Gorica uz fantastičan gol Lovrića na Drosini svladala Istru 1961 (VIDEO)

Gorica je upisala drugu ovosezonsku pobjedu. U sklopu 3. kola HT Prve lige izabranici Krunoslava Rendulića su slavili na Aldo Drosini kod Istre 1961 rezultatom 1:2 (0:1).

Prvi pogodak na susretu bilo je djelo Kristijana Lovrića koji je fantastično pogodio iz slobodnog udarca s oko trideset metara udaljenosti dok se u strijelce potom upisao i Matar Dieye nakon odlične asistencije Matije Dvornekovića. Konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi postavlja Hassane Bande.

Utakmicu je bolje otvorila Gorica koja je u 5. minuti preko Matara imala idealnu priliku da dođe do vodstva. Babec je odlično proigrao Mitrovića koji je s desne strane dodavanjem iz prve pronašao Matara, a on s pet metara neometan šalje loptu poviš grede.

Domaćini su uzvratili u 8. minuti kada je Bande s lijeve strane uposlio Lisicu, a njegov udarac završava u bloku. Na odbijenu loptu najbolje je reagirao Mlinar koji je asistirao Iliću, no njegov pokušaj od bloka završava u korneru.

Gorica u vodstvo dolazi u 19. minuti fantastičnim pogotkom Kristijana Lovrića koji je pogodio iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti od gola Lučića.

Do novog uzbuđenja čekali smo sve do 45. minuti kada je iz slobodnog udarca s lijeve strane iskosa pucao Mlinar, a Banić je bio na visini zadatka.

Na samom početku drugog dijela, u 47. minuti, Lovrić je imao priliku povećati vodstvo gostiju, no njegov prizemni udarac s desetak metara iskosa brani Lučić.

Minutu kasnije mreža Zeleno-žutih se trese preko Matara nakon što su mu priliku pripremili Babec i Lovrić, no pomoćni sudac je signalizirao zaleđe Lovrića koje je nakon dugotrajne provjere potvrdio i VAR tako da pogodak nije priznat.

Istra 1961 je u 53. minuti odigrala kombinaciju iz slobodnog udarca u kojoj je Mlinar uposlio Perera čiji udarac sa 17 metara odlazi malo iznad gola. Već u idućoj minuti Navarra je s desne strane uposlio Iličića koji je probao petom, ali nije bio dovoljno precizan.

Babec se u 66. minuti pored tri nogometaša Istre izvrsno izborio za udarac s desetak metara, no lopta je otišla iznad gola Istre.

Matar do gola ipak dolazi u 68. minuti kada ga je odličnom asistencijom s desne strane pronašao Dvorneković, a on je s druge stative s pet metara poslao loptu iza leđa Lučića.

Domaćini su u 75. minuti tražili kazneni udarac nakon duela Muse i Blagojevića, no sudac Lovrić, a ni VAR nisu se oglasili.

U drugoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca s oko 20 metara je pucao Mišković, no lopta završava u živom zidu. U nastavku akcije Navarro odličnim ubačajem s desne strane pronalazi Bandea koje je s druge stative udarcem iz prve matirao Banića. Bio je to njegov već treći ovosezonski pogodak.

Posljednja šansa na utakmici pripala je Gorici. Brodić je u 95. minuti pobjegao u kontri, no u ključnom trenutku se poskliznuo tako da je njegov udarac otišao malo pred vratnice.

Treće kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu tri preostale utakmice. Prvo od 18:55 Hajduk na Poljudu dočekuje Šibenik dok u 21 sat u Gradskom vrtu počinje sraz Osijeka i Slaven Belupa, a u Maksimiru derbi između Dinama i Rijeke.

Treće kolo HT Prve lige nastavlja se od 20 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli gdje će snage odmjeriti Istra 1961 i Gorica. Obje momčadi su u prva dva kola upisale po pobjedu i poraz. Zeleno-žuti su bili bolji od Hrvatskog dragovoljca (3:1) dok su poraženi od Rijeke (2:0), a Gorica je također poražena od Rijeke (2:0) da bi potom slavila protiv Šibenika (3:1).

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na Ivančića i Galileu dok kod gostiju na raspolaganju nisu Doka, Suk, i Kalik.

Trener Istre 1961 Gonzalo Garcija je u najavi utakmice rekao: “Mislim da je Gorica svakako jedan od najboljih ekipa u ligi. Imaju kvalitetne i ofenzivne igrače koji mogu napraviti razliku u svakoj akciji. Dobro su organizirani i koriste dobre prilike. Za nas će to biti sigurno teška utakmica, ali spremni smo i dobro treniramo cijeli tjedan.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je izjavio: “Istra je dobro odigrala u prva dva kola, pokazala je kvalitetu, ali naš cilj je jasan u svakoj utakmici, pa tako i u ovoj. Idemo po pobjedu. Protiv Rijeke smo u prvom kolu odigrali jako dobro i izgubili, protiv Šibenika u drugom igra je bila nešto slabija, ali uzeli smo bodove, a sad želimo to povezati, odigrati dobru utakmicu i pobijediti .”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok) i Dario Bel (Osijek) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan (Split) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb).