Gorica u dvoboju s pet pogodaka upisala prvu pobjedu u sezoni (VIDEO)

Gorica je u odličnom susretu u 5. kolu SuperSport HNL-a nakon preokreta slavila protiv Lokomotive na domaćem terenu rezultatom 3:2 (0:1). Strijelci za izabranike Samira Toplaka bili su Anthony Kalik, Toni Fruk i Caio Cruz dok su za goste poentirali Ivan Jakov Vasilj i Indrit Tuci.

Domaćini su tako upisali prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni dok je Lokomotiva i trećo ovosezonsko gostovanje okončala bez osvojenog boda. Bar jedan su mogli upisati da su u 90. minuti iskoristili veliku šansu za izjednačenje.

Iako su domaćini bili aktivniji u uvodnoj fazi utakmice do vodstva prva dolazi Lokomotiva. Vasilj se u 10. minuti sjurio prema golu po lijevoj strani nakon čega se odlučio za udarac sa 17 metara, a lopta je uz pomoć bloka i stative završila iza leđa Banića. Mladom veznjaku Dinama koji je na Kajzericu stigao na posudbu bilo je to drugo kolo u nizu da se upisao u strijelce.

Dvije minute kasnije nova opasnost po gol Gorice kada je Kulenović povratnim dodavanjem uposlio Vasilja, a ovaj put njegov udarac iz šesnaesterca završava u bloku Krizmanića.

U 17. minuti Wague se odlučio za udarac lijevom nogom s dvadesetak metara iskosa, a lopta od bloka odlazi pokraj bliže stative.

Kulenović i Vasilj su u 25. minuti pripremili šansu za Marića koji s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem pogađa vanjski dio bliže stative.

Wague je u 33. minuti nespretno pokušao vratiti loptu glavom Baniću nakon ubačaja Cipetića, a lopta je prošla malo pokraj gola. Nakon što je izveden korner uslijedio je dalekometni pokušaj koji Banić brani.

Gorica je mogla izjednačiti u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Wague uputio prizemni ubačaj s desne strane na šest metara, Jurić je propustio loptu za Kalika, a on iz dva zicera nije uspio svladati mladog vratara Čavlinu.

Domaćini su šansom otvorili i drugo poluvrijeme. Jurić je gađao sa 17 metara, a lopta je prošla malo pored stative.

Na isteku 52. minute Fruk je s lijeve strane pronašao Kalika, ali njegov pokušaj glavom odlazi iznad prečke.

Lokomotiva uzvraća u 58. minuti kada je Marić progurao loptu do Vasilja, no u situaciji 1 na 1 s Banićem vratar Gorice upisuje obranu.

Prodor Waguea u 60. minuti Goričan je u šesnaestercu Lokomotive zaustavio prekršajem, a sudac Kolarić je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Kalik koji je tako svoju momčad doveo u rezultatski egal.

Novi gol u mreži Lokomotive uslijedio je u 66. minuti kada je Suk izbacio Fruka u situaciji 1 na 1 s Čavlinom, a ofenzivac Gorice je lijepo pogodio suprotnu malu mrežicu.

Jurić je u 70. minuti bio blizu isključenja nakon grubog prekršaja nad Marićem, ali sudac Kolarić mu je pokazao samo žuti karton nakon čega je VAR ostao bez reakcije.

Ponovno je u 73. minuti bila aktivna kombinacija Kulenovića i Vasilja, a udarac potonjeg s dvadesetak metara od bloka odlazi pokraj stative.

Gorica je pitanje pobjednika riješila u 80. minuti. Bila je to slična situacije onoj kod drugog gola. Ovaj put je nakon ispucavanje Čavline najviši u skoku bio Suk koji je odmah proigrao Cruza, a on bježi svom čuvaru i mirno šalje loptu pored golmana Lokomotive.

Lokomotiva je imala priliku vratiti se u igru u 81. minuti kada je Tuci petom izbacio Cokaja u odličnu šansu, ali Banić fenomenalnom reakcijom čuva svoja vrata.

Do gola gosti ipak dolaze tri minute kasnije kada je u ulozi asistenta bio Kulenović, a Tuci je preciznim udarcem s deset metara matirao Banića.

Čak tri pokušaja imala je Lokomotiva u 90. minuti da dođe do zgoditka . Prvo je Banić odlično obranio udarac Šotičeka, a potom su Krizmanić i Jovičić ispred gol linije blokirali pokušaje Boškovića i Kulenovića. Bila je to njihova posljednja šansa da dođu do novog gola i boda.

Peto kolo se nastavlja od 21:05 kada na Maksimiru počinje najveći derbi hrvatskog sporta, utakmica Dinama i Hajduka.

U prvom susretu subotnjeg programa 5. kola SuperSport HNL-a od 18:30 Gorica dočekuje Lokomotivu. Domaćini u dvoboj ulaze s posljednjeg mjesta na ljestvici nakon što su u uvodnim kolima zabilježili poraz od Osijeka i remije sa Šibenikom i Rijekom dok im je utakmica s Hajdukom odgođena. Gosti su pak ubilježili poraze na gostovanjima kod Dinama i Šibenika, a na domaćem terenu su svladali Osijek i Rijeku.

Domaćini u današnjem susretu ne mogu računati na Steenvoordena, Keitu, Mitrovića i Denija Jurića koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Kačavende, Aliyua i Groznice.

Strateg Gorice Samir Toplak je u najavi rekao: “Lokomotiva je postala savršen stroj, trkači moćan, pun samopouzdanja i dobro vođen. Imaju dosta mladih igrača željnih dokazivanja i prava su ekipa. Vidjeli smo u utakmici protiv Rijeke, koja se nametnula i sjajno igrala pa na kraju uvjerljivo izgubila.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Prvenstvo je tek krenulo. Gorica je odigrala tri utakmice. Njihovo bodovno stanje nije u ovom trenutku mjerodavno. Odigrali su jako dobre utakmice i protiv Rijeke i protiv Osijeka, također i protiv Šibenika su mogli su u toj utakmici pobijediti, tako da se ne zavaramo s njihovim trenutnim stanjem na tablici. Protiv Gorice su uvijek utakmice bile neizvjesne do samog kraja, vjerojatno će takva utakmica biti i sutra.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a suce će kontrolirati Domagoj Ljubičić (Osijek).