Hajduk slavljem u Puli stigao do drugog mjesta (VIDEO)

U posljednjem susretu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je u Puli rezultatom 1-3 slavio protiv Istre 1961.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima, koji su visokim pritiskom po izgubljenoj lopti spriječavali domaćina u pokušajima brzog izlaska ili građenja ozbiljnijeg napada.

S druge strane, usprkos konstantnom traženju prostora za ugrožavanje Ivušićevih vrata, te nekoliko dobrih prilika, golove je Hajduk postigao nakon prekida, te loše reakcije obrane Istre.

U vodstvo momčad Željka Kopića stiže nakon udarca Tome Bašića čiji udarac Ivušić brani, no lopta se odbija na nogu Borji Lopezu koji u 8. minuti postiže svoj drugi prvenstveni pogodak za Hajduk, ujedno i drugo kolo za redom.

U 42. minuti Radošević iz slobodnog udarca na centru travnjaka dugom loptom pronalazi Ercega na desnoj strani domaće obrane, a najbolji strijelac Hajduka lijepim primanjem, prebacivanje i udarcem povisuje prednost gostiju na 0-2.

Minutu poslije već je 0-3 za Hajduk. Dugu loptu Memolle branič Istre Mitrevski napucava u Saida, istrčali Ivušić ne uspjeva spriječiti opasnot, te Said nakon spretno sretnog raspleta mirno šalje loptu u praznu mrežu.

O dominaciji Hajduka u prvom poluvremenu dovoljno govori podatak da su uputili 15 udaraca (10 u okvir) prema vratima protivnika, dok je Istra svega jednom zapucala u smjeru Stipice.

U nastavku Istra dosta aktivnija prema naprijed, iako je dojam da su jednak pristup što se tiče pritiska i agresivnosti u igri imali i u prvom dijelu, te je plod svega dosta opasnije izdanje domaćih. Hajduk se, planirano ili ne, prilično povukao te tražio svoj put do protivničkih vrata primarno kroz kontre i polukontre.

Pritisak domaćih počeo je dalekometnim udarcem Dina Halilovića u 50. minuti, no paradom pogodak uspijeva spriječiti Stipica. U nastavku akcije (opravdano) je suđeno zaleđe Gotalu.

U 66. minuti Istra smanjuje rezultat na 1-3. Ubačaj s lijeve strane čisti obrana gostiju, lopta se odbija do Tome Kitanovskog koji ju namješta na lijevu nogu i fantastično pogodio pored nemoćnog Stipice.

Do kraja susreta Hajduk je na trenutke bio dosta razvučen u zadnjoj linij, a domaći su usprkos naporima da ozbiljnije ugroze goste prave prilike imali tek iz dalekometnih pokušaja.

Na isteku 90. minute glavni sudac susreta Pajač opravdano je okršaj Nižića i Ofosua okarakterizirao dovoljnim za kazneni udarac. Izvođač je bio upravo Ofosu, no njegov udarac brani Stipica, a Dino Halilović, koji je prvi stigao do odbijenje lopte, istu šalje visoko preko vrata.

Hajduk se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Osijekom, te zahvaljujući boljoj gol razlici preuzeo drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Istra je pak ostala pretposljednja momčad prvenstva s 13 bodova na kontu.

U sljedećem kolu Hajduk dočekuje Osijek na Poljudu, dok Istra ide u Koprivnicu kod Slaven Belupa.

U Puli će s početkom u 18 sati na stadionu Aldo Drosina Istra 1961 i Hajduk odigrati posljednji susret 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gosti u susret ulaze s prilikom da se eventualnom pobjedom bodovno izjednače s Osijekom te preuzmu drugo mjesto prvenstvene ljestvice, dok su kod domaćih planovi o budućnosti trenutno usko vezani s događanjima van travnjaka.

Istra već duže vrijeme djeluje i egzistira u nemogućim uvjetima, s obzirom na to da su se vlasnici na čelu s Michaelom Gloverom u potpunosti povukli iz kluba, te još uvijek neuspješno traže nove investitore koji bi osigurali daljnju mogućnost funkcioniranja pulskom prvoligašu.

U takvom će stanju prema posljednjim najavama dijelu igrača Istre ovo biti posljednja utakmica za klub, i s te će strane njihov pristup sigurno biti na razini posljednjih kola u kojima su tijesno poraženi od Osijeka (2-1) i Lokomotive (1-0), upisali remi sa zaprešićkim Interom (1-1), te slavili protiv Rijeke (1-0) i Cibalije (1-4).

Hajduk je s druge strane također na svojevrsnom ‘novom početku’. Nakon loših izdanja te remija protiv Farmaceuta (0-0) i nevjerojatnog poraza od Rudeša na Poljudu (2-3) vodstvo kluba odlučilo se na smjenu Joana Carrilla, a na funkciju glavnog stratega postavljen je Željko Kopić.