KUP: Hajduk nakon produžetaka bolji od Šibenika (VIDEO)

U susretu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk je na Šubićevcu pred oko 4.000 gledatelja nakon produžetaka slavio protiv Šibenika rezultatom 1:2 (1:1 / 1:0).

>> KUP: Inter-Zaprešić i Lokomotiva prvi četvrtfinalisti

>> Vinogradar, Osijek, ‘Farmaceuti’ i Dinamo osigurali četvrtfinale kupa

Splićani su do pogotka vrijednog plasmana među osam najboljih momčadi došli u 119. minuti utakmice kada je Jurić zatresao mrežu domaćina nakon proigravanja Ismajlija.

Hajduk, koji je od 58. minute zbog drugog žutog kartona Pecolaja imao igrača više, je najveći dio utakmice bio dominantna momčad te su prema golu danas odličnog Labrovića uputili čak 33 udaraca, a izveli su i 19 kornera. Narančaste je u nekoliko navrata spašavao i okvir gola.

Prvi gol na susretu vidjeli smo u 14. minuti kada je nakon slobodnog udarca mladog Bulata loptu iza leđa Blaževića skrenuo Ivanovski.

Bili su do izjednačenja došli u 87. minuti kada nakon pogreške Kendeša zgoditak postiže Said.

U produžetku su na već spomenuti način materijalizirali svoju terensku dominaciju te su izborili plasman među osam najboljih momčadi u kupu.

Od 16 sati na Šubićevcu uz izravan prijenos na HNTV-u počinje susret osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se sastaju Šibenik i Hajduk. Osmina finala se igra na jedan susret. Ako nakon 90 minuta ne bude pobjednika igraju se produžeci, a potom se po potrebi pobjednika dobiva izvođenjem udaraca s jedanaest metara.

Ove dvije momčadi su se sastale i prošle sezone u istoj fazi natjecanja kad su pogotkom Fomitschowa pobjedu odnijeli Splićani.

>> Osmina finala Hrvatskog nogometnog kupa, početne postave (14h)