Gorica nakon preokreta prvi put u sezoni svladala Istru 1961 (VIDEO)

U 23. kolu HT Prve lige Gorica je prvi put u sezoni svlada fenjeraša Istru 1961. Izabranici Siniše Oreščanina slavili su nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1), a golove su postigli Kristijan Lovrić i Ognjen Mudrinski nakon što je goste u vodstvo svojim prvijencem doveo Hassane Bande.

Velikogorički prvoligaš je tako došao do 14 prvenstvene pobjede kojom je učvrstio treće mjesto na ljestvici dok su Zeleno-žuti i dalje na dnu ljestvice s pet bodova zaostatka za pretposljednjom Lokomotivom.

Zeleno-žuti su zaprijetili već u 2. minuti susreta kada je po lijevoj strani napada probio Navarro koji je potom na prvoj stativi pronašao Haru, a njegov udarac od stative odlazi van igrališta.

Gorica je uzvratila dvije minute kasnije kada Doka asistira za Matara, no njegov udarac glavom nije bio težak zadatak za Lučića.

Prvu sljedeću ozbiljniju priliku vidjeli smo u 24. minuti kada je kontru gostiju udarcem sa 17 metara završio Špoljarić, ali vratar Banić brani njegov pokušaj.

U istoj minuti po lijevoj strani napada probio je Navarro, a lopta potom preko Hare dolazi do Bande koji je s desetak metara snažnim udarcem matirao Banića za svoj prvijenac u dresu Zeleno-žutih.

Dobru situaciju je u 35. minuti imao Suk, ali je njegov pokušaj iz šesnaesterca od bloka završio u korneru. Iz kuta je ubacio Hamad, a s peterca je glavom pucao Steevoorden, no lopta je samo zatresla gredu.

U 40. minuti nakon okomite kombinacije Babeca, Hamada i Matara domaćini su zatresli mrežu, no gol opravdano nije priznat obzirom da je irački veznjak bio u zaleđu.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je šansu za Matara kojeg je ubačajem pronašao Lovrić, ali njegov udarac glavom brani Lučić.

Gorica do izjednačenja dolazi u 50. minuti kada je Suk asistirao za Lovrića koji s 12 metara lijevom nogom šalje loptu uz desnu stativu gola Istre. Za napadača domaćih bio je to već 15. zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Blagojević je u 57. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, ali lopta je prohujala iznad vratnice.

Dvije minute kasnije Lončar je u kontri pokušao uposliti svoje suigrače, lopta se odbija od bloka Steenvoordena i za malo vara Banića koji je krajnjim naporom izbacuje u korner.

Gorica do preokreta dolazi u 73. minuti. Po desnoj strani napada su kombinirali Doka i Dvorneković, lopta potom dolazi do Mitrovića koji ubačajem asistira za Mudrinskog, a srpski napadač glavom sa sedam metra šalje loptu iza leđa Lučića.

Istra 1961 je do izjednačenja mogla doći dvije minute kasnije, ali je Banić obranio pokušaj Navarra.

Lovrić je blizu drugog gola na susretu bio u 85. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara zatresao gredu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade mrežu gostiju je zatresao i Dvorneković nakon ubačaja Lovrića, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Posljednju šansu na susretu u 93. minuti propustio je Hara koji je glavom sa sedam metara pucao pored gola nakon ubačaja Lončara.

Dvadeset treće kolo će od 17:05 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Slaven Belupo.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 23. kola HT Prve lige Gorica od 15 sati dočekuje Istru 1961. Njihova dva prethodna ovosezonska susreta završila su neriješenim ishodom. U Velikoj Gorici je bilo 2:2, a u Puli 1:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Delfija dok su gosti bez kartoniranog Galilea, a na put nisu išli ni Tomašević, Rafa Paez, Sergi i Šipoš.

Trener Gorice Siniša Oreščanin je u najavi dvoboja izjavio: “Istra ne zaslužuje mjesto na kojem je sada. U proljetnom dijelu praktički ni jednu utakmicu nije nadigrana, smatram da imaju dosta kvalitete i individualaca koji mogu igrati u boljim klubovima u našoj ligi. Međutim, vjerujem da smo mi spremni za utakmicu, ne obazirem se na rezultate iz prošlosti, živim za sutrašnji dan, da pokušamo prikazati još bolju partiju od one s Lokomotivom i vjerujem da će to biti dovoljno za pobjedu.”

Njegov današnji suparnik Danijel Jumić je rekao: “Cilj nam je bio da se kroz Kup utakmicu napunimo samopouzdanjem, da odmorimo neke igrače i upoznamo nove igrače, u čemu smo i uspjeli. Bitno je bilo da igrači vide da vrijede i da mogu, da je kvaliteta tu. Napravit ćemo sve što je u našoj moći da u Gorici osvojimo bodove.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Ante Čuljak (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Ivica Modrić (Zagreb). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar).