Hajduk pogotkom Caktaša svladao Osijek (VIDEO)

Twitter / HNK Hajduk Split

U derbiju 19. kola HT Prve Lige Hajduk je u Gradskom vrtu svladao Osijek s minimalnih 0:1 pogotkom Mije Caktaša.

Bolje je utakmicu otvorila domaća momčad koja je dva puta zaprijetila. Prvu šansu Hajduka vidjeli smo u 11. minuti kada Nejašmić s ruba kaznenog prostora puca malo pokraj gola. Dvije minute kasnije Hajduk je opet prijetio, u šansi se našao Caktaš koji je pokušao proigrati Jaira ali je Škorić to uspio presjeći.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko šansi, a najbolju je propustio Anthony Kalik u 34. minuti kada je pucao pored gola. Gosti su do prednosti stigli na samom startu drugog dijela. Najprije je Malenica obranio sjajnu šansu Tudora, a onda iz kornera ‘bijeli’ stižu do vodstva. Gyurcso je izveo korner, Jairo glavom proslijedio loptu za Mije Caktaša koji zabija svoj šesti prvenstveni pogodak.

Do kraja susreta Osijek je pokušavao stići do poravnanja, a najbolju šansu propustili su u 70. minuti. Pucao je Špoljarić a Fran Tudor sjajno je blokirao njegov udarac.

Hajduk je ovom pobjedom došao na 26 bodova, jedan manje od petopolasirane Gorice koja igra utakmicu s Rijekom. Osijek je drugi s 34 boda, a hoće li ostati drugi ostaje vidjeti nakon ogleda Rijeke s Goricom.

S početkom u 15 sati na stadionu Gradski vrt u Osijeku u okviru 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju se Osijek i Hajduk.

Tijekom aktualnog prijelaznog roka Osijek su napustili Hajradinović, Mudražija i Štrkalj, a redove momčadi Zorana Zekića pojačao je Laszlo Kleinheisler.

U redovima Hajduka također je bilo odlazaka, klub su napustili Memolla, Filip, Said, Šehić, a novi član Hajduka postao je Francesco Tahiraj. Bili su tijekom ovog prijelaznog roka odradili i jedan od najvećih transfera u klupskoj povijesti prodavši mladog veznjaka Palaversu u Manchester City, no igrač će do daljnjeg biti na posudbi u splitskom prvoligašu i na usluzi treneru Orešćaninu.

Ovo će biti 84. ligaški sraz Osijeka i Hajduka, a s omjerom od 44 pobjede, 19 remija i 20 poraza ukupno je uspješniji splitski prvoligaš. U Gradskom vrtu su pak Bijelo-Plavi uspješniji, s omjerom učinka od 18 pobjeda, 10 remija i 13 poraza. Posljednju ligašku pobjedu u Osijeku Hajduk je upisao u 24. kolu sezone 2014/2015, kada je pogotkom Andrije Balića slavio s minimalnih 0-1.

U aktualnoj sezoni Osijek je u oba dosadašnja susreta upisao pobjede, u 1. kolu odigranom u Osijeku bilo je 4-2 za Zekićevu momčad, dok je u 10. kolu na Poljudu Hajduk poražen rezultatom 0-2.

Glavni sudac današnje utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, kojem će to biti osmi put u karijeri da nogometnu pravdu dijeli na susretima Osijeka i Hajduka. Pomoćnici su mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Vedran Đurak iz Siska, a dodatni pomoćni suci će biti Marko Matoc iz Zaprešića i Marin Vidulin iz Kanfanara.

Treneri Zoran Zekić i Siniša Orešćanin na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: