Hajduk pogotkom Saida ostvario minimalnu prednost protiv Slavije (VIDEO)

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige momčad Hajduka s minimalnih je 1:0 svladala bugarsku Slavia Sofiju. Jedini pogodak pred nešto više od 26 tisuća gledatelja za ‘bijele’ je postigao Ahmed Said.

Loše je Hajduk odigrao prvo poluvrijeme. Ništa ‘bijeli’ nisu ponudili svojoj publici u prvih 45 minuta, te su na odmor otišli bez i jedne veće prijetnje. S druge strane, bugarska momčad čak je tri puta prijetila golu Hajduka. Prvi put već u petoj minuti. Ivanov je izbjegao zaleđe i pucao, ali je lopta otišla pokraj gola Hajduka. Veliku šansu Slavia je imala u 16. minuti kada su se našli u situaciji tri na jedan, opet je Ivanov pucao, bio je sam pred vratarom Posavcem, koji uspjeva obraniti njegov udarac. Najbolju priliku Bugari su imali u posljednjim minutama prvog dijela.  Uzunov je ovog puta imao prliku, no njegov udarac brani Posavec, a lopta nakon toga još pogađa i stativu.

Na odmor se tako otišlo s 0:0, a tim je zadovoljniji morao biti Hajduk koji nije puno ponudio. Prvu veću prigodu ‘bijeli’ su dočekali u 51. minuti. Nakon kornera Gyurcsa glavom je pucao Mijo Caktaš koji je danas igrao svoju 150. službenu utakmicu u dresu Hajduka, ali lopta odlazi preko gola.

Pucao je Caktaš i u 57. minuti, ovoga puta nogom, no vratar Petkov odbio je njegov pokušaj. U 66. minuti udarac je uputio i Fomitschow, no vratar Slavie bio je spreman. U 68. minuti Hajduk je imao najveću priliku na utakmici. Korner je izveo Gyurcso, a udarac glavom Borje Lopeza uspio je obraniti Petkov, a na odbijenoj lopti našao se Said koji loše puca, te iskusni vratar i taj udarac uspjeva obraniti.

Hajduk je do pogotka stigao u 79. minuti. Još jednom je Hajduk bio opasan iz kornera, loptu je glavom do druge stative produžio Nižić, a Ahmed Said se našao na pravom mjestu te zabio za 1:0.

Slavia je od 84. minute igrala i s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Aleksandrov.  Još jednu veliku prigodu imao je Hajduk u 89. minuti. Slobodan udarac Tome Bašića obranio je Petkov, a onda u nastavku akcije Delić upošljava Caktaša, koji opet ne uspijeva zabiti pogodak.

Hajduk je tako pred nešto više od 26 tisuća gledatelja na Poljudu stekao prednost pred uzvrat koji se za sedam dana igra u Bugarskoj.