Gzira slavljem na Poljudu izbacila Hajduk iz Europe (VIDEO)

Hajduk je pred 18 236 gledatelja na Poljudu poražen od malteške Gzire rezultatom 1-3 (1-0) i tako se s ukupnih 3-3 već na prvoj prepreci oprostio od europskog natjecanja.

Pogodak za Hajduk postigao je Jradi, a za goste su strijelci bili Jefferson i Kone, koji je postigao dva zaista prekrasna pogotka.

Maltešku momčad sada očekuje sraz protiv latvijskog Ventspilsa koji je u drugoj utakmici poražen rezultatom 1-0 (0-0) na gostovanju kod Teute i s ukupnih 3-1 osigurao prolazak u 2. pretkolo.

Hajduk je vrlo angažirano i konkretno otvorio utakmicu i do vodstva došao već u 7. minuti kada je povratnik u prvu momčad Josip Bašić asistirao Basselu Jradiju za 1-0.

Do kraja poluvremena Bili su očekivano dominirali igrom, no negdje iza 20 minute Hajduk je ipak malo spustio tempo. Kreirala je Orešćaninova momčad nekoliko vrlo dobrih situacija. Gosti su do Dukinih vrata tijekom prvih 45 minuta nešto ozbiljnije došli tri puta, no s tim pokušajima nije bilo opasnosti po Hajduk.

U nastavku je Hajduk ušao dosta rezerviranije, što su gosti s odmakom iskorištivali za sve ozbiljnije dolaske u posljednju trećinu.

Pogodak za 1-1 postigao je Jefferson u 57. minuti.

Uslijedile su dvije zamjene u redovima Hajduka, umjesto Dolčeka je ušao Juranović, a Tahiraja je zamijenio Jurić.

U 65. minuti je Juranović snažnim udarcem s lijeve strane domaćeg napada pogodio suprotnu vratnicu.

Minutu poslije trener gostiju je iz igre izvadio 22-godišnjeg Ganca Elvisa Sakyja umjesto kojeg je ušao Sacha Borg.

U 67. nakon ubačaja Jradija iz kuta na lopti je prvi Jairo, njegov pokušaj glavom odbija se od Jeffersona u okvir, no gostujući vratar Haber ipak uspješno odbija u korner.

Dvije minute poslije gosti dolaze do rezultatske prednosti. Ubacio je spretno Muscat, a na drugoj strani s nekih 15 metara fantastičnim potezom loptu u mrežu za 1-2 Gzire posprema 31-godišnji Hamed Kone.

U 77. iz igre u redovima gostiju izlazi Rodolfo Soares umjesto kojeg je ušao Zachary Scerri. Oreščaninova posljednja izmjena bila je Anthony Kalik za Dina Beširovića u 80. minuti.

U 83. je Hajduk imao veliku priliku za izjednačenje, no udarac Hamze je blokiran, a pokušaj Jradija u nastavku odlazi malo pored vratnice.

Gosti su posljednju izmjenu obavili u 86. minuti, Samb umjesto Cohena.

Ciparski sudac Neokleous pokazao je šest minuta sudačke nadoknade, a u šetoj je Kone još jednim prelijepim pogotkom postavio potpuno neočekivanih 1-3!

Hajduk danas s početkom u 20 sati na Poljudu u uzvratnom susretu 1. kola Europa lige dočekuje Gżiru United.

U prvoj utakmici odigranoj na Malti Hajduk je slavio rezultatom 0-2 zahvaljujući golovima Gyurcsa i Dolčeka.

Podsjetimo, ukoliko Bili večeras odrade posao do kraja u 2. pretkolu drugorazrednog europskog natjecanja očekuje ih sraz protiv latvijskog Ventspilsa koji je u drugoj utakmici poražen rezultatom 1-0 (0-0) na gostovanju kod Teute i s ukupnih 3-1 osigurao prolazak u 2. pretkolo.

Glavni sudac današnjeg okršaja Hajduka i Gżire je Cipranin Nikolas Neokleous, a pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Michale Soteriou i Marios Dimitriadis.

Treneri Siniša Orešćanin i Giovanni Tedesco na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

Hajduk klupa: Ljubić, Gyurcso, Juranović, Špikić, Kalik, Jurić, Ismajli

Gzira klupa: Borg, Scerri, Brincat, Baldacchino, Sammut, S. Borg, Samb