Gorica i Lokomotiva u dvoboju sa šest golova i dva crvena kartona odigrali bez pobjednika (VIDEO)

Lokomotiva je dva kola prije kraja sezone zadržala četiri boda prednosti pred Goricom u borbi za peto mjesto ljestvice. U 34. kolu HT Prve lige ove dvije momčadi su u Velikoj Gorici u jako sadržajnom susretu odigrali bez pobjednika, bilo je 3:3 (2:1).

Bolje su u dvoboj ušli domaći koji su uz pomoć vratara Nevistića preko Atiemwena i Kalika došli do velike prednosti, no izabranici Silvija Čabraje potom golovima Pivarića, Aliyu i Kulenovića dolaze do preokreta prije nego što je konačni rezultat svojim drugim današnjim pogotkom postavio Kalik.

Obje momčadi su dvoboj završile s po deset igrača jer su druge žute kartone zaradili Pivarić i Keita. Također su obje nastavil svoje nizove pa Gorica tako za pobjedu ne zna već pet kola u nizu dok Lokomotiva nije poražena šest susreta u nizu.

Već u 2. minuti susreta Pršir je ubačajem iz kornera pronašao Jovičića, ali njegov udarac glavom s prve stative odlazi poviš gola.

Pršir je u akciji i četiri minute kasnije kada je pucao s dvadesetak metara, a golman Lokomotive je uspio prebaciti loptu preko prečke.

Nova prilika za Goricu uslijedila je u 11. minuti kada se uz dozu sreće u odličnoj šansi našao Kalik čiji udarac sa šest metara u situaciji 1 na 1 brani Nevistić, a njegov drugi pokušaj potom odlazi iznad grede. Veznjak domaćih je tom prilikom bio u zaleđu, ali se pomoćni sudac nije oglasio.

Lokomotiva je uzvratila u 20. minuti kada prodor Vasilja po lijevoj strani nije rezultirao dobrim ubačajem u peterac tako da je Keita ispred tri igrača gostiju uspio otkloniti opasnost.

Gorica do vodstva dolazi u 24. minuti novom katastrofalnom pogreškom Ivana Nevistića. S dvadesetak metara je pucao Atiemwen, a lopta je golmanu Lokomotive prošla kroz ruke i noge te je završila u mreži.

Mitrović je u 29. minuti ubačajem s desne strane tražio nadolazećeg Fruka, no on s prve stative nije uspio zahvatiti loptu glavom.

Lokomotiva je nadomak izjednačenju bila u 31. minuti kada je nakon kombinacije iz slobodnog udarca spretan udarac uputio Soldo, ali lopta u visokom luku završava na gredi.

Domaći su vodstvo povećali u 39. minuti kada je mrežu Gorice nakon duplog pasa s Matarom udarcem u prvi kut s desetak metara zatresao Kalik. Bio je to njegov šesti ovosezonski zgoditak.

Samo tri minute kasnije Lokomotiva je smanjila zaostatak. Dobra kontra je rezultirala da su Aliyu i Cokaj pripremili šansu za Pivarića koji s desetak metara nije propustio priliku da matira Kotarskog.

Pivarić je u šansi i u 52. minuti kada ga je lijepo proigrao Vasilj, no s desetak metara šalje loptu pokraj bliže stative.

Odličnom reakcijom Mitrović je u 59. minuti u posljednji trenutak izbio loptu ispred Vasilja koji se našao u dobroj situaciji da zaprijeti golu Gorice.

Lokomotiva je bolju igru u nastavku okrunila izjednačenjem u 63. minuti. Agilni Vasilj je ostavio loptu za Pivarića koji idealnim ubačajem na drugoj stativi pronalazi Aliyua, a on je s pet metara snažnim udarcem poslao loptu pored nemoćnog Kotarskog.

Pivarić je u 65. minuti nespretno laktom razbio arkadu Mitroviću zbog čega mu je sudac Pejin pokazao drugi žuti karton te prijevremeni put k svlačionici.

Atiemwen je četiri minute kasnije nakon ubačaja Pršira s pet metara poslao loptu visoko iznad gola, no i da je bio precizan pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Snage na travnjaku su ponovno izjednačenje od 72. minute kada je nakon prekršaja nad Aliyuom drugi žuti karton u redovima Gorice zaradio Keita.

Smakaj je u 75. minuti oduzeo loptu Jovičiću nakon čega je imao priliku u situaciji 1 na 1 s Kotarskim postići svoj prvijenac, no golman domaćih izlazi kao pobjednik tog duela. Mladi napadač je potom zaradio jezikovu juhu od Kulenovića koji je u toj prigodi očekivao njegovu asistenciju.

Nakon ubačaja iz slobodnog udaraca Milićevića u 78. minuti Soldo je glavom poslao loptu malo pored stative.

Suk je u 80. minuti idealno uposlio Kalika, ali on s desetak metara puca malo pored bliže vratnice.

Lokomotiva do potpunog preokreta dolazi u 85. minuti kada je Steenvoorden predao loptu Cokaju koji je potom nesebično poslužio Kulenovića kojem nije bilo teško poslati loptu u gol domaćih.

Sudac Pejin je u 89. minuti dosudio kazneni udarac za Goricu nakon što je u šesnaestercu lopta u ruku pogodila Vranjkovića. Siguran izvođač s bijele točke bio je Kalik koji je tako postavio konačni ishod utakmice.

Aktualno kolo se nastavlja od 19:05 kada u Puli počinje duel Istre 1961 i Šibenika.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 34. kola HT Prve lige od 17 sati počinje duel Gorice i Lokomotive. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna sraza zabilježena je pobjeda Gorice (0:1), remi 2:2 te slavlje Lokomotive 2:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Krizmanića, Muse, Suka i Dvornekovića koji su ozlijeđeni, Stojanovskog koji je kartoniranog te Cruza koji je ustupljen juniorima dok su gosti zbog povreda bez Cipetića, De Haasa, Petraka i Tucija, a Marić odrađuje suspenziju.

Strateg domaćih Samir Toplak je rekao: “Protiv jako dobre Lokomotive moramo biti puno agresivniji i energičniji, jer jedino tako ćemo moći parirati jednoj mladoj i vrlo kvalitetnoj momčadi koja igra bez respekta, ima kontinuitet jako dobrih igara… Čeka nas težak zadatak, ali mislim da imamo kvalitetu da utakmicu okrenemo na našu stranu i izađemo iz ove loše serije.

Njegov kolega Silvijo Čabraja je dodao: “Imamo niz od pet utakmica bez poraza, želimo nastaviti naše dobre igre i pozitivne rezultate te osigurati peto mjesto u ligi. No nešto se pita i suparnika. Nakon lošijih rezultata Gorice, dolaskom Toplaka definitivno su se digli. Sigurno da naš čeka zahtjevna utakmica protiv vrlo kvalitetnog protivnika. Pred nama je svakako vrlo zanimljiv dvoboj u borbi za peto mjesto.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Dino Knez (Osijek), Tomislav Keglević (Našice) i Domagoj Kurtović (Osijek) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan i Alen Jakšić iz Splita. Delegat susreta je Krunoslav Moslavac (Virovitica), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar).