Gorica pogotkom Lovrića iz kaznenog udarca do slavlja nad Varaždinom (VIDEO)

U odgođenoj utakmici 10. kola HT Prve lige Gorica je na svom terenu danas rezultatom 1-0 (1-0) porazila Varaždin i tako sedmom ligaškom pobjedom u deset odigranih utakmica stigla na bod zaostatka za drugoplasiranim Osijekom i četiri za vodećim Dinamom.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Kristijan Lovrić iz kaznenog udarca u 20. minuti.

Gorica je puno konkretnije i dominantnije otvorila utakmica, a domaći prvi put konkretno prijete već u 2. minuti kada je Lovrić sa sedamnaest metara pucao snažno, ali nedovoljno precizno za dobro postavljenog Horkaša. Na isteku treće minute ponovno prijetnja za gostujućeg vratara, ovaj put je u korner odbio dalekometni pokušaj Hamada.

Nastavila se apsolutna dominacija domaćina, u 8. minuti Golubickas izlazi u jedan na jedan s Horkašom, koji istrčavanjem i dobrim zatvaranjem kuta upisuje već treću obranu na susretu.

Dambrauskasova momčad do rezultatske prednosti dolazi iz kaznenog udarca u 20. minuti. Minutu ranije sudac Dario Kulušić je, poslije pregleda situacije, odlučio da start Milića na Lovriću, iako se krilni napadač domaćih već riješio lopte, sadrži dovoljno elemenata za najstrožu kaznu. Siguran realizator s bijele točke bio je upravo Lovrić, kojem je to sedmi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 31. u 71. Prva HNL nastupu.

Prvu (i odmah veliku) priliku gosti su imali u 22. minuti kada je poslije kvalitetnog izlaska Skorup iz sredine odličnom loptom u prostor u jedan na jedan situaciju izbacio Obregona, no njegov prizemni udarac s dvanaest metara u bliži kut dobrom reakcijom u korner odbija Kahlina.

U 33. minuti gosti traže kazneni udarac zbog starta Jovičića laktom na glavu Pece na rubu šesnaesterca, uslijedila je tiha provjera s VAR kolegama Gabrilom i Krmarom te je sudačka trojka utvrdila da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnih izazova za vratare, te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću puno konkretnijeg domaćina.

Prvi su u nastavku konkretnije u posljednju trećinu došli gosti, Obregon je u 57. minuti pobjegao po lijevoj strani napada i odigrao kvalitetno u sredinu gdje Peco malo kasni, u nastavku je Skorup na udarcu, no njegov pokušaj je blokiran.

Prilikama potpuno siromašno poluvrijeme gledali smo u nastavku. Iduću situaciju bilježimo tek u 89. minuti kada se Delić lijevo s ruba šesnaesterca odlučio na udarac te poslao loptu malo iznad okvira vrata.

Varaždin je bio taj koji je napadao do kraja, u prvoj od tri minute sudačke nadoknade Đurasek odlično probija desnu stranu domaće obrane i igra odličnu povratnu u sredinu gdje Grgec malo kasni, a u nastavku igrači Gorice ipak otklanjaju opasnost pred svojim vratarom.

Do kraja susreta Gorica, koja je u drugom dijelu uputila samo dva udarca (van okvira) je uspjela sačuvati u prvom dijelu stečenu prednost te tako upisala sedmu ligašku pobjedu u sezoni.

Gorica je u sljedećem kolu domaćin Lokomotivi, dok će Varaždin u Varaždinu ugostiti Istru 1961.

U odgođenom susretu 10. kola HT Prve lige Gorica od 18 sati na domaćem terenu dočekuje Varaždin.

Nakon stanke prouzročene koronavirusom Gorica se proteklog petka slavljem kod Šibenika uspješno vratila natjecateljskom ritmu dok su gosti bez pobjede već sedam kola i nalaze se na začelju ljestvice.

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na ozlijeđenog Delfija dok kod Varaždina u kadru zbog kartona nema Urate i Senića, a Novoselec, Djou, Stolnik i Drožđek su ozlijeđeni odnosno bolesni.

Trener Gorice Valdas Dambrauskas je u najavi dvoboja izjavio: “Igrali smo već tri utakmice protiv Varaždina od kad sam ja trener Gorice, a sve te utakmice bile su vrlo komplicirane. U mojoj prvoj utakmici odigrali smo 2-2, u Gorici smo izgubili 1-0 iz nesretnog jedanaesterca, a u prvoj utakmici ove sezone pobijedili smo ih 5-1. Međutim, ni ta utakmica, unatoč uvjerljivom rezultatu, nije bila lagana, u 85. minuti bilo je 1-1. Varaždin je odlična kontraška momčad, imaju vrlo zanimljive igrače, kao što su Drožđek, Đurasek, Petković, Delić… Uvijek su opasni, ali ovo će biti četvrti put u šest mjeseci da igramo međusobno i jako se dobro poznajemo.”

Njegov kolega Samir Toplak je za SN pak dodao: “Ova današnja utakmica s onom prvom nema nikakve poveznice, jednostavno kod nas je riječ o dosta drugačijem sastavu. Mi smo protiv Lokomotive pokazali da imamo potencijal, zašto ne bismo optimistički vjerovali da to možemo. I s opetovanim promjenama u momčadi ja sam u određenoj mjeri optimist. Prije svega zato jer se nadam da će oni koji dobiju priliku dati sve od sebe da se dokažu, za klub, ali i vlastitu promociju.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Zagreba kojem će pomagati Hrvoje Radić iz Splita i Goran Perica iz Šibenika dok će četvrta sutkinja biti Ivana Martinčić iz Koprivnice. U VAR sobu su postavljeni Goran Gabrilo iz Splita i Igor Krmar iz Zagreba, delegat susreta je Zlatko Stanković iz Zageba, a suce će kontrolirati Šime Vukić iz Rijeke.