Hajduk na pogon Livaje svladao dojmljivi Varaždin (VIDEO)

Varaždinu dojam, Hajduku bodovi, Livaji epitet igrača utakmice. Epilog je to dvoboja 3. kola SuperSport HNL-a u kojem su Bili pred 6.947 gledatelja na stadionu Varteksa svladali domaćina rezultatom 0:2 (0:2).

Izabranici Marija Kovačevića su na krilima nadahnutog i raspoloženog Teklića veći dio utakmice bili bolji takmac, no mnogobrojne prilike koje su kreirali nisu uspjeli konkretizirati. Tome je pridonio i večeras vrlo dobri mladi golman gostiju Karlo Sentić.

Hajduk je tako došao i do druge gostujuće pobjede na startu nove sezone, ali znatno bolju igru će morati ponuditi već u četvrtak želi li u kvalifikacijama Konferencijske lige preskočiti portugalsku Vitoriju Guimaraes.

U posljednji trenutak u redovima gostiju zbog prehlade nije bilo kapetana Lovre Kalinića. Umjesto njega je priliku za službeni debi dobio Sentić koji je upravo u Varaždinu proveo na posudbi prošlu sezonu.

Prvu priliku u 6. minuti kreirao je Sahiti kada je u opasnoj zoni oduzeo loptu Postonjskom, no u nastavku akcije njegov udarac odlazi pokraj gola Varaždina.

Dvije minute kasnije domaćini uzvraćaju upravo preko Postonjskog koji je s dvadesetak metara gađao suprotni kut, ali lopta prolazi metar od vratnice. U 10. minuti iz daljine je probao i Teklić, no ravno u Sentića. Uslijedio je potom i jako dobar ubačaj Herrere s lijeve strane kojeg Peco s vrha peterca nije uspio skrenuti u okvir vratiju.

Odličnu šansu u 18. minuti ubačajem vanjskom s desne strane je pripremio Teklić, a udarac Elezija sa sedam metara brani golman Hajduka. Četiri minute kasnije raspoloženi Teklić je sam pucao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad prečke. U 25. minuti s ruba šesnaesterca je pucao i Brodić, no lopta od bloka odlazi u korner.

Usprkos boljoj igri Varaždina u 29. minuti u vodstvo dolazi Hajduka. Lovrencsics je ubacio s desne strane, a Livaja je poreda Laminea primio loptu te je s desetak metara nakon okreta pogodio donji desni kut Zelenikinog gola.

Varaždin je zaprijetio u 35. minuti kada je s dvadesetak metara snažno pucao Postonjski, a Sentić je uspio odbiti loptu. Dvije minute kasnije Peco odlično ubacuje za Elezija, ali on na sedam metara nije uspio glavom dobro zahvatiti loptu. U 41. minuti iz okreta je sa sedam metara probao i Brodić, no i on nije dobro zahvatio loptu tako da je za Sentića to bio lagan zadatak.

U posljednjim trenucima prvog dijela Hajduk je povećao prednost. Nakon pogreške Brodića koji je izgubio posjed lopte strijelac je ponovno bio Livaja kojeg je okomitim dodavanjem uposlio Krovinović, a on je majstorskim malonogometnim potezom prebacio Zeleniku te je još jednom zatresao mrežu domaćih.

Sentić je upisao još jednu sigurnu obranu i u 48. minuti nakon što je s ruba kaznenog prostora iskosa prizemni udarac uputio Peco.

U 49. minuti u situaciju 1 na 1 sa Sentićem nakon proigravanja Teklića izlazi Brodić, no njegov pokušaj prebacivanja vratara odlazi pokraj stative.

Lukav je u 51. minuti izravno iz kornera pogodak pokušao postići Postonjski, ali Sentić se nije dao iznenaditi te je boksao loptu koja je išla u njegov bliži kut. Sentić je u dobrom izdanju i minutu kasnije kada paradom brani udarac Brodića sa sedamnaest metara.

Uslijedio je period igre bez velikih prilika. Prva sljedeća uslijedila je u 76. minuti kada se nakon ubačaja Brekala lopta sretno odbila do Šege, no on nije dobro pucao tako da je lopta otišla daleko od okvira gola.

Posavec je u 82. minuti povratnim dodavanjem pronašao Teklića koji je snažno pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala blizu suprotne stative. Minutu kasnije iz slične udaljenosti je uslijedio slabašniji pokušaj istog igrača kojeg Sentić lagano brani.

Hajduk se javio u 89. minuti kada je Livaja uputio oštro dodavanje u šesnaesterac kojeg Mlakar nije uspio skrenuti u gol. Bilo je to posljednje uzbuđenje u ovom sadržajnom susretu.

Treće kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu susreti Osijeka i Slaven Belupa te Rijeke i Gorice.

U sklopu 3. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 21 sat počinje duel Varaždina i Hajduka. Domaćini su u prvenstveno startali s porazom od Slaven Belupa i pobjedom kod Istre 1961 dok su Bili nakon slavlja u Puli pauzirali proteklog vikenda jer je na zahtjev Rijeke odgođen Jadranski derbi.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na Škaričića, Stolnika i Vuka dok su gosti iz istog razloga bez Fossatija i Nikole Kalinića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi sraza izjavio: “Veselimo se utakmici, pogotovo nakon pobjede u Puli. Tamo smo baš dobro odigrali. Ne želim stvarati pritisak na momčad, već se veselimo utakmici pred punim stadionom. Pripremit ćemo se da budemo dobar takmac i da pokušamo nešto napraviti. Sve cijenimo i poštujemo, ali nikoga se ne bojimo.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Valdas Dambrauskas je dodao: “Dva tjedna bez utakmica su previše s obzirom na vremenske prilike. Jedva čekamo utakmicu u Varaždinu. Trebamo uhvatiti ritam, a za to nam trebaju utakmice svakog tjedna. Često momčad koja uđe u prvu ligu dobro odradi sezonu. To je zbog pobjedničkog mentaliteta i zbog toga igrači napreduju, zbog želja za pobjedom. Mnogo igrača Varaždina ima iskustvo igranja u HNL-u. Protiv Slaven Belupa su bili malo nesigurni, ali su nesretno izgubili. U drugoj utakmici protiv Istre, uz sav respekt Istri, Varaždin je bio bolja momčad. Bili su organizirani, pokušali su dominirati. Sigurno neće biti lagan protivnik nikome.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Dario Kolarević (Zagreb) i Marin Vidulin (Kanfanar) dok će za VAR biti zaduženi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Ante Vučemilović iz Osijeka dok će suce nadgledati Tomislav Petrović iz Valpova, a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Jurica Jurjević.