Hajduk preokretom u završnici slavio protiv Slaven Belupa (VIDEO)

U susretu 24. kola HT Prve Lige Hajduk je slavio na gostovanju u Koprivnici rezultatom 1:2. ‘Bijeli’ su preokrenuli golovima u završnici utakmice te tako stigli do tri boda pred 2.483 gledatelja.

Bez većih šansi igrano je u uvodnom dijelu utakmice. Hajduk je držao loptu ali nije uspijevao ozbiljnije prići golu ‘Farmaceuta’. Prvi je zaprijetio Belupo, u 19. minuti odbijena lopta stiže do Međimoreca koji puca iz prve, ali lopta ide ravno u vratara Hajduka. Minutu kasnije iz daljine puca i Puclin, ali Posavec je opet spreman. U 22. minuti prva ozbiljnija akcija Hajduka. Caktaš je gurnuo loptu na lijevu stranu za Bradarića koji ubacuje za Jaira, ali Brazilac nije uspio na pravi način zahvatiti loptu, i ona odlazi pored gola. U 26. minuti šansa za domaće. Puclin je poslao za Delića koji je uposlio Menala, no posuđeni nogometaš Dinama nije dobro primio tu loptu. Hajduk prijeti u 29. minuti. Duga lopta Nejašmića na lijevu stranu pronalazi Jaira, Brazilac šalje povratnu za Jradija koji dobro puca, no njegov udarac brani Filipović. U 31. minuti dvije dobre situacije Hajduka koje su izblokirane, a napad ‘bijelih’ završava Caktaš nepreciznim udarcem. Posljednja šansa viđena je u 38. minuti. Jairo sjajno petom prosljeđuje za Jradija, u kaznenom prostoru se našao Caktaš koji je dugo čekao, pa je domaća obrana uspjela počistiti.

U 52. minuti šansa za Belupo. Ismajli na rubu kaznenog prostora ruši Menala i zarađuje žuti karton koji ga isključuje za sljedeću utakmicu. Ipak, iz dobre situacije domaći pucaju ravno u živi zid. U 56. minuti penal za Belupo. Kapetan Hajduka Juranović srušio je Delića, a sudac Jović pokazao je na bijelu točku te izravan crveni karton za desnog beka Hajduka.

Odgovornost je preuzeo Matej Jelić, Posavec je pogodio stranu ali ipak nije uspio zaustaviti taj udarac.

Nakon isključenja Juranovića, Siniša Oreščanin u igru ubacuje Frana Tudora, koji će na kraju biti jedan od dva junaka Hajduka. U 62. minuti gostujući igrači traže drugi žuti karton za Jajala koji je na sredini terena s leđa startao na Nejašmića, no sudac Jović pokazuje žuti karton za Caktaša zbog prigovora. U 66. minuti nova šansa za Menala koji opet loše reagira, puca preko gola nakon dobrog ubačaja Jelića. U 68. minuti i Slaven Belupo ostaje s desetoricom na terenu. Drugi žuti karton na svom debiju dobio je Matko Zirdum. Nakon što su snage izjednačene, Hajduk do prve prijetnje stiže tek u 81. minuti. Oštro je ubacio Jradi, a Međimorec zamalo pogađa vlastitu mrežu. Lopta ipak odlazi u korner.

Hajduk do poravnanja stiže u 89. minuti. Ivan Delić je ubacio s lijeve strane, a Stanko Jurić koji je u igru ušao u 69. minuti glavom zabija za 1:1.

Do potpunog preokreta Hajduk stiže u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ubacio je Jradi, a Tudor koji je ostao na drugoj stativi zabija za preokret Hajduka i tri boda u Koprivnici.

Hajduk je tako prekinuo negativni niz od pet utakmica bez pobjeda protiv momčadi iz Koprivnice. U prethodnih pet utakmica četiri je puta bilo neodlučeno dok su jednom slavili ‘Farmaceuti’.

Hajduk je ovom pobjedom preskočio Goricu na petoj poziciji s 37 bodova, a hoće li ostati na toj poziciji ovisi o ishodu utakmice Istre i Gorice.

Od 15 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Hajduk.

U prva dva međusobna ovosezonska prvenstvena sraza ova dva suparnika nije bilo pobjednika. U Koprivnici je bilo 1:1 dok je na Poljudu duel završio rezultatom 2:2.

Ivica Sertić i Siniša Oreščanin su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: