Hajduk preko Manchester Cityja do četvrtfinala UEFA Lige mladih

Juniori Hajduka su izborili plasman među osam najboljih momčadi Europe. U osmini finala UEFA Lige mladih izabranici Marijana Budimira su na Poljudu bili bolji od Manchester Cityja rezultatom 2:1 (2:1). te su izborili duel s boljim iz sraza Borussije Dortmund i Paris Saint-Germaina koji će se igrati 14. ili 15. ožujka.

Sva tri pogotka na utakmici pala su u prvih 45 minuta. Za domaćine su poentirali Roko Brajković i Mate Antunović dok se za goste u strijelce upisao Oscar Bobb. Drugo poluvrijeme je pripalo u terenskoj dominaciji engleske momčadi, no Bili su uspjeli sačuvati mrežu te su tako ponovili uspjeh Dinama koji je 2020. godine također ostvario plasman u četvrtfinale ovog natjecanja.

Hajduk je u današnji dvoboj ušao oslabljen obzirom da su Capan i Pukštas priključeni prvoj momčadi, Prpić je ozlijeđen, a Vušković zbog suspenzije nije imao pravo nastupa.

Domaćin je poveo u 24. minuti kada je Reić dubinskim proigravanjem pokušao uposliti Antunovića, no vratar Man Cityja Murray-Jones je na vrijeme izašao s gol linije te je kratko odbio loptu na koju je natrčao Brajković te ju je s dvadesetak metara poslao u mrežu.

Vodstvo Hajduka je povećano u 33. minuti. Skoko je vanjskom odlično gurnuo loptu u prostor, a Antunović je primio loptu te se driblingom oslobodio Katonga nakon čega je sa šest metara iskosa prizemnim udarcem pogodio bliži kut.

Manchester City je zaostatak smanjio u 45. minuti kada je Bobb sa šest metara iskosa nakon povratnog dodavanja Borgesa kroz blok dva igrača Hajduka pogodio suprotnu malu mrežicu.

U 83. minuti susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton nakon odgurivanja Vrcića dobio Burns.