Gorica u efikasnom dvoboju slavila protiv Dinama (VIDEO)

U pripremnoj utakmici odigranoj pred praznim tribinama Maksimira, koja je prethodnim dogovorom trenera potrajala 100 minuta, Gorica je nakon preokreta slavila protiv Dinama rezultatom 2:3 (1:1). Plavi su poveli preko Majera u 20. minuti, no izabranici Valdasa Dambrauskasa do pobjede dolaze preko Suka (39′), Ndiayea (61′) i Golubickasa (79′), dok je poraz domaćih u 83. ublažio Ćuže.

The Ultimate Managed Hosting Platform

Makar se radi o prijateljskom susretu prva je to pobjeda momčadi iz Velike Gorice nad Dinamom otkad su članovi prvoligaškog društva. U prethodnih sedam međusobnih duela svaki put je slavio Dinamo.

Domaćini su poveli u 20. minuti kada je Majer iz slobodnog udarca sa 17 metara odlično pogodio rašlje Kahlininog gola.

Gorica je u uzvratila u 39. minuti kada je Kahlina dugom loptom na lijevoj strani uposlio Čabraju, a on pronalazi Dvorenkovića koji je asistirao za pogodak Suka.

Gosti su do preokreta mogli doći u 52. minuti, ali udarac Ndiayea s bijele točke brani mladi vratar Josipović. Senegalski napadač se ipak upisao u strijelce u 61. minuti, nakon odlične suradnje s Hamadom bio je miran s 15 metara.

Gorica je vodstvo povećala u 79. minuti kada na prizemnu asistenciju Mudrinskog s prve stative zabije Golubickas.

Do konca susreta Dinamo je uspio ublažiti poraz kada u 83. minuti nakon dodavanja Krizmanića gostujućeg vratara Kahlinu mirno prebacio Ćuže.

Dinamo: Josipović – Moharrami, Šutalo, Franjić, Leovac – Moro; Hajrović, Majer, Ivanušec, Marin – Petković; od 73. minute: Krkalić – Hrvoj, Kim H., Jelenić, Jurišić – Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica – Šipoš (90+2. Barišić). Trener: Igor Jovićević

Gorica: Kahlina – Muhammed (84. Moro), Steenvorden (62. Ćelić), Krizmanić (62. Jovičić), Čabraja – Kalik (70. Maslowski), Babec (76. Maloča); Hamad (62. Šroler), Suk (62. Golubickas), Dvorneković (70. Gadže) – Ndiaye (62. Mudrinski) Trener: Valdas Dambrauskas

Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina)

Osim Dinama i Gorice danas su na rasporedu bili i pripremni susreti između Lokomotive i Varaždina te Slaven Belupa i Inter-Zaprešića. U Kranjčevićevoj je slavila momčad Gorana Tomića rezultatom 2:1. Za klub s Kajzerice su pogodili Cokaj i Tolić dok je za Varaždin strijelac bio Obregon. U Koprivnici pak nije bilo pobjednika. Farmaceuti su u 45. minuti poveli preko Bogojevića, a goste je od poraza spasio Zamouri koji je bio precizan u 68. minuti.