Hajduk golovima Ljubičića slavio protiv Tobola (VIDEO)

Hajduk je uspješno odradio domaću premijeru u novoj sezoni. Bili su pred 11.141 gledateljem na Poljudu u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige slavili protiv Tobola rezultatom 2:0 (1:0). Junak pobjede bio je 19-godišnji napadač Marin Ljubičić koji je vodećoj momčadi kazahstanske lige zabio dva gola.

Momčad Jensa Gustafssona tako na daleki put u Kazahstan nosi osjetnu prednost, a uzvrat se igra sljedećeg četvrtka. Ukoliko svlada prvu prepreku Hajduk u nastavku kvalifikacija očekuje bolji iz sraza Apollona i Žiline, a u prvom susretu slovačka momčad je na Cipru slavila rezultatom 1:3.

Silvu je u 12. minuti na rubu kaznenog prostora lopta pogodila u ruku prilikom prodora Livaje, no njemački sudac Dingert nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Hajduk je u vodstvo došao u 21. minuti. Ljubičić je iskoristio pogrešku gostujućeg veznjaka Tagybergena oduzevši mu loptu na tridesetak metara od gola, a potom je uposlio Sahitija koji izlazi ispred vratara Mokina nakon čega povratnom loptom asistira za Ljubičića, a on s deset metara iz prve šalje loptu u mrežu Tobola.

Sahiti je u prilici u 28. minuti kada je dobro pucao sa 17 metara, a lota od bloka odlazi u korner. Iz njega je Krovinović na prvoj stativi pronašao Livaju čiji udarac također završava u bloku.

U 37. minuti uslijedio je udarac Livaje iz okreta sa 17 metara kojeg dobrom intervencijom brani Mokin. U nastavku akcije nakon oštrog ubačaja Lovrencsicsa obrana Tobola odbija loptu do Krovinovića koji je odmah uposlio Čolinu, no njegov snažan udarac iz daljine odlazi pokraj gola.

Krovinović je u 49. minuti iz slobodnog udarca s desne stran povratnom loptom pronašao Livaju, a njegov snažan udarac iz prve s 12 metara ne pronalazi okvir gola Tobola.

Novi gol Ljubičić postiže u 52. minuti nakon što ga je odličnim ubačajem s desne strane pronašao Lovrencsics, a on je mirno dočekao loptu na drugoj stativi i ponovno udarcem iz prve matirao golmana Tobola.

Samo dvije minute kasnije nova šansa za Hajduk, ovaj put u akciji je bio Mlakar, no na koncu je mlakim pokušajem prepustio loptu u ruke Mokina.

Jairo je u 70. minuti izborio slobodan udarac na 17 metara, a iz njega je loše pucao Krovinović koji je loptu poslao visoko iznad gola Tobola.

Brazilski ofenzivac je u akciji i minutu kasnije kada je petom ostavio loptu Livaji koji s desetak metara iskosa također nije bio precizan.

U 73. minuti Sergeev nakon asistencije Tošića zaobilazi Kalinića i šalje loptu u mrežu, no pogodak zbog zaleđa kazahstanskog napadača opravdano nije priznat.

Jairo u 77. minuti bježi domaćoj obrani po desnoj strani, ali prizemni udarac s desetak metara iskosa nije bio težak zadatak za Mokina. Minutu kasnije udarac je s dvadesetak metara isprobao Mlakar, a lopta od bloka odlazi pokraj stative. Mokin odlično brani u 80. minuti nakon što je s 18 metara iskosa dobro pucao Livaja.

Čolina je u 86. minuti dobrim blokom spriječio udarac Jovančića koji je pucao s desetak metara iskosa. Minutu kasnije Tošić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a petom je pucao Marochkin za sigurnu obranu Kalinića. Bio je to prvi udarac u okvir gola Hajduka koji su uputili gosti.

Tošić je u akciji i u 91. minuti kada je pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti. Uspio je prebaciti živi zid, a Kalinić je bio spreman za njegov pokušaj.

Posljednja šansa na susretu pripala je Hajduku. Jairo je u 93. minuti pucao s desetak metara iskosa, no lopta je prohujala paralelno uz gol liniju.