Gorica pobijedila Rijeku i dno ljestvice prepustila Šibeniku

Gorica je u posljednjoj utakmici 30. kola SuperSport HNL-a na domaćem terenu pogotkom Kristiana Fućka u 63. minuti bila bolja od Rijeke rezultatom 1:0 (0:0).

Domaćini su tako došli do treće pobjede u nizu te prvi put nakon 11. kola više nisu na dnu ljestvice. Isto su prepustili Šibeniku koji uz dva boda zaostatka ima i lošiji međusobni omjer.

Gosti su pak nakon Slaven Belupa i Dinama upisali tek treći poraz u proljetnom dijelu sezone odnosno otkada ih je preuzeo Sergej Jakirović. Usprkos tome su ostali na trećem mjestu, ali borba za pozicije koje vode u europska natjecanja nikad nije bila uzbudljivija obzirom da je od trećeg do osmog mjesta razlika samo četiri boda.

Nakon ubačaja Pršira iz slobodnog udarca u 2. minuti Galešić odbija loptu do Fruka koji je snažno zapucao iz prve iz poluvoleja te je sa 17 metara pogodio sam rašlje Labrovićeva gola. Međutim, pogodak nakon intervencije VAR-a nije priznat jer je u zaleđu prethodno bio Bralić koji je potom išao u skok sa stoperom Rijeke.

Dobru šansu Rijeka je imala u 26. minuti kada je Janković uz pomoć odbijanca u priliku gurnuo Marina, no u situaciji 1 na 1 njegov udarac sa sedam metara iskosa brani Banić.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Štiglec je ubacio na drugu stativu odakle Ndockyt nije stigao dobro reagirati tako da je lopta na koncu završila u autu.

Gosti su u 37. minuti tražili kazneni udarac nakon duela Krizmanića i Frigana, a sudac Čulina i VAR soba nisu se oglasili.

Fućak je u 40. minuti izborio prekršaj na dvadesetak metara od gola Rijeke, a Fruk je iz slobodnog udarca šutirao preko živog zida, ali i preko grede.

Nova velika šansa za goste uslijedila je u 44. minuti kada je Frigan u kontri 3 na 1 uposlio Jankovića, a njegov snažan udarac s osam metara završava ravno u rukama Banića.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Fruk je podvalio loptu za Mitrovića, čiji snažan udarac s desetak metara iskosa u korner odbija Labrović. Nakon ubačaja iz kuta uslijedio je pokušaj Bralića s druge stative za novi korner domaćih. Poslije ubačaja lopta se odbija do Fruka koji je sa 16 metara pucao pored stative.

Na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, nakon ubačaja iz kuta Marina glavom je pokušao Galešić, a iz peterca je loptu očistio Štiglec. Veiga je potom signalizirao da je na njemu bio prekršaj, no suci se nisu oglasili.

Ampem je u 56. minuti ubačajem s desne strane pronašao Frigana, a njegov udarac glavom s desetak metara odlazi pokraj okvira vrata. Dvije minute kasnije isti igrač se izborio za udarac s dvadesetak metara, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Domaćini su u vodstvu od 63. minuti kada se Fućak na 17 metara namjestio na lijevu nogu te je precizno pogodio suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov peti gol u aktualnoj sezoni.

Mitrović je u 78. minuti zaobišao Labrovića, ali si je dao predug for tako da nije uspio uputiti udarac.

Gorica je u 79. minuti ostala s igračem manje nakon što je zbog simuliranja drugi žuti karton dobio Raspopović.

Dobar pokušaj Rijeke bilježimo u 84. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Hodža, a lopta je otišla malo iznad prečke.

Priliku za pogodak gosti su imali u 92. minuti kada je oštar ubačaj Grgića s desne strane malo skrenuo Obregon, a na drugoj stativi je zakasnio reagirati Frigan.

Posljednja šansa je uslijedila u 95. kada je nakon ubačaja Grgića s desne strane glavom pored stative pucao Galešić.

Rijeka – Lokomotiva 27.4. 18h

U posljednjem susretu 30. kola SuperSport HNL-a snage će od 15 sati odmjeriti Gorica i Rijeka. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom srazu odigranom u Velikoj Gorici slavili su gosti rezultatom 0:2 dok je na Rujevici bilo 1:1 i 2:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne moru računati na Antu Jurića dok su gosti bez Dilavera, Bogojevića i Denija Jurića.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Jedino je bitno da na kraju prvenstva budemo ispred Šibenika, manje je bitno tko će biti ispred u idućih šest kola. Svaka je utakmica bitna, u svaku moramo ući maksimalno i što prije pokušati ostvariti željeno, ali na kraju će se podvući crta ispod svega. Nadam se da ćemo mi biti iznad Šibenika. Utakmica protiv Rijeke neće biti ni manje, ni više zahtjevna nego što je bila prethodna ili što će biti iduća utakmica. Igramo još sedam utakmica do kraja sezone, u svaku ulazimo s istom željom da na kraju sezone završimo ispred Šibenika. Ne zna kome su bodovi više potrebni, izuzetno cijenim rad svoga prijatelja Jakirovića i sve što je napravio u Rijeci, ali u ovom trenutku bez obzira tko je bio na drugoj strani, mi se moramo skupiti, stati u istu liniju i pokušati sve da bodovi ostanu u Velikog Gorici. Neće biti lako, Rijeka ima potentnu momčad, dobro su posloženi, uzeli su najviše bodova u drugom dijelu sezone. Igramo kod kuće, uz podršku naših navijača siguran sam da rezultat neće izostati.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Sergej Jakirović je dodao: “Nakon Hajduka iskoristili smo tjedan da se pripremimo za Goricu. Bit će teška utakmica jer obje momčadi žele bodove za svoje ciljeve. Gorica se bori za ostanak, došli su na bod Šibeniku. Imamo posla s ekipom koja igra jako dobro ove proljeće i jasno nam je da maksimalno ozbiljno shvatiti utakmicu. Očekujem težu utakmicu nego protiv Hajduka, ne zato što podcjenjujemo Hajduk jer to je bila utakmica u kojoj možeš igrati nešto opuštenije, a Gorica je u poziciji da će napraviti sve da nam maksimalno otežao, kao što ćemo i mi njima.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulin iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Luka Pušić, Anto Marić i Toni Dadić dok će o VAR-u brinuti Mario Zebec (Cestica) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Marko Svilić.