Gorica i Istra postigli po gol i osvojili po bod (VIDEO)

Prvi susret 30. kola HT Prve lige u kojem su snage odmjerili Gorica i Istra 1961 nije donio pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gosti su poveli na početku drugog poluvremena kada je kazneni udarac iskoristio Dion Drena Beljo, a bod domaćima je nedugo potom donio Josip Mitrović.

Obje momčadi su ovim rezultatom nastavile svoj niz. Gorica je bez poraza otkada ju je preuzeo Samir Toplak te su u pet utakmica zabilježili tri pobjede i dva neriješena ishoda. Istra pak za pobjedu ne zna već devet susreta u nizu. U njima su upisali skor od četiri poraza i pet remija.

Prvo poluvrijeme dvoboja donijelo je izjednačenu i oku ne baš dojmljivu igru u kojoj je nedostajalo prilika. Najbolju šansu u završnici prvog dijela, u 43. minuti, imali su gosti preko svog najboljeg napadača Diona Belje. On je iskoristio dubinsko proigravanje i pogrešku Krizmanića te se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no nije bio dovoljno precizan pa je lopta prohujala pored bliže vratnice.

Domaćini su sačuvavši svoju mrežu u prvom poluvremenu srušili rekord od 384 minute u nizu bez primljenog gola koji je prošle sezone postavljen pod vodstvom Siniše Oreščanina.

U 53. minuti sudac Bebek je dosudio kazneni udarac za Istru nakon što je Caseres u šesnaestercu pao nakon duela s Musom. Odgovornost je preuzeo Beljo koji je Kotarskog poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj već 12. ovosezonski zgoditak u Prvoj HNL.

Domaćini su do izjednačenja mogli doći u 57. minuti kada je Lučić odbio udarac/ubačaj Kalika sa sedam metara iskosa. Uslijedio je potom protuudar gostiju u kojem je Jovičić u posljednji trenutak ispred gol linije izbio loptu nakon što je Mišković pokušao uposliti Caseresa.

Gorica je rezultat uspjela poravnati u 62. minuti kada je Keita s lijeve strane odlično ubacio za Mitrovića koji se prikrio na drugoj stativi te je sa šest metara glavom matirao Lučića. Bio je to njegov ovosezonski prvijenac u Prvoj HNL. Vratar Istre je bio na lopti, ali nije uspio upisati obranu.

Pokušaj Babeca u 73. minuti s dvadesetak metara nije bio dovoljno precizan da bi ozbiljnije ugrozio gol gostiju.

U posljednjoj fazi utakmica posjed lopte su preuzeli domaćini, ali do nove prilike se čekalo sve do 91. minuti kada je Musa odlično uposlio Cruza, a on se pored Galilee izborio za udarac s desetak metara kojim je pogodio vanjski dio mreže. Bila je to posljednja šansa na dvoboju da neka od momčadi dođe do punog plijena.

Trideseto kolo se nastavlja u subotu kada su na rasporedu dvoboji Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive te Hajduka i Šibenika.

U prvom dvoboju 30. kola HT Prve lige od 18 sati se u Velikoj Gorici susreću Gorica i Istra 1961. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna prvenstvene sraza vidjeli smo pobjedu Gorice u Puli (1:2), remi u Velikoj Gorici (1:1) i slavlje Zeleno-žutih na Aldo Drosini (2:1) dok je u četvrtfinalu kupa Gorica na domaćem terenu slavila tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Suka i Dvornekovića dok su gosti iz istog razloga bez Matića, Marina, Rafe Navarra i Lisice, a Serderov je kartoniran.

Trener Gorice Samir Toplak je u najavi sraza izjavio: “Bilo je ugodno raditi u tjednu nakon pobjede u Šibeniku, igrači su pozitivni i optimistični, a u tom duhu smo se i pripremali za Istru. Momčad je to koja ima svoj stil igre, koja voli igrati, puno toga bazira na posjedu, a na nama je da pronađemo odgovor na to i da nastavimo pozitivan niz. Dobri su u kombinatorici, a prema naprijed imaju kvalitetu kojom mogu nauditi protivniku. Mi moramo biti čvrsti i koncentrirati, nametnuti se i kontrolirati igru u određenim trenucima. Ne želimo ni u ludilu imalo poletjeti, ostat ćemo ponizni i, nadam se, kompaktni kao u posljednjim utakmicama. Kad smo takvi, pokazalo se dosad, svima smo tvrd orah.”

Njegov kolega na klupi Istre Gonzalo Garcija je dodao: “Očekuje nas utakmica protiv kvalitetne ekipe s dobrim napadima i čvrstom obranom. Idemo tamo s namjerom da dobijemo nešto i za nas, naravno nadamo se bodovima.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Anto Marić (Zagreb), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica).