Gorica na krilima Kalika do pobjede protiv Osijeka (VIDEO)

Gorica je nanijela Osijeku prvi prvenstveni poraz otkada ih je preuzeo Nenad Bjelica. U 15. kolu HT Prve lige izabranici Valdasa Dambrauskasa su uvjerljivo slavili protiv Bijelo-plavih rezultatom 4:1 (1:0).

Dvostruki strijelac za domaćina bio je Anthony Kalik dok su po gol zabili Matar Dieye i Josip Mitrović, a za privremeno izjednačenje gostiju je pogodio Ramon Mierez.

Gorica je tako došla do osme prvenstvene pobjede kojim je uz dvije utakmice manje smanjila bodovni zaostatak za trenutno vodećim Osijekom na četiri boda razlike.

U 5. minuti napad Gorice je završio udarcem Matara koji od bloka Škorića odlazi u korner. Iz njega se stvorila još jedna prilika u kojoj je glavom s pet metara pucao Moro, no s gol crte loptu izbija Silva.

Osijek je uzvratio dvije minute kasnije kada je Bohar u šesnaestercu tražio Žapera, no do lopte prvi dolazi Kahlina.

Domaćini do vodstva dolaze u 13. minuti. Špikić se odlično s desne strane driblingom oslobodio Jurčevića, a onda je ubačajem pronašao Suka čiji udarac brani Ivušić, ali na odbijenoj lopti je prvi Matar Dieye koji je zakucava u mrežu.

Kahlina je još jednom siguran u 21. minuti kada je polukontru gostiju udarcem završio Mierez. Četiri minute kasnije Bočkaj s dvadesetak metara šalje loptu iznad grede.

U 27. minuti dobar pokušaj Špikića s desetak metara iskosa u korner odbija Ivušić.

Tri minute kasnije prodor Miereza po desnoj strani završio je oštrim ubačajem na peterac koji sigurno lovi vratar domaćih.

Čabraja u 32. minuti iz kornera na drugoj stativi pronalazi Babeca, ali njegov udarac nije bio velika opasnost po gol Osijeka.

Lijevi bek Gorice je i četiri minute kasnije u petercu tražio Dieyjea, no Ivušić u posljednji trenutak lovi loptu ispred njega.

U 40. minuti Kalik u pravi trenutak u priliku izbacuje Dieyjea, ali Škorić odličnim uklizavanjem sprječava pokušaj udarca.

Dvije minute kasnije nova velika prilika za Goricu. Za udarac se izborio Špikić, a Ivušić odličnom intervencijom spašava svoju mrežu.

Osijek do izjednačenja dolazi u 49. minuti. Bočkaj je uputio udarac s oko tridesetak metara koji lošom reakcijom Kahlina odbija do Miereza, a argentinski napadač je iskoristio njegov poklon da dođe do sedmog ovosezonskog pogotka.

U 54. minuti prvo je Mierez mogao doći do novog gola, ali ovaj put Kahlina brani njegov udarac. Nedugo potom Ivušić je na tridesetak metara prilikom ispucavanja pogodio Kalika koji potom dolazi do lopte i s oko 30 metara od prečke ponovno dovodi Goricu u vodstvo. Bio je to njegov prvijenac u dresu velikogoričkog prvoligaša.

Kalik do drugog zgoditka dolazi u 65. minuti. Špikić ga je izbacio u kontru, a veznjak domaćih potom u situaciji 1 na 1 mirno šalje loptu pored Ivušića.

Bočkaj je u 70. minuti ponovno zaprijetio s dvadesetak metara, ali ovaj put Kahlina sigurno brani njegov pokušaj.

Gorica je ubojita i u 77. minuti kada je Babec odličnim dodavanjem u dubinu asistirao Mitroviću koji je zaobišao Ivušića i zatresao mrežu Osijeka.

Poraz Osijeka je u 93. minuti mogao ublažiti Kleinheisler koji iz dobre pozicije s desetak metara šalje loptu poviš gola.

Petnaesto kolo se nastavlja od 17:05 kada Varaždin dočekuje Hajduk.

U prvoj utakmici 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica od 15 sati dočekuje Osijek. Njihov prvi međusobni ovosezonski sraz pripao je Bijelo-plavima koji su na Gradskom vrtu slavili rezultatom 2:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Steenvoordea te ozlijeđene Delfija i Mudrinskog dok su gosti iz istog razloga bez Grezde, Pilja i Ercega.

Trener Gorice Valdas Dambrauskas je u najavi utakmice rekao: “Svaka utakmica je nova priča. To vrijedi i za ovu utakmicu s Osijekom. Zaista ne brojim koliko je puta Bjelica pobijedio Goricu, ali znam da je to sjajan trener i sjajan klub, za svaki respekt. Međutim, kao i protiv svakog drugog protivnika, istrčat ćemo na teren sa samo jednom idejom, kako igrati dobro, kako izvršavati zadatke i plan igre. Ako u tome uspijemo, uz atmosferu koju imamo, budemo li odlučni i spremni za ovakvu utakmicu, rezultat će se pobrinuti sam za sebe.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Nemam razloga ne biti optimističan s obzirom na naše dosadašnje rezultate. Momčad je jako dobro odgovorila svim zahtjevima, postigla zapažen niz natjecateljskih uspjeha i želimo ga nastaviti i protiv Gorice koje sigurno ima kvalitetu. Nije tamo samo Lovrić opasan, kompaktni su i posloženi u svim linijama. Znamo da je težak izazov pred nama, no naporno ćemo raditi na terenu za pobjedu. Lijepo je da smo i jedni i drugi u vrhu, to je svakako derbi i nadam se da će biti dobra utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Ivica Modrić i Luka Pušić te Marko Cestarić iz Siska. Za VAR su zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) i Igor Krmar (Zagreb), delegat susreta je Tihomir Čalić (Pula), a suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci).