Hajduk preko prekida do pobjede u Gradskom vrtu (VIDEO)

U posljednjem susretu 2. kola HT Prve lige Hajduk je na gostovanju u Gradskom vrtu slavio protiv Osijeka rezultatom 1:2 (1:2). Strijelci za Bile su bili Jairo i Mijo Caktaš dok je za Bijelo-plave pogodio Vedran Jugović.

Hari Vukas je tako pobjedom počeo svoj mandat na klupi splitskog kluba nakon što je ovaj tjedan naslijedio Igora Tudora koji je otišao u stručni stožer Andree Pirla u Juventus.

Hajduk se tako pridružio Dinamu i Gorici koji nakon 180 minuta igra imaju maksimalan bodovni učinak dok je Osijek u dva uvodna kola u koja je oba puta bio domaćin upisao samo bod.

Prva opasnija situacija na utakmica došla je od Hajduka u 15. minuti kada je iz daljine pored vratnice pucao Gyurcso.

U 20. minuti Ismajli je neoprezno vraćao loptu Posavcu, do nje prvi dolazi Beljo, ali nije uspio svladati vratara Hajduka koji brani njegov udarac. U nastavku dolazi do sudara u kojem je lošiji prošao Posavac.

Hajduk u vodstvo dolazi u 34. minuti. Iz slobodnog udarca s desne strane na drugu stativu je ubacio Gyurcso, a tamo je Jairo pored Talysa glavom s pet metara zakuca loptu iza leđa Ivušića.

Već minutu kasnije Čuić je oduzeo jednu loptu na centru i uposlio Jradija koji se sjurio prema šesnaestercu Bijelo-plavih, potom je asistirao za Jaira čiji prvi udarac blokira Lončar, lopta se odbija do brazilskog napadača koji opet puca, a ovaj put Lončara lopta pogađa u ruku, a sudac Zebec je pokazao na bijelu točku. Siguran iz kaznenog udarca bio je kapetan Hajduka Mijo Caktaš.

Osijek se u igru vraća u 43. minuti. Slobodan udarac je s lijeve strane izveo Kleinheisler koji je na drugoj stativi pronašao usamljenog Jugovića, a on s nekoliko metara matira Posavca.

Na početku drugog poluvremena domaći trener Kulešević je umjesto Belje uveo Ercega koji je tako protiv svog bivšeg kluba upisao debi za Osijek. Osim njega u igru je ušao i Bočkaj, a u svlačionici je ostao Pilj.

U 53. minuti Jairo je dobrim dodavanjem uposlio Gyurcsa, no mađarski ofenzivac nije dobro reagirao kad je izašao pred Ivušića te nije uputio udarac.

Minutu kasnije na drugoj strani je pucao Kleinheisler, ali obrana Hajduka je blokirala njegov pokušaj.

U 64. minuti Čuić je oduzeo jednu loptu nakon koje je Hajduk imao igrača više u napadu, ali dupli pas s Gyurcsom nije urodio plodom.

Osijek je dobru priliku imao u 89. minuti kada je iskosa pucao Erceg, a lopta je od bloka završila na vanjskom dijelu mreže.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Bijelo-plavi su imali priliku doći do izjednačenja, ali nakon ubačaja Bočkaj još jednom usamljeni Jugović iz dobre pozicije glavom puca pored gola.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu programa 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek u Gradskom vrtu s početkom u 17 sati i 55 minuta dočekuje Hajduk. Utakmica se zbog propisanih epidemioloških mjera igra bez gledatelja.

Bit će ovo jubilarni devedeseti međusobni Prva HNL okršaj ‘Bijelo-Plavih’ i ‘Bilih’, u dosadašnjim utakmicama Hajduk je bolji s 46 pobjeda, dok Osijek na kontu ima 22 slavlja nad današnjim suparnikom. U Gradskom vrtu uspješniji je domaćin s 19 slavlja, Hajduk ima 14, a 11 susreta okončano je bez pobjednika.

Gosti u današnji okršaj ulaze s promjenom na trenerskoj poziciji, Igor Tudor napustio je klub i otišao biti pomoćnik Andrei Pirlu u Juventusu, te će ‘Bile’ na nedefiniran period voditi njegov dosadašnji pomoćnik Hari Vukas, kojem će pak asistirati Jurica Vučko. U odnosu na Tudorov stožer, novo ime u kadru je dosadašnji trener juniora II Toni Golem.

U novu sezonu splitski prvoligaš ušao je domaćim 2-0 slavljem nad Istrom 1961. Osijek je uz nekoliko bitnih izostanaka i općenito slabijim kadrom u odnosu na prošlu sezonu, te uz činjenicu da je od 30. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Mile Škorića, u prvom kolu sa Slaven Belupom odigrao susret bez pogodaka u Gradskom vrtu.

Vukas u odnosu na prethodnu utakmicu na raspolaganju ponovno ima kartonirane povratnike Jaira i Marija Vuškovića, dok su van kadra još uvijek suspendirani Grk Diamantakos, te iz zdravstvenih razloga nedostupni Eduok, Kreković i Teklić. Kuleševićev izbor za danas je pak proširen dolaskom nekadašnjeg ‘Hajdučkog srca’ Ante Ercega, ali i potpuno oporavljenim Kleinheislreom. Zaigrati bi mogao/trebao i Petar Bočkaj, tako da će domaći danas u vidu izostanaka iz prve momčadi biti oslabljeni ‘samo’ za usluge suspendiranog kapetana Mile Škorića.

Za službene klupske kanale treneri su današnji derbi kola najavili sljedećim izjavama.

„Hajduk je kvalitetan i uvijek neugodan protivnik. Posebno je tako u otvaranju svake sezone jer najčešće dobro startaju. Bilo je pravih ljepotica u tim našim međusobnim dvobojima i šteta je što neće biti publike. Idemo dati sve od sebe, hrabro prema pobjedi, uz sav respekt prema suparniku. Atmosfera nam je dobra i vjerujem da će biti još bolja u nedjelju poslije utakmice“ – Ivica Kulešević.

“Svi znamo koliko je gostovanje u Osijeku uvijek bilo zahtjevno, ali svjesni smo da nema lakih utakmica i da na terenu moramo pokazati svoju najbolju sliku. To je jedina priča, sve ostalo pada u vodu” – Hari Vukas.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, kojem će ovo biti tek drugi put da dijeli nogometnu pravdu u okršajima današnjih suparnika. Pomoćnici će mu biti Vedran Đurak iz Siska i Bojan Zobenica iz Velike Gorice. VAR sudac je Ivan Vučković iz Zagreba, a VAR asistent Jerko Crnčić iz Vrbovca.

Treneri su se na travnjak Gradskog vrta u jubilarnom devedesetom Prva HNL okršaju odlučili poslati sljedeće sastave: