Gorica i Šibenik remijem bez pogodaka upisali prve bodove u novoj sezoni

U drugoj utakmici programa 2. kola S/HNL-a Gorica i Šibenik su u Velikoj Gorici odigrali bez pogodaka.

Generalno prilikama siromašan dvoboj svoj je najuzbudljiviji period imao u samoj završnici kada smo vidjeli po jednu gredu na svakoj strani te i nepriznat pogodak Gorice u 87. minuti igre.

Prvi kvalitetan proboj do posljednje trećine imali su gosti u 3. minuti igre kada je u završnici na povratno dodavanje s desne strane napada Ćurić s osamnaest metara pucao snažno, ali i ravno u dobro postavljeni blok domaćina.

Gorica je uzvratila dvije minute poslije. Jurić je na desnoj strani napada imao dovoljno vremena i prostora za ubačaj kojim je pronašao Golubickasa, 22-godišnji Litavac uspio se izboriti za poziciju i glavom s osam metara poslati loptu pristojno pored suprotne vratnice.

Uz dosta opreza pri izgradnji napada se igralo s obje strane, a takav pristup za posljedicu je imao da je sljedeće spomena vrijedno bio uigrani dalekometni pokušaj Fruka nakon ubačaja iz kuta u 20. minuti, nije ni on bio precizan pa je i drugi udarac Gorice prema vratima završio van okvira Rogićevih vrata.

Poslije pauze za rashlađenje igrača (25. minuta) Šibenik je izgledao dosta konkretnije. Prvo je u 28. minuti Čop na trenutak dobio loptu iza leđa obrane, ali dok se napadač gostiju smislio i dok su mu stigli suigrači, vratili su se i domaći braniči koji su uz manje probleme otklonili potencijalnu opasnost. Četiri minute poslije je Mina lijepo probio desnu stranu domaće obrane i pronašao prizemnom loptom Čanadija koji s petnaest metara puca prizemno pored suprotne vratnice.

Igrači Gorice su nakon bijega Kalika i pada uz rub šesnaesterca poslije duela s Araijem u 37. minuti tražili kazneni udarac, ali glavni sudac Ante Čulina iz Zagreba opravdano je ostao nijem te nakon kraćih audio konzultacija s VAR kolegama (Bel, Šarić) ostao pri svojoj odluci.

Samo minutu poslije vidjeli smo i najkonkretniju prijetnju u dodatašnjem dijelu utakmice. Arai se sjurio do desnog ruba šesnaesterca i uposlio Čanadija u sredini, on je nakon primanja na dvanaest metara Krizmaniću ‘prodao tunel’ i u padu s osam metara pokušao zaprijetiti istčralom Baniću koji je pokupio i loptu i Šibenikovog igrača te ga pri tom i ozljedio pa je strateg Čanadi umjesto sina u igru poslao Krekovića.

Jurić je u 41. minuti na trenutak pobjegao uz desni rub šesnaesterca i pokušao atraktivno petom proigrati Kalika u sredini, u konačnici se lopta ponovno odbila do njega, a on se ovaj put sa šesnaest metara odlučio na snažan prizemni udarac koji je završio malo pored suprotne vratnice.

Bilo je to i posljednje konkretnije uzbuđenje do kraja prvog dijela (pet minuta nadoknade) tijekom kojeg smo još vidjeli neprecizne dalekometne udarce Krekovića na jednoj te Pršira na suprotnoj strani terena.

U nastavak se ušlo s po jednom promjenom na svakoj strani. Toplak je u svlačionici ostavio Golubickasa, a poslao 19-godišnjeg Skrbina, dok je Čanadi umjesto Skorupa ‘aktivirao’ Vidovića.

Bolje su drugi dio otvorili domaćini te su do 50. minute izborili nekoliko ubačaja iz kuta, a najkonkretniju prijetnju u tom periodu kreirali su u 47. minuti kada je lijevo iskosa sa sedamnaest metara Fruk pucao snažno u prvi kut gdje je bio dobro postavljeni Rogić koji je time upisao svoju prvu ozbiljnu intervenciju na utakmici.

Gorica je gotovo u potpunosti dominirala događanjima na terenu, Šibenik je tek dvaput uspio pokušati izaći prema naprijed, u u 56. minuti je Čop bio u zaleđu na dodavanje Ćurića, a minutu poslije i mini pritiska u tom periodu Salomon ubacuje s desne strane skroz lijevo na rub peterca prema Vidoviću koji u dobroj poziciji nije uspio zahvatiti loptu.

Mitrović je u 66. minuti dobio loptu na deset metara te je desno iskosa pucao u vanjski dio mreže uz prvu vratnicu. Minutu poslije smo vidjeli još jedan bijeg gostiju iz dubine u kontru, Kreković je pobjegao u jedan na jedan s Banićem, pokušao ga neuspješno zaobići, da bi po okončanju svega drugi pomoćni Anto Marić označio rubno zaleđe. Gorica je na ovu situaciju uzvratila s tri uzastopno izborena kornera, ali iz istih nisu nijednom uspjeli zaposliti Rogića.

Nešto hrabrije i suvislije u igri prema naprijed je u ovom periodu izgledao Šibenik, u 73. minuti opet se glavnina akcije gostiju odvija na desnoj strani napada, Vidović je s ruba šesnaesterca uputio snažan udarac koji se od bloka dosta usporenije odbio u ruke sigurnog Banića.

U 77. minuti za Goricu je na travnjak istrčao donedavni igrač Barcelone, 23-godišnji Senegalac Wague, a uskoro smo konačno svjedočili i velikim uzbuđenjima na obje strane.

Šibenik je vrlo blizu vodstvu bio u 79. minuti kada je na ostavljanje Dolčeka, Arai iz teške pozicije s desnog ruba peterca ‘bombom’ pogodio gredu Banićevih vrata. Minutu poslije na dodavanje Waguea je Vojtko (ušao u 34. umjesto ozljeđenog Keite) udarcem s osamnaest metara također zatresao gredu na suprotnoj strani!

Redale su se situacije pred vratarima u ovim trenucima. Odličnu je situaciju Dolček u 81. minuti imao na lijevoj strani napada, njegov snažan udarac u prvi kut dodirnuo je nekoga na putu prema vratima i lopta je završila tik uz vratnicu.

Dvije minute poslije Wague požrtvovno osvaja loptu u svojoj polovici uz desni rub terena te vuče prema naprijed i igra kvalitetno kroz sredinu obrane za Kalika koji zaobilazi Rogića i pogađa mrežu za slavlje domaćina. Slavlje ipak nije pretjerano dugo trajalo jer je nakon nekoliko minuta VAR provjere pogodak ipak ‘etiketiran’ kao nepriznat zbog zaleđa Kalika.

Do kraja susreta, sedam minuta nadoknade, gledali smo uglavnom nepovezanu inicijativu Gorice koja je u 94. minuti uspjela kreirati dobru situaciju, ali na dodavanje Mitrovića s desne strane napada Fruk je u sredini s dvanaest metara pucao snažno i malo iznad okvira vrata, a u posljednjim trenucima 96. minute igre 21-godišnji Slovak Vojtko je imao još jedan atraktivan pokušaj, iskosa s lijeve strane pucao je snažno u prvi kut i natjerao Rogića na odbijanje u korner. Upravo nakon tog kornera gosti su preko Dolčeka bježali u kontru, Skrbin je u toj situaciji srušio gostujućeg igrača, a sudac Čulina ostao nijem na sveopće nezadovoljstvo i proteste gostujućih igrača i klupe.

U sljedećem kolu Gorica će gostovati na Rujevici kod Rijeke dok će Šibenik na svom Šubićevcu biti domaćin Lokomotivi.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 2. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Gorica od 18:55 dočekuje Šibenik. Obje momčadi su u prvom kolu doživjele poraz. Goricu je svladao Osijek, a Narančasti su izgubili od Rijeke.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Julardžiju i ozlijeđenog Suka dok su gosti iz istog razloga bez Delića.

Trener Gorice Samir Toplak je u najavi izjavio: “Nema mjesta kukanju, čeka nas jako teška utakmica po teškom vremenu s vrlo zahtjevnim protivnikom. Moramo prihvatiti ulogu favorita, ali neće biti lako.”

Strateg Šibenika Damir Čanadi je kako prenosi SD rekao: “Rekao bih da su šanse ’50-50′. I oni su izgubili od ‘big teama’ Osijeka kao i mi. Uz to, mislim da penal koji je suđen kontra Gorice nije bio, tako da smo u sličnoj situaciji. Mi se pripremamo za svaku utakmicu na način da želimo uzeti tri boda, pa je takva naša ideja i uoči Gorice.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Anto Marić (Zagreb) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a suce će nadgledati Domagoj Vučkov (Rijeka).