Gorica izborila remi na Poljudu (VIDEO)

Hajduk je i treću prvenstvenu utakmicu u nizu ostao bez pobjede. U 13. kolu HT Prve lige Bili su na Poljudu odigrali bez golova protiv Gorice. Domaćini su imali više prilika, pogodili su i stativu, no na koncu nisu uspjeli pronaći put do mreže danas odličnog Kotarskog.

Već u 1. minuti susreta Kalinić je loše reagirao nakon povratne lopte Katića te je pri ispucavanju napucao Lovrića, a lopta je bila prejaka da napadač Gorice bolje reagira.

Hajduk je blizu vodstva bio u 9. minuti kada je Atanasov s desne strane ubacio za Livaju, a njegov udarac glavom sa sedam metara pogađa stativu.

Livaja je u 12. minuti oduzeo loptu Lovriću kraj korner zastavice nakon čega je ubačajem pronašao Ljubičića, no njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Melnjak je u 21. minuti iz slobodnog udarca ubacio za Katića koji je pucao glavom s desetak metara za sigurnu obranu Kotarskog.

Na isteku 23. minute na suprotnoj strani travnjaka snažno je s ruba kaznenog prostora pucao Delfi, a lopta je prohujala malo iznad prečke.

Biuk je u 26. minuti odlično proigrao Livaju koji se pored Jovičića izborio za udarac sa šest metara, no odličnom obranom Kotarski čuva svoja vrata.

Tri minute kasnije Fossati je dubinskim dodavanjem u veliku šansu izbacio Melnjaka, no još jednom velikom obranom iskazao se Kotarski.

Steenvoorden je u 37. minuti rukom u kaznenom prostoru blokirao udarac Melnjaka, a sudac Čuljak nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Lovrencsics je u 58. minuti pronašao Livaju na rubu kaznenog prostora, no on je loše zahvatio loptu koja odlazi daleko od gola Gorice. Tri minute kasnije ulogu asistenta je preuzeo Livaja, a udarac je nakon okreta sa 17 metara uputio Ljubičić, ali Kotarski je upisao još jednu obranu.

Mađarski desni bek je u 73. minuti ubačajem s desne strane pronašao Mlakara, no i njegov pokušaj glavom završava u rukama Kotarskog.

Nakon ubačaja Lovrecsicsa u 80. minuti Melnjak je uposlio Mlakara, a njegov udarac s deset metara odlazi pored stative. Dvije minute kasnije u dobroj poziciji je i Livaja koji iz slične udaljenosti puca iz prve, ali loptu šalje malo iznad prečke.

Sahiti je u 86. minuti imao priliku zaprijetiti s dvadesetak metara, ali u njegovom udarcu nije bilo preciznosti. Minutu kasnije nakon akcije po desnoj strani Biuk je proigrao Livaju koji se odlučio na dribling nakon kojeg nije uspio zaprijetiti Kotarskom.

Veliku priliku za pobjedu Hajduk je propustio u 94. minuti. Sahiti i Čolina su pripremili idealnu šansu za Melnjaka koji sa četiri metra loptu šalje malo poviš prečke.

Trinaesto kolo će biti zaključeno sutra kada se u Zagrebu sastaju Dinamo i Istra 1961 te Lokomotiva i Rijeka.

U sklopu 13. kola HT Prve lige na Poljudu u 17:05 počinje dvoboj Hajduka i Gorice. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz pripao je Bilima koji su u Velikoj Gorici slavili rezultatom 1:3. Zbog prekršaja publike na gostovanju kod Osijeka splitski klub je za danas kažnjen zatvaranjem sjeverne tribine stadiona pa će Torcida momčad bodriti s istoka.

Domaćini u današnjem srazu ne mogu računati na ozlijeđene Posaveca, Vukovića, Krovinovića, Čuića i Eduoka, a gosti su iz istog razloga bez Suka, Juniora Martinssona Ngoualija i Benita dok je Keita kartoniran.

Strateg Hajduka Jens Gustaffson je u najavi dvoboja poručio: “U proteklih nekoliko utakmica nismo na terenu pokazali ono što želimo. Pričao sam da momčad raste, ali na terenu to nisam vidio. Ljudi mogu biti zbunjeni, naše igre nisu na visini. Vi vidite samo utakmice, ali na treninzima zaista radimo jako da bismo bili bolji. Moja je odgovornost najveća da se to vidi i na utakmicama. Svi u klubu radimo na tome da već danas budemo bolji.”

Trener Gorice Krunoslav Rendulić je izjavio: “Neće biti lako, idemo Hajduku koji je prošlu utakmicu neplanirano ostao bez bodova i tražit će iskupljenje, ali na nama je da odgovorimo izazovima i da se postavimo muški, čvrsto i organizirano, i uzmemo bodove.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će pomagati Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek) i Ivan Vučković (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović (Zagreb) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), a suce će kontrolirati Bruno Marić (Daruvar) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Marko Svilić.