Hajduk pogotkom Teklića svladao Šibenik u debiju Tramezzanija (VIDEO)

U utakmici 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Šubićevcu rezultatom 0-1 (0-0) svladao Šibenik i tako prekinuo niz od tri ligaške utakmice bez osvojenog boda. ‘Narančasti’ su ovakvim raspletom sada u nizu od četiri ligaška poraza.

Pogodak vrijedan pobjede u debiju novog trenera ‘Bilih’ Paola Tramezzanija postigao je Tonio Teklić u 62. minuti utakmice.

Prvu spomena vrijednu prijetnju za vratare vidjeli smo u desetoj minuti kada se Mario Ćurić s osamnaest metara odlučio na udarac, no lopta je otišla malo pored Kalinićevih vrata.

Generalno smo uvodno gledali disciplinirane momčadi u fazama obrane na obje strane, dok se u napadu se nije puno riskiralo u kretanjima i dodavanjima.

U 13. minuti Hajduk je kreirao prvu opasnost pred vratima Labrovića. ‘Bili’ su odigrali brzu kontru koju u završnici na prizemno dodavanje Gyurcsa s desne strane napada u sredini na pet metara udarcem nije uspio okončati Diamantakos. Grk je u duelu s Mesom pao, no Batinić (dojam je) opravdano nije sudio ništa.

Devet minuta poslije gosti su imali dobru situaciju nakon Gyurcsovog ubačaja iz kuta, na sedam metara sam je u skoku ostao Vušković, no nije dobro zahvatio loptu te je istu glavom poslao pristojno, pristojno pored vratnice. U 24. minuti 22-godišnji Kolumbijac Mesa se s dvadesetak metara odlučio na slabašan, ali precizan pokušaj s kojim Kalinić nije imao ni najmanjih problema.

U ovom periodu susreta dojam je bio da ‘Narančasti’ imaju konkretniju ideju u izgradnji napada, te su nerijetko konkretnije i kontrolirali posjed u posljednjoj trećini, a nesigurne linije gostiju za rezultat su imale žute kartone Todorovića u 23. i Teklića u 25. minuti zbog grubljih prekršaja.

Uskoro se Hajduk ‘trgnuo’ te do kraja poluvremena uspostavio izraženiju dominaciju. U 29. minuti ‘Bili’ su bili vrlo blizu pogotka! Caktaš je iz slobodnog udarca prekrasnim pokušajem s dvadeset i pet metara pogodio vratnicu, u nastavku se lopta odbila u igru, no gosti nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti. Minutu poslije Gyurcso se s desne strane napada odlučio na udarac lijevom u suprotni kut, lopta je otišla pored vratnice.

U 36. minuti gosti su imali dobar izlazak iz vlastite polovice, no u završnici loptu su domaći braniči očistili ispred Atanasova, a u nastavku odbijenu loptu u okvir dalekometnim udarcem u ruke sigurnog Labrovića šalje Jurić.

Na isteku 43. minute Atanasov je kvalitetno otvorio Gyurcsa desno, no Mađar se, iako je na drugoj strani imao dvojicu igrača, odlučio na udarac s osamnaest metara, lopta je uz dodir Labrovića otišla pored okvira, no Batinić i kolege nisu dosudili korner za goste.

U prvoj (i posljednjoj) minuti sudačke nadoknade ‘Bili’ su još jednom zaprijetili Labroviću. Caktaš je s lijeve strane napada u sredini pronašao Diamantakosa, čiji je snažan i nezgodan udarac iskosa sa četrnaest metara domaći vratar dobrim postavljanjem uspio kratko odbiti, u nastakvu je na suprotnoj strani na lopti Teklić, koji s pet metara očajnom reakcijom šalje loptu visoko preko okvira vrata.

I u nastavku je Hajduk bio taj koji je uvodno dominirao, u 50. minuti Atanasov je i zatresao mrežu, no sudac Batinić prekinuo je netom prije udarca mladog makedonskog veznjaka igru zbog činjenice da je lopta pri ubačaju Caktaša već izašla iz terena.

U 53. minuti vidjeli smo odličan pokušaj Sahitija. Ampem je pobjegao desno u napadu Čolini i ubacio u sredinu gdje Vušković loše reagira i kratko odbija na noge svom suigraču na posudbi u Šibeniku, a Sahiti prsima spušta loptu i iz voleja s pet metara snažno puca u okvir, no na visini zadatka bio je nekadašnji reprezentativni vratar Lovre Kalinić.

Hajduk do rezultatske prednosti dolazi u 62. minuti. Atanasov je fantastično izveo slobodni udarac sa šesnaest metara, Laborvić čudesnom reakcijom sačuvao mrežu, no u nastavku desno na dva metra loptu u mrežu spretnom reakcijom posprema Teklić za 0-1 i svoj drugi pogodak u dresu ‘Bilih’ ujedno i drugi u 36. Prva HNL nastupu.

U 68. minuti Jakoliš, koji je pod novim trenerom ponovno napadač, trese mrežu poslije lijepog bijega i kvalitetne završnice, no Batinić na asistenciju pomoćnika Šarića signalizira zaleđe i ne priznaje pogodak.

Šibenik je veliku priliku za izjednačenje imao u 74. minuti kada je Alimi fantastičnim dodavanjem pronašao Kvesića, koji bježi ‘uspavanom’ Tekliću, no 30-godišnjak ne uspijeva kvalitetno postaviti nogu te sa osam metara šalje loptu pristojno pored vratnice.

Četiri minute poslije kapetan domaćih Bulat se odlučio na udarac s osamnaest metara, snažno i precizno, no nedovoljno za kvalitetno postavljenog Kalinića.

Otvoreno se igralo u ovom periodu. U 80. minuti Atanasov snažnim udarcem s ruba šesnaesterca tjera Labrovića na odličnu reakciju.

Do kraja susreta Rendulić je pokušao s Todorovskim i Laćom stići do pogotka vrijednog boda, no pravih izazova za Kalinića nije bilo. U drugoj od tri minute sudačke nadoknade Alimi je, nakon prolaza Jakoliša po desnoj strani napada, u sredini s leđa povukao i srušio Nayira, te je Batinić označio kazneni udarac za goste. Loptu je na bijelu točku postavio Caktaš, no njegov loš pokušaj obranio je Labrović.

Hajduk u sljedećem kolu na Poljudu dočekuje Lokomotivu koja je danas u Kranjčevićevoj poražena od Osijeka (0-3), dok će Šibenik gostovati na Maksimiru kod Dinama. Prethodno navedenim obvezama klubovi će sredinom sljedećeg tjedna odraditi i zaostale utakmice. Program ovog kola nastavlja se sutra okršajima Varaždina i Rijeke (15h) te Gorice i Dinama (17:05), a nedjeljnim srazom Istre 1961 i Slaven Belupa (17:05) isto će biti zaključeno.

U sklopu 17. kola HT Prve lige Šibenik od 18:05 na Šubićevcu dočekuje Hajduk kojeg je ovog tjedna preuzeo talijanski stručnjak Paolo Tramezzani.

Bili će se Narančastima pokušati revanširati za poraz iz prvog međusobnog ovosezonskog susreta u kojem su izabranici Krunoslava Rendulića na Poljudu slavili pogotkom Emira Sahitija.

Šibenik u današnjem dvoboju nema problema sa izostancima dok u Hajduku Dimitrov odrađuje suspenziju zbog žutih kartona, a zbog ozljeda su upitni Kreković i Jradi.

Krunoslav Rendulić je uoči utakmice izjavio: “Dolazi nam Hajduk, ali time se naše ambicije ne mijenjaju. Idemo na svakoga otvoreno i napadački. Idemo po pobjedu.”

Paolo Tramezzani je uoči debija na klupi Hajduka rekao: “Šibenik je dobra momčad, slavili su na Poljudu u prvom dijelu sezone. Igraju dobar nogomet, organizirani su. Sigurno da neće biti lako, ali smo spremni. Sutrašnja utakmica je vrlo važna. Kada pobijediš dobiješ na samopouzdanju. Znam koliko bi dobar rezultat u Šibeniku značio. Sezona je duga, želim da vratimo Hajduk na staze kakav je bio u prošlosti.”

Uloga glavnog suca dvoboja povjerena je Damiru Batiniću iz Osijeka kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Andrej Burilo (Osijek). U VAR sobi će biti Dario Bel (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), a suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak).