Gorica i u prvenstvu bolja od Hajduka (VIDEO)

U 14. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je pred 3.753 gledatelja bila bolja od Hajduka rezultatom 2:1 (1:1). Izabranici Sergeja Jakirovića su tako nakon osmine finala kupa i u prvenstvu bili bolji od splitskog kluba.

Strijelci za domaćine su bili Kristijan Lovrić i Joey Suk koji je poentirao iz zaleđa dok je za goste pogodio Jairo.

Gosti su do vodstva mogli doći već u 2. minuti kada udarac Caktaša koji je već svladao Kahlinu ispred gol linije u korner odbija Suk.

Gorica je kao i u nedavnom kup ogledu do vodstva došla iz slobodnog udarca. Ponovno je za Posavca koban bio Lovrić koji je bio precizan s oko 30 metara udaljenosti, a golman Hajduka je uspio samo malo dodirnuti loptu koja je uz samo stativu završila u mreži. Lovrić je tako došao do sedmog gola kojim je izbio na drugo mjesto ljestvice strijelaca zajedno s Marićem.

Hajduk je do izjednačenja došao u 28. minuti kada nakon kombinacije Jaira i Bradarića brazilski napadač snažnim i preciznim udarcem matira Kahlinu za svoj šesti ovosezonski zgoditak.

U 60. minuti iz kornera je ubacio Lovrić, a na drugoj stativi je loptu dočekao Suk no njegov pokušaj dobro brani Posavec.

Deset minuta kasnije nakon ubačaja Juranovića odličnu priliku je imao Caktaš, ali njegov udarac s pet metara nije pronašao okvir gola.

U 79. minuti do svog drugog gola na susretu mogao je doći Lovrić koji je opasno zaprijetio s ruba kaznenog prostora međutim obranom se iskazao Posavec.

Pet minuta kasnije zaprijetili su i gosti. Nakon ubačaja Juranovića udarac je okušao Čolina, no Kahlina prebacuje loptu preko grede.

Gorica do pobjede dolazi u 86. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Lovrić, a Suk neometan u šesnaestercu glavom šalje loptu iza Posavca. Nizozemski veznjak je tom prigodom bio u zaleđu.

Domaćini su u sudačkoj nadoknadi ostali s deset igrača nakon što je drugi žuti karton nakon starta na Juranoviću dobio Suk. Kapetan Hajduk je potom iz slobodnog udarca pronašao Ismajlija, ali njegov udarac sigurno hvata Kahlina.

U nedjeljnom programu 14. kola Slaven Belupo dočekuje Istru 1961, a u derbiju kola Osijek će u Gradskom vrtu odmjeriti snage s Rijekom.