Hajduk preokretom svladao Primorac i izborio plasman u osminu finala kupa

Hajduk je teže od očekivanog izborio plasman u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Bili su u šesnaestini finala preokretom došli do pobjede protiv trećeligaša Primorca iz Biograda na moru rezultatom 1:2 (1:1).

Domaćini su pred prepunim tribinama gradskog stadiona Kazmir i Silvio poveli preko Stefana Lazarevskog koji je u 12. minuti realizirao kazneni udarac nakon što je Dolček u šesnaestercu srušio Kloppa. Za izjednačenje je 41. minuti preciznim udarcem s dvadesetak metara zabio Filip Krovinović, a pobjedu Hajduku u 60. minuti donosi Marin Ljubičić koji je iz peterca glavom u mrežu proslijedio ubačaj Ćalušića.

Prvi udarac na susretu pao je u 4. minuti od strane domaćih, ali završava u Kalinićevim rukama. Već u 8. Atanasov šutira oz daljine, no pogađa gredu. Pokušali su Bijeli i u 10. minuti, ali Stojanov hvata.

U 11. minuti na suprotnoj strani puca Mirkić, lopta odlazi pored gola. Klopp je minutu kasnije zaradio kazneni udarac nakon duela s Dolčekom kojeg Lazarevski mirno realizira za vodstvo Primorca 1:0.

U 14. potegao Diamantakos, no lopta završava u bloku. Dvije minute kasnije Kačaniklić je dobro primio loptu u kaznenom prostoru, ali označeno je zaleđe. Dupli korner za Hajduk u 18. minuti izvodi Atanasov, a iz drugog pokušaja Diamantakos gađa pored gola. Minutu nakon lopta prema Ljubičiću, no brži je Musa.

Diamantakos je srušen u 20. minuti, a Atanasov izvodi slobodan udarac iz kojeg ubacuje prema Ljubičiću, no igrači Primorca čiste opasnost. Pokušao je u 22. ubaciti Kačaniklić, no hvata Stojanov. Minutu nakon Čalušić pronalazi Ljubičića, a njegov šut završava u bloku.

U 26. minuti ubačaj Jurišića, a Marić nije realizirao šut. Pokušao je Marić ponovno u 27., ali bio je u zaleđu. U 28. ponovno Marić koji je loptu dobio iz kontre, puca, a Kalinić brani. Pokušavao je ponovo Marić, ovoga puta na ubačaj iz kornera, ali lopta se odbija u novi korner. Pokušao je i Klopp, ali bezuspješno.

U 31. minuti je pokušao Krovinović, lopta odlazi pored gola. Minutu nakon u akciji je Birkić, a Kalinić sigurno hvata. U 34. pucao je Kačaniklić, ali gađa izravno u Stojanova. U 36. dobra akcija Primorca, na Nakićevo dodavanje Vodopija puca, ali brani Kalinić.

Ljubičić u 38. minuti gura loptu za Kačaniklića, no neprecizno. Krenio je potom Diamantakos prema šesnaestercu, a Ninčević ga ruši za slobodan udarac. Pucao je Atanasov, lopta se odbija od živog zida i završava u rukama Stojanova.

U 42. pogodak Hajduka, Katić odlično pronalazi Krovinovića na desnoj strani, on prolazi do sredine i precizno puca ljevicom u samo lijevi donji kut domaćeg gola.

Katić se nepotrebno poigrava u 45. minuti i loptu izbacuje u vlastiti korner, a udarac iz okreta opet završava u Kalinićevim rukama.

Trener gostiju Jens Gustafsson je u svlačionici na poluvremenu ostavio Biuka, Atanasova i Diamantakosa, a umjesto njih je uveo Sahitija, Fossatija i Livaju.

U 47. minuti. Krovinović ubacuje, ali ne prolazi dodavanje, uz to, Livaja pravi prekršaj. Pokušao je Livaja minutu nakon, a lopta odrazi pored gola. U 51. Krovinović gubi loptu, sjurio se Marić do šesnaesterca, no ništa od te prilike za domaće.

Nedugo potom na drugoj strani Livaja ide sam, puca, ali nema pogotka. U 53. minuti pokušao je i Ljubičić na Krovinovićev ubačaj, ali puca van okvira gola. Kačaniklić je pucao u 55. na Ćalušićevo podvaljivanje, ali brani Stojanov.

Pokušao je Krovinović ubačajem iz kornera, Katić je najviši u skoku, ali lopta je izbijena. Pokušao je i Primorac u 59. no lopta ne ide prema golu.

U 61 minuti dolazi do pogotka, Ćalušić ubacuje s desne strane, a Ljubičić glavom posprema loptu u mrežu za 1:2.

Tri minute kasnije odlično je iz kaznenog prostora pucao Sahiti, a njegov udarac završava na vratnici.

U 77. ponovno novi korner, Krovinović ubacuje, ali Stojanov dobro hvata. Minutu poslije slobodan udarac za Hajduk, Krovinović ubacuje u najveću gužvu, a Primorac se brani.

Zapucao je i Brkljača u 82. nedugo nakon što je ušao u igru, ali pored gola. Pokušava i Krovinović dvije minute nakon, no lopta odlazi preko gola.

U završnici susreta krenio je Klopp prema šesnaestercu, izacio dvojicu, ubacio, no Brkljača na koncu kupi loptu.

Posljednja šansa za goste bila je u 92. minuti kada je ubačaj Musa bio malo previsoko za svoje suigrače.

Zagreb – Oriolik 22.9. 15:30h

Osmina finala kupa se također igra na jedan susret, a predviđeni datum odigravanja je 27. listopada. Parovi se određuju na temelju koeficijenta uspješnosti u kupu za posljednjih pet sezona na način da pobjednik para 16 (Zagreb – Oriolik) igra s pobjednikom para 1 (Rijeka), pobjednik dvoboja 15 s pobjednikom dvoboja 2…