Gorica zahvaljujući Fruku odnijela puni plijen sa Šubićevca (VIDEO)

U prvoj utakmici 11. kola HT Prve lige Gorica je na Šubićevcu bila bolja od Šibenika rezultatom 1:2 (0:2). Dvostruki strijelac za goste bio je mladi Toni Fruk, a za domaćine je pogodio Mario Ćurić. Posebno efektan je bio prvi pogodak na susretu kada je Fruk odlično pogodio rašlje s ruba kaznenog prostora.

Izabranici Krunoslava Rendulića su tako upisali drugu ovosezonsku pobjedu nad Šibenikom, a s današnja tri boda su prekinuli i negativni niz od tri utakmice bez pobjede. Mario Rosas je pak sa svojom momčadi upao u krizu obzirom da je zabilježio drugi vezani domaći poraz.

Već u drugoj minuti susreta Šibenik je propustio veliku priliku da dođe u vodstvo. Marin je idealno uposlio Sahitija koji se ubacio iz drugog plana, ali u situaciji 1 na 1 s Banićem kao pobjednik duela izlazi vratar Gorice.

U 4. minuti susreta Mitrović pada u kaznenom prostoru domaćih nakon dvoboja s Minom, međutim sudac Pejin nije smatrao da se radi o prekršaju.

Narančasti ponovno prijete u 6. minuti kada je Marin Jakoliš sa 16 metara iskosa prizemnim udarcem gađao suprotni kut, no lopta od bloka odlazi u korner.

Gorica je uzvratila u 11. minuti kada je Kalik uposlio Savića koji je pucao s desetak metara iskosa, ali prilikom udarca se poskliznuo tako da nije bilo opasnosti po gol Rogića.

Marin je u 13. minuti izborio slobodan udarac na 17 metara od gola Gorice. Upravo on je bio i izvođač, ali je loptu poslao preko živog zida i preko vratiju gostiju.

Gorica u vodstvo dolazi u 15. minuti novim odličnim golom Tonija Fruka koji je bio strijelac i u prošlom kolu protiv Rijeke. Ovaj put je poslije dodavanja Sarića snažno pucao ljevicom s ruba kaznenog prostora te je loptu poslao u bliže rašlje.

Šibenik je mogao izjednačiti već u 16. minuti kada je Jakoliš nakon solo prodora povratnim dodavanjem uposlio Delića, no njegov udarac iz prve ne pogađa okvir gola. Jakoliš je u prodoru i u 21. minuti, ali ovaj put na povratnoj lopti najbrži je Sarić koji je uspio otkloniti opasnost.

Novu priliku čekali smo do 40. minute kada je Fruk spustio loptu za Kalika, a njegov udarac s dvadesetak metara iz prve prolazi pokraj stative.

Samo minutu kasnije Gorica je povećala prednosti novim golom Tonija Fruka. Gosti su preko Kalika brzo izveli slobodni udarac, Fruk je s desetak metara pucao, a lopta se odbija od Perića i vara Rogića.

U 43. minuti nova šansa za goste. Pucali su Matar i Fruk čije udarca golman Šibenika uspijeva obraniti.

Posljednja minuta prvog dijela donijela je novi slobodni udarac za Šibenik s dvadesetak metara. Ovaj put je odgvornosti preuzeo Antonio Jakoliš, a lopta je samo stigla do živog zida.

Drugo poluvrijeme prilikom su otvorili Narančasti. Antonio Jakoliš je u 50. minuti ubačajem s desne strane pronašao Bačelić-Grgića, a njegov udarac glavom s vrha peterca prolazi malo iznad prečke.

Minutu kasnije u kaznenom prostoru Gorice nakon duela s Musom pada Jakoliš, a sudac Pejin ni ovaj put nije vidio prekršaj.

U 52. minuti Marin je u priliku izbacio Delića, no on još jednom loše puca tako da Banić lako brani njegov pokušaj.

Četiri minute kasnije ponovno je s desne strane ubacio Antonio Jakoliš, a ovaj put s vrha peterca loptu malo iznad grede šalje Marin.

Kalik je u 64. minuti uputio loptu za Mitrovića koji pada nakon duela s Minom. Sudac Pejin i ovaj put nije smatrao potrebnim pokazati na bijelu točku.

Šibenik je smanjio zaostatak u 66. minuti preko Marija Ćurića. On se odlučio za udarac sa skoro 30 metara, a lopta na putu prema golu pogađa Krizmanića i vara Banića.

U 83. minuti Marin je ubacio iz slobodnog udarca, a Bačelić-Grgić s desetak metara nije uspio dobro zahvatiti loptu i uputiti opasniji udarac prema golu Gorice.

Domaćini su dvije minute kasnije ponovno tražili kazneni udarac nakon što je u šesnaestercu pao Batarelo poslije kontakta s Jovičićem, a suci tu nisu vidjeli elemenata za pokazati na bijelu točku.

Marin je blizu izjednačenja bio u 90. minuti kada je iz prve pucao s 15 metara nakon što mu se odbila lopta, no i ovaj put je loptu poslao malo iznad prečke.

Dvije minute kasnije odlično je s dvadesetak metara pucao i Čurić, a Banić kranjim naporom odbija loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta u prilici se našao Torres koji sa šest metara glavom loptu šalje poviš gola.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja s lijeve strane i loše reakcije vratara Banića loptu u gol nije uspio proslijediti Marin. Bila je to posljednja šansa na susretu da domaćini dođu do boda.

Jedanaesto kolo se nastavlja sutra kada će prvo od 17 sati u Kranjčevićevoj snage odmjeriti Lokomotiva i Slaven Belupo dok od 19:05 na Aldo Drosini počinje regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke.

U prvom susretu 11. kola HT Prve lige Šibenik od 18 sati na Šubićevcu dočekuje Goricu. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel pripao je velikogoričkom prvoligašu koji je na domaćem terenu upisao pobjedu rezultatom 3:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Bilića, Mesu, Močinića i Jhingana koji imaju problema s povredama dok su gosti lišeni usluga Lovrića, Doke, Pršira i Delfija koji su kartonirani, a Steenvoorden je ozlijeđen.

Trener Narančastih Mario Rosas je u najavi dvoboja za SD rekao: “Zaboravili smo prošlu utakmicu protiv Osijeka, orijentirani smo se u potpunosti na dvoboj protiv Gorice. Želimo se vratiti na pobjedničke staze i napravit ćemo sve da to ostvarimo. Očekujemo i podršku s tribina od naših navijača. Znamo da je Gorica težak protivnik, igraju jako dobro. Pretpostavljam da će i njihov trener biti posebno motiviran jer igra protiv ekipe i kluba gdje je u protekom razdoblju radio dobar posao. Ali, ponavljam, naš se cilj zna, to je pobjeda.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je izjavio: “Iz posljednje dvije utakmice mogli smo izvući puno više od ove nule, ali što je, tu je. Vrijeme se ne može vratiti, možemo jedino okrenuti se novoj utakmici, koja će također biti zahtjevna, kao i sve dosad. Moramo dati sve od sebe i pokušati uzeti bodove, nema druge.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Valpovo) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Zdenko Lovrić (Đakovo) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a suce će nadgledati Bruno Marić (Dugopolje).