakmici 28. kola SuperSport HNL-a snage će od 19:10 na Rujevici odmjeriti Rijeka i Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom stadionu završio je bez golova dok su na Šubićevcu s 0:1 i 1:2 slavili gosti.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Dilavera, Bogojevića i Jurića dok su gosti bez Kvesića, Mine i Vidovića.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi izjavio: “Prvo bi na početku čestitao Šibeniku na ulasku u finale Kupa Hrvatske. U vidu toga i nama opomena da nas čeka teška utakmica koja neće biti nimalo jednostavna. Igramo protiv kluba koji je u posljednjih dvadesetak dana dvaput pobijedio Dinamo i uzeo bod na gostovanju kod Osijeka, jasno je kakva nas zadaća očekuje.”

Njegov kolega na klupi Narančastih Damir Čanadi je dodao: “Nakon tijesne utakmice protiv Hajduka pa još tješnje protiv Dinama, brzo smo se morali prebaciti na Rijeku. Rijeka će biti spremna i imala je cijeli tjedan da se priprema za nas.. Analizirali smo Rijeku, to je čvrsta ekipa, trenutno jedna od najboljih u ligi. Igraju agresivno kući, udaraju, žele svaku loptu. Imaju brzu špicu, Frigana, a i iza njega su igrači koji znaju završiti. Sad je Kup iza nas, sad smo maksimalno fokusirani na prvenstvo, od prvenstva klub živi. Ne želim da netko misli da smo slavljem nakon prolaska u finale sami sebe sabotirali prije Rijeke. Ako se u Rijeci izgubi, to neće biti zbog slavlja.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati sugrađanin Goran Pataki, Ivan Janić (Ilok) i Toni Dadić (Zagreb), a u VAR sobi će biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Kruni Šarić (Županja). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a časnik za sigurnost Miroslav Cindrić.