Gorica izvukla bod na Maksimiru

Posljednja momčad na ljestvici Gorica je u 18. kolu SuperSport HNL-a pred 3.568 gledatelja na Maksimiru osvojila bod protiv lidera Dinama. Gosti su sačuvali svoju mrežu netaknutom čime su šesti put u sezoni upisali remi dok Plavi prvi put u sezoni, nakon osam pobjeda, nisu došli do tri boda na domaćem terenu.

Dinamo je imao bolje prilike, a naročito je bio dobar pokušaj Šutala u drugom poluvremenu kojeg je Banić odlično obranio. Također im je u uvodnim minutama utakmice poništen gol Špikića jer je nakon intervencije VAR-a sudac Strukan uvidio prekršaj Ristovskog.

Već u 3. minuti susreta Dinamo je zatresao mrežu Gorice. Nakon ubačaja Ristovskog s desne strane lopta dolazi do Špikića koji je preciznim udarcem s desetak metara pogodio uz bližu stativu. Međutim nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke od strane suca Strukana gol nije priznat jer je utvrđeno da je u začetku akcije Ristovski napravio prekršaj nad Fućkom.

Dinamo je zaprijetio i u 13. minuti kada se ubačaj Bočkaja iz slobodnog udarca odbija do Drmića koji s desetak metara šalje loptu malo iznad grede.

Dvije minute kasnije nakon prodora Ademija po lijevoj strani bilježimo dvije intervencije Banića nakon kojih lopta odlazi u korner.

Nakon pola sata igre uslijedio je i dobar dalekometni udarac Bočkaja kojem je ipak nedostajalo malo više preciznosti.

Dobar pokušaj Gorice bilježimo u 31. minuti kada je Jurić uposlio Petkovića čiji snažan udarac s desetak metara iskosa Livaković odbija u korner.

Drugo poluvrijeme je otvorio Pršir udarcem s dvadesetak metara u 51. minuti, ali Livaković je upisao sigurnu intervenciju. Uzvratio je Šikić četiri minute kasnije kada je sa 17 metara pucao pored suprotne stative.

Snažan udarac Ristovskog u 58. minuti s oko 25 metara udaljenosti iskosa Banić je odbio u korner iz kojeg Plavi nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Odličnu priliku Plavi su kreirali u 68. minuti kada je Ivanušec s lijeve strane ubačajem asistirao za Šutala, a njegov udarac glavom sa šest metara koji je išao pod samu gredu izvrsno brani Banić.

Nakon dobre kombinacije Ljubičića i Ademija u 79. minuti lopta dolazi do Drmića, no njegov udarac sa šest metara brani Banić koji je na vrijeme izlaskom skratio kut napadaču Dinama.

Majstorović je u 88. minuti pao na rubu šesnaesterca nakon duela s Ivanušecom, a sudac Strukan je samo pokazao žuti karton treneru Gorice Sopiću zbog prigovora.

Posljednja prilika na utakmici uslijedila je u 93. minuti kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara iskosa pucao Mišić, a Banić je odbio loptu.

Kolo se nastavlja sutra kada od 15 sati na Poljudu počinje sraz Hajduka i Šibenika do od 17:10 Varaždin dočekuje Lokomotivu.

U sklopu 18. kola SuperSport HNL-a od 17:30 u Maksimiru počinje duel Dinama i Gorice, momčadi koje se nalaze na prvom i posljednjem mjestu ljestvice. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz pripao je Plavima koji su u Velikoj Gorici slavili pogotkom Mislava Oršića u posljednjim trenucima utakmice.

Domaćini u današnjem ogledu ne može računati na Lauritsena, B. Šutala, Baturinu i Petkovića dok su gosti bez Vojtka i Fruka.

Trener Dinama Ante Čačić je u najavi rekao: “Dolazi nam Gorica koja će biti u drukčijem ruhu, s novim trenerom i isto tako novim igračima. Ne očekuje nas lagana utakmica, ali dečki imaju dovoljno motiva i kvalitete da dvoboj riješimo na pravi način.”

Njegov kolega Željko Sopić je dodao: “Nema se što puno kriti, Dinamo je favorit u toj utakmici. Za bilo koju ekipu gostovanje na Maksimiru je zahtjevno, jer ekipa takve kvalitete kao što je Dinamo ti ostavi “mrvice”. Ako ih uzmeš onda se možeš nečemu nadati, u suprotnom je teško do bilo kakvog uspjeha, odnosno boda ili tri.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Alen Jakšić (Solin), Goran Perica (Šibenik) i Jakov Titlić (Hrvace) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Goran Patako (Đakovo). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović Šimunović (Osijek) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.