Gorica preokretom do slavlja nad Šibenikom, susret obilježila snažna bura (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 12. kola HT Prve lige Gorica je rezultatom 1-3 (1-0) svladala Šibenik na Šubićevcu i tako stigla do šeste ligaške pobjede u devet odigranih utakmica.

Današnju utakmicu gotovo u potpunosti obilježila je snažna bura koja je stvarala velike probleme igračima obiju momčadi, a u konačnici (između ostalog) i ‘asistirala’ za dva pogotka na susretu.

Domaće je u vodstvo doveo Prince Ampem u 7. minuti, a preokret gostiju počinje autogolom Nediljka Labrovića na Čabrajin ubačaj iz kuta. Joey Suk ovosezonskim ligaškim prvijencem u 82. postavlja 1-2, a konačnih 1-3 djelo je spretnog Kristijana Lovrića na asistenciju, spomenute, bure.

‘Narančasti’ su do vodstva došli iz prve spomena vrijedne situacije. Kahlina je, po snažnoj buri, pokušao ispucati jednu loptu koja je ostala u prvoj trećini, domaći koriste situaciju i izlaze u kontru koju Jurić završava odličnim dodavanjem u prostor za Ampema, a 22-godišnji Ganac u 7. minuti rutinski sa sedam metara pogađa suprotni kut za 1-0 i svoj treći pogodak u 12. Prva HNL nastupu.

Veoma upitna je regularnost ovog susreta, a to je bilo očito iz gotovo svakog gostujućeg pokušaja napada koji je završavao ubacivanjem iz daljine. Gorica je prvi dio utakmice napadala uz vjetar i zbog snažne bure u potpunosti bila onemogućena za kvalitetne ubačaje u šesnaesterac protivnika.

U 25. minuti bilježimo dalekometni udarac Kvesića, lopta je nošena burom dobila veliko ubrzanje i prohujala malo iznad okvira protivničkih vrata.

Do kraja poluvremena nismo vidjeli konkretnih zadaća za vratare. Šibenik je generalno bio dominantnija momčad, no pristojnim dijelom su ‘Narančasti’ tu činjenicu mogli zahvaliti tome što su igrali niz vjetar.

Drugi dio bolje su otvorili gosti, koji su (logično) sada igrali niz vjetar. U uvodnih pet minuta drugog poluvremena Gorica je kvalitetno pritiskala, jedan pokušaj Čabraje Labrović je (nepotrebno) dodirom odbio u korner, a poslije ubačaja iz kuta nastala je velika gužva pred Labrovićem, te je sudac Dario Bel na asistenciju VAR kolege Marina Vidulina otišao pogledati je li postojalo elemenata za najstrožu kaznu. Poslije poduže analize suci su odlučili da se igra dalje bez sankcija za bilo koju momčad.

U 55. minuti Dvorneković je bio u odličnoj situaciji za pogodak no njegov udarac s deset metara bio je nedovoljno snažan i precizan da bi Labrović imao većih problema pri reakciji.

Tri minute poslije Kvesić ubacuje na drugoj strani, Ampem na petercu malo kasni na loptu te istu mirno hvata Kahlina.

Dominaciju je Gorica pogotkom okrunila u 62. minuti. Hamad je uputio kvalietan dalekometni udarac i natjerao Labrovića na dobru rekaciju i odbijanje u korner. Iz kuta ubacuje Čabraja, Labrović (baš kao i Hendija u današnjem srazu Lokomotive i Varaždina) u pokušaju boksanja posprema loptu u vlastitu mrežu za 1-1.

U 65. minuti Lovrić sa sedamnaest metara puca prizemno i snažno, Labrović siguran u reakciji, odbija u korner.

Suk je u deset minuta poslije uputio udarac s dvadesetak metara, lopta je nošena burom otišla malo, malo pored okvira vrata.

U 77. minuti Mesa igra u prostor za Jurića koji si odličnim primanjem pored Jovičića kreira prostor za udarac, koji mu je gostujući stoper ipak uspio blokirati i tako olakšati posao svom vrataru. Jurić je poslije ovog kontakta završio na travnjaku, aludirajući na prekršaj Jovičića, no Bel i VAR kolege nisu vidjele elemenata za kazneni udarac.

Gorica do preokreta dolazi u 82. minuti. Lovrić je izveo ubačaj iz kuta opasno u peterac, Bilić glavom kratko odbija, loptu prima Suk i u padu lijepo pogađa suprotni gornji kut za 1-2 i svoj ovosezonski prvijenac, ukupno deseti pogodak u 64. Prva HNL nastupu.

U 89. minuti Lovrić ubacuje u peterac, Mudrinski s nekoliko metara puca ravno u Labrovića i propušta veliku priliku svoje momčadi.

Konačnih 1-3 postavio je Lovrić u posljednjoj, trećoj, minuti sudačke nadoknade. Labrović je ispucao loptu, bura ‘odlučila’ istu vratiti u šesnaesterac gdje je spretno udarcem iz prve s dvanaest metara krilni napadač gostiju posprema u bliži kut za svoj šesti pogodak u sezoni, ukupno jubilarni 30. u 70. Prva HNL nastupu.

Šibenik je u sljedećem kolu ponovno domaćin, gosti će im biti ‘Farmaceuti’, dok će Gorica u Velikoj Gorici ugostiti Lokomotivu, a prethodno toj obvezi u ponedjeljak na svom stadionu odigrati i odgođenu utakmicu 10. kola s Varaždinom.

Sutra se u okviru 12. kola igraju još dvije utakmice, virusom pogođeni Osijek s početkom u 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Dinamo, a u 17:05 Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Hajduk. Sraz Istre 1961 i Rijeke zbog koronavirusa je odgođen do daljnjeg.