Hajduk se sa 6:0 oprostio od Poljuda u ovoj sezoni, Futács preuzeo ljestvicu strijelaca

Hajduk je u svom posljednjem ovogodišnjem susretu na Poljudu svladao zaprešićki Inter sa 6:0.

Potop na terenu, što zbog kiše koja je pljuštala u prvom poluvremenu  praktički iz vedra neba, jer je izgledalo da pada samo na stadionu,  što zbog velike pobjede Hajduka. U prvom poluvremenu pao je samo jedan gol – onaj Márka Futácsa u 16. minuti susreta.

U drugom poluvremenu od 52. do 69. palo je čak pet zgoditaka:

U 52. poslije ubacivanja Ercega opet je glavom precizan Futács.

Kazneni udarac u 55. minuti, možda malo prestrog, nakon što je igrač Intera dirao loptu rukom opet je zabio Mađar.

U 58. minuti Tudor zabija:

Te u 62. Vlašić:

Posljednji gol na susretu, a ujedno i svoj šesnaesti u sezoni opet postiže Futács, čime zasjeda na čelno mjesto strijelaca MAXtv Prve HNL.

Spomenimo i da su na poluvremenu na teren istrčali pobjednici (pioniri i juniori) i finalisti (kadeti) kupa Akademije Hajduka koji su dobili veliki pljesak okupljenih navijača:

______

Posljednji susret prvog dana programa 35. kola MAXtv Prve lige na rasporedu je u 19 sati na Poljudu gdje se sastaju Hajduk i zaprešićki Inter.

Gosti u Split stižu nakon prve pobjede u nastavku prvenstva, ostvarene protiv RNK Splita (1-0) u prošlom kolu na domaćem terenu. Hajduk je s druge strane, nakon serije od pet uzastopnih pobjeda u posljednja dva kola upisao poraz (Rijeka 2-0) i remi s Lokomotivom (1-1).

U posljednjem ovosezonskom susretu na Poljudu treneri Joan Carrillo i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: