Hajduk pogotkom Livaje slavio u Varaždinu (VIDEO)

Hajduk je nastavio utrku za plasman u Konferencijsku ligu. Bili su u 33. kolu HT Prve lige pogotkom Marka Livaje iz kaznenog udarca u samoj završnici utakmice minimalno slavili kod Varaždina.

Izabranici Paola Tramezzanija su se tako približili Rijeci na četvrtom mjestu na samo bod zaostatka uoči njenog sutrašnjeg sraza s Dinamom. Domaćini su pak i 11 utakmicu u nizu ostali bez pobjede, a posljednjeplasiranoj Istri 1961 bježe samo dva boda.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Hajduk. Umut je u 7. minuti odlično uposlio Biuka, a njegov udarac s 14 metara brani Horkaš koji je potom odlično reagirao i na pokušaj Kačaniklića iz odbijene lopte.

U 13. minuti Hajduk ponovno prijeti, ovaj put se nakon dodavanja Todorovića za udarac s ruba kaznenog prostora u duelu sa Senićem izborio Livaja, ali lopta prolazi malo pokraj suprotne stative.

Livaja u 26. minuti povratnom loptom pronalazi Kačaniklića koji je u odličnoj poziciji loše zahvatio loptu, ona se odbija do Umuta koji je uspio izboriti korner, a iz njega Bili nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti.

Jurić je u 32. minuti glavom s 13 metara pucao poviš gola nakon što ga je s lijeve strane ubačajem pronašao Čolina. Isti igrač je glavom pucao i u 41. minuti nakon ubačaja iz kuta Biuka, no ponovno nije pogodio okvir gola.

Novu priliku čekali smo sve do 67. minute kada je snažno s dvadesetak metara pucao Todorović, a lopta je prohujala malo pokraj vratnice. Šest minuta kasnije Biuk je pucao s desetak metara iskosa nakon dodavanja Livaje, no mlaki pokušaj lako brani Horkaš.

Livaja je u 81. minuti pokušao iz okreta nakon asistencije Čoline, ali u posljednji trenutak njegov udarac je blokirao Novoselec.

Horkaš u 83. minuti nepotrebno izlijeće na jedan ubačaj, promašuje loptu te ruši Biuka na 15 metara, a VAR tek nakon tri minute poziva suca Lovrića na pregled video snimke nakon čega je pokazao na kazneni udarac za Hajduk.

Odgovornost s 11 metara u 89. minuti preuzeo je Livaja koji je Horkaša poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Iako je od prekršaja za kazneni udarac do njegovog izvođenja prošlo čak sedam minuta sudac Lovrić je utakmicu produžio samo pet minuta.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Livaja je proigrao Jaira, a njegov udarac od bloka Urate odlazi malo preko grede.

Kolo će sutra od 19 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Dinamo, a u slučaju pobjede Plavi bi tri kola prije kraja sezone obranili titulu prvaka Hrvatske.

U sklopu 33. kola HT Prve lige Varaždin od 17 sati na stadionu Varteksa dočekuje Hajduk. Dok se domaćin bori za ostanak u najvišem rangu natjecanja gosti nastoje doći do bodova kojima bi zadržali nade da će na koncu sezone izboriti europsku vizu. U njihovom prvom ovosezonskom dvoboju u Varaždinu slavili su domaćini s 4:2 dok su oba sraza na Poljudu pripala Bilima identičnim rezultatom 2:0.

U kadru Varaždina za današnju utakmicu nisu kartonirani Ćelić te ozlijeđeni Tkalčić i Boban dok gostima zbog ozljeda nedostaju Mujakić i Dimitrov.

Trener Varaždina Zoran Kastel je u najavi utakmice rekao: “Četiri kola su do kraja, mi se borimo za ostanak, Hajduk za Europu svi imamo svoje ciljeve, bit će to sigurno jedna zanimljiva utakmica. Bod u Osijeku nam puno znači u psihološkom smislu, pa se nadam da ćemo na svom stadionu uspjeti odigrati jednu dobru utakmicu i uknjižiti bodove.”

Njegov kolega Paolo Tramezzani je dodao: “Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek) i Josip Lučić (Vinkovci) dok će u VAR sobi biti Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir) dok će suce kontrolirati Šime Vukić (Rijeka).