Gorica svladala Varaždin i poslala Šibenik u niži rang

Šibenik je novi drugoligaš. Pobjedom protiv Varaždina u 35. kolu SuperSport HNL-a Gorica je Narančastima uoči posljednjih 90 minuta sezone pobjegla na nedostižnih pet bodova prednosti.

U slavlju rezultatom 5:2 (2:1) za domaćina su pogađali Marveil Ndockyt, Joey Suk, Matthew Steenvoorden i dvostruki strijelac Toni Fruk dok su za goste poentirali Matija Kolarić i Vito Težak.

Varaždin je pak 14. porazom u sezoni ostao na šestom mjestu ljestvice te ga samo teorija drži u borbi za europskom vizom.

Već u 2. minuti domaćin je došao u vodstvo. Mitrović je presjekao dodavanje Jelenića nakon čega je asistirao za Ndockyta, a on se sjurio po desnoj strani te je preciznim udarcem s 15-ak metara zatresao suprotnu malu mrežicu za svoj drugi gol u dresu Gorice.

Dvadeset minuta kasnije novi zgoditak u mreži Varaždina. Ndockyt je probio po desnoj strani nakon čega je idealno poslužio Mitrovića, no njegov udarac sa šest metara odlično brani Zelenika. Na odbijenu loptu je najbrže reagirao Suk te je s vrha peterca poslao loptu u gol. I njemu je to bio drugi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Varaždin je zaostatak smanjio u 34. minuti kada je Urata povratnim dodavanjem s lijeve strane uposlio Kolarića koji je izbjegao blok Steenvoordena te je sa šest metara poslao loptu pored Radoševića za svoj drugi gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 41. minuti Ndockyt je s desne strane proigrao Pršira koji je sa sedam metara iskosa pucao iz prve, no lopte je prošla malo pored suprotne vratnice.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je prizemni pokušaj Pilja sa 17 metara kojeg je Radošević s lakoćom ukrotio.

Do nove zanimljive situacije smo čekali do 65. minute kada Urate s lijeve strane pronalazi Kolarića, a njegov udarac iz prve s osam metara iskosa brani vratar Gorice.

Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti kada je Majstorović ubacio s desne stane, a Fruk je odlično iz voleja pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u gol. Mladom ofenzivcu to je bio šesti pogodak u aktualnoj sezoni.

Nova promjena rezultata je uslijedila deset minuta kasnije kada je iz kornera ubacio Pršir, a Steenvoorden je na drugoj stativi sa četiri metra snažnim udarcem glavom matirao Zeleniku. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni prvoligaškog nadmetanja.

U 85. minuti je sa šest metara iskosa snažno pucao Elezi, a Radošević je uspio odbiti loptu u korner. Nedugo potom bljesnula je kontra domaćih u kojoj je Fućak uposlio Fruka, a on je u situaciji 1 na 1 nadmudrio čuvara mreže Varaždina za novo povećanje prednosti Gorice.

Do prvog gola u HNL-u u 89. minuti dolazi mladi Vito Težak koji je nakon ubačaja Stanića sa sedam metara glavom zabio za konačnih 5:2.

Posljednja šansa na susretu uslijedila je u 92. kada je Elezi nakon kombinacije s Brodićem pucao sa sedam metara iskosa za obranu Radoševića.

Pretposljednje kolo sezone bit će zaključeno sutra kada se od 17 sati sastaju Lokomotiva i Istra 1961 dok u 19:30 počinje sraz Rijeke i Dinama.

Gorica će od 18 sati u sklopu 35. kola SuperSport HNL-a odmjeriti snage s Istrom 1961. Nakon jučerašnjeg poraza Šibenika protiv Osijeka velikogoričkom prvoligašu je dovoljan i bod da osiguraju ostanak u najvišem rangu natjecanja. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran na istom stadionu završio je bez pogodaka dok je u Varaždinu domaćin dva puta slavio s istovjetnih 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Banića i Jurića dok su gosti bez Vugrineca, Šege, Herrere, Drožđeka, Puclina, Mitrovskog i Vuka.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Varaždin je ekipa koja prije bilo kakvih očekivanja izborila ostanak, tako su lagano i ležerno igrali. S druge strane imali su dosta ozlijeđenih igrača što je utjecalo na kvalitetu igre, ali mislim da trener Kovačević izvanserijski posao tamo. Na bod su od Osijeka i sanjaju tu Europu kao što i mi sanjamo i svim srcem želimo opstanak. Bit će to jedna zanimljiva utakmica u kojoj se moramo bacati na glavu, dati sve od sebe i rezultat onda neće izostati.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Mario Kovačević je dodao: “Spremni smo, dat ćemo sve od sebe kao što smo davali i cijelo ovo prvenstvo, a koliko imam prilike čuti najave se da ćemo i na današnjem susretu imati podršku svojih navijača s tribina, na čemu im je unaprijed zahvaljujem. Bez obzira na to što se Gorica bori za ostanak moramo biti svjesni da igramo protiv momčadi koja ima glavu i rep, koja igra jako dobro ovo proljeće, moraju osvajati bodove da bi ostali u ligi i mišljenja sam da će gledatelji doći na svoje jer ni jedna momčad danas ne može kalkulirati, tako da nas očekuje zanimljiva utakmica, u kojoj ćemo nadam se mi biti bolji i na kraju se veseliti.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Anto Marić iz Zagreba. Delegat susreta je Darko Kolesarić (Višnjevac), a suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb).