Hajduk uvjerljivo slavio u Kranjčevićevoj

Pobjedom Hajduka nad Lokomotivom zaključeno je 33. kolo SuperSport HNL-a. Bili su u Kranjčevićevoj slavili rezultatom 0:3 (0:0), a u strijelce su se upisali Yassine Benrahou, Marko Livaja i Ivan Ćubelić.

Izabranici Ivana Leke su 18. pobjedom u aktualnoj sezoni tri kola prije kraja prvenstva osigurali drugo mjesto ljestvice dok je Lokomotiva 15. porazom šanse da izbori europsku vizu svela na minimum.

Pritisak Hajduka u uvodnim minutama rezultirao je s tri kornera, a iz trećeg od njih u 3. minuti Benrahou je pronašao Awaziema koji je loše zahvatio loptu pa nije bilo opasnosti po gol Lokomotive.

Dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca je suprotni kut ciljao Sahiti, no nije bio dovoljno precizan pa je lopta otišla pored stative.

U 6. minuti je Livaja lukavo pucao s centra obzirom da je Čavlina bio daleko od linije gola, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon brze akcije gostiju u 14. minuti Sahiti je ubačajem s desne strane pronašao Melnjaka koji je pucao glavom s desetak metara, a lopta je otišla pored gola.

Prvu bolju akciju Lokomotiva je odigrala u 23. minuti kada je MIlićević s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a Lučić je odbio loptu.

Uslijedio je pokušaj gostiju u 25. minuti kada je Mlakar podvalio loptu za Sahitija koji nije uspio svladati Čavlinu nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe.

Nova dobra šansa za Hajduk uslijedila je u 33.minuti kada se Sahiti sjurio pored Milićevića s lijeve strane, a onda je nakon neuspješnog povratnog dodavanja sa pet metara iskosa zatresao stativu. Nedugo potom je s oko 25 metara snažno pucao Sigur te je pogodio prečku.

U 35. minuti Awaziem je dugim proigravanjem tražio Livaju koji je primio loptu pored tri igrača Lokomotive, no na koncu je opasnost otklonio Bubanja. Tuci je u 43. minuti gađao gornji desni kut Lučićeva gola, ali nije bio precizan.

Drugo poluvrijeme je otvoreno udarcem Sahitija sa 17 metara u 52. minuti, no lopta je otišla iznad gola.

Gosti su bolju igru oplodili u 53. minuti kada Pukštas presjekao dodavanje Čavline nakon čega se lopta odbija do Benrahoua, a on je s 15 metara spretno i sretno, obzirom da se poskliznuo pri udarcu, poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov treći gol u sezoni.

Nakon ubačaja Stojkovića iz slobodnog udarca u 75. minuti Kulenović je prenio loptu na drugu stativu, no tamo je prvi na njoj bio Melnjak koji je otklonio opasnost.

U 77. minuti je sijevnula kontra Hajduka u kojoj je Benrahou ubacio s desne strane za Brajkovića, a njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi pokraj suprotne stative.

Pitanje pobjednika je riješeno u 82. minuti kada je u brzoj akciji Mlakar uposlio Melnjaka koji je s lijeve strane idealno poslužio Livaju za njegov 19. prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Konačni rezultat je postavljen u 89. minuti novom akcijom u tri poteza koja je bila replika prethodno gola. Ovaj put je Anello zaposlio Livaju koji je s lijeve strane asistirao Ćubeliću za njegov prvijenac u dresu Hajduka. Pomoćni sudac je prvotno označio zaleđe, no nakon asistencije VAR-a zgoditak je priznat.

Prvi udarac u okvir gola Lokomotiva je ubilježila u 94. minuti kada je s dvadesetak metara nakon dodavanja Kačavende pucao Stojković za sigurnu obranu Lučića.

Dinamo – Šibenik 14.5. 19:10h

Trideset i treću dionicu SuperSport HNL-a će od 19:20 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Hajduk. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Zagrebu završio je 2:2 dok su na Poljudu prvo slavili domaćini s 2:1, da bi potom gosti uzvratili s 3:4.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Boškovića, Žilinskog i Santinija dok su gosti bez L. Kalinića, Eleza, Prpića, Vuškovića, Lovrencsicsa, Mikanovića, Fossatija i Kalika.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Dolazi nam jedan težak protivnik, što i pokazuje njihovo drugo mjesto na tablici. Odigrali smo do sada s njima tri utakmice. Jednu smo pobijedili, jednu izgubili a u jednoj je bilo neriješeno. Sva tri ovosezonska ogleda sa bile vrlo zanimljiva i atraktivna za gledateljstvo. Tako da očekujemo slično i u nedjeljnom ogledu.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Ivan Leko je dodao: “Očekujemo otvorenu utakmicu protiv protivnika koji je najmlađi u ligi, trkački najbolji, najagresivniji. To dolazi zbog godina, mladosti. Igraju nogomet koji svi vole gledati. Već godinama iz Lokomotive izlaze dobri igrači. Želimo parirati energijom, trkom, fizikom, iskoristiti kvalitete koje imamo. Drugačija smo ekipa koja bi trebala pokušati doći i izdominirati. Trebat će dosta trčati, i koristiti našu kvalitetu.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Nikola Kečkiš (Virovitica), Ivan Starčević (Bjelovar) i Martin Turčin (Trsteno) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Josip Pulić (Rijeka), suce će kontrolirati Dalibor Conjar (Osijek), a ispred Saveza o sigurnosti će brinuti Jurica Jurjević.