Gorica slavljem nad Lokomotivom do četvrtfinala kupa (VIDEO)

U drugoj utakmici osmine finala tridesetog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa Gorica je u Velikoj Gorici rezultatom 3-1 (1-0) svladala Lokomotivu i tako se pridružila Osijeku u četvrtfinalu natjecanja.

Momčad Valdasa Dambrauskasa u vodstvo je doveo Josip Mitrović u 29. minuti, a izjednačenje gostima golom u 50. donio Ibrahim Aliyu. Iako je Lokomotiva bila ta koja je dominirala u drugom dijelu Gorice je golovima Kristijana Lovrića u 72. i Matara Dieyea u 77. minuti u potpunosti prelomila utakmicu i stigla do velikog slavlja.

Aktivnih petnaest minuta igre s obje strane obilježila je blaga dominacija Gorice, no zahvaljujući kvalitetnoj igri u obrani nismo svjedočili opasnostima za vratare.

Prvi konkretniji posao na utakmici imao je Kahlina u 17. minuti kada je Aliyu s trinaest metara s lijeve strane napada pucao prizemno u bliži kut, a vratar Gorice odbio u korner.

U 20. minuti Hendija se istaknuo velikom obranom fantastičnog pokušaja Babeca iz voleja, nekoliko minuta poslije gostujući vratar obranio je i pokušaj Jovičića glavom nakon ubačaja iz kuta, nije to bio ni blizu zahtijevan posao kao gore spomenuti volej.

Vrlo blizu vodstvu Lokomotiva je bila u 26. minuti kada je poslije Chaijinog ubačaja iz kuta Kolinger pucao s dvanaest metara glavom, lopta dira nekog od braniča i vara Kahlinu te pogađa vratnicu!

Dambrauskasova momčad do rezultatske prednosti dolazi u 29. minuti poslije kraćeg pritiska iz kojeg su gosti pokušali izaći dugim ispucavanjem. Lovrić se poslije kombinacije s Hamadom izvukao na desnu stranu napada i nezgodno ubacio u sredinu gdje je pored nekoliko statičnih gostujućih braniča na lopti prvi Mitrović, koji mirno pogađa suprotni kut za 1-0 Gorice.

Karačić je u 37. minuti odlično ubacio u sredinu gdje je na osam metara najviši u skoku Aliyu, no njegov snažan pokušaj glavom odličnom reakcijom u korner je odbio dobro postavljeni Kahlina.

Aktivnija je dosta bila lijeva strana gosujućeg napada gdje su primarno ‘operirali’ Aliyu i Chaija, a upravo je potonji u 43. minuti dobrim udarcem s dvanaest metara u bliži kut natjerao Kahlinu na još jednu sigurnu reakciju.

Drugi dio otvoren je s po promjenom na svakoj strani, u redovima domaćih umjesto strijelca Mitrovića ušao je Golubickas, dok je kod gostiju umjesto Acquaha ušao Kallaku.

Tomićeva momčad do izjednačenja je došla u 50. minuti poslije napada po lijevoj strani. Chaija i Čeliković su izigrali desnu stranu domaće obrane, a Aliyu sve pratio i s pet metara preko Kahline zatresao mrežu za 1-1 i svoj drugi pogodak u dresu Lokomotive.

Dosta nemoćniju Goricu prema naprijed gledali smo u nastavku, a u 64. minuti Kahlina se istaknuo velikom obranom Tahirajevog udarca desno iskosa s deset metara.

Prvu pravu i to veliku priliku Gorica je u nastavku imala u 65. kada je na ubačaj Doke u sredini na pet metara usamljen ostao Dieye i očajno glavom prebacio loptu preko vrata.

U 71. minuti Kahlina brani i ne pretjerano precizan, ali snažan pokušaj Karačića.

I kada je izgledalo da će Lokomotiva biti ta koja će zahvaljujući gotovo potpunoj dominaciji na terenu doći do drugog pogotka, Gorica u svega pet minuta dolazi do dva pogotka prednosti.

Čabraja je u 72. minuti fantastičnim pregledom i dodavanjem proigrao Lovrića lijevo u prostor, a najučinkovitiji igrač Gorice izvukao se na desnu nogu i pogodio suprotni kut za 2-1 i svoj ovosezonski kup prvijenac.

Prelijepu akciju odigrali su domaći u 77. za 3-1, poslije kombinacije Kalika i Golubickasa, Dieye prima loptu na rubu šesnaesterca okreće i precizno pogađa za svoj prvijenac u dresu Gorice.

Lokomotiva je mogla do smanjenja zaostatka u 90. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog poslije Babecovog igranja rukom nekoliko trenutaka prije, no Kahlina je obranio pokušaj Karačića s bijele točke i sačuvao prednost svoje momčadi.

U prvoj od pet minuta sudačke nadoknade Kahlina je obranio i pokušaj Jelavića u jedan na jedan situaciji.