Hajduk uvjerljivo svladao Gornik u prijateljskom ogledu (VIDEO)

HNK Hajduk Split / Facebook

Prvu prijateljsku utakmicu pred novu sezonu odigrala je momčad Hajduka, protiv prijatelja iz Poljske, Gornik Zabrzea. Momčad Željka Kopića slavila je uvjerljivo, bilo je 4:0.

Bio je to svojevrstan uzvrat nakon one utakmice koje su ova dva tima odigrala krajem ožujka ove godine kada je Gornik u Poljskoj slavio rezultatom 3:2. Tada su pogotke za Hajduk postigli Gyurcso i Teklić dok su za Gornik pogađali Wolsztynski, Angulo i Liszka.

Hajduk je utakmicu počeo u sastavu: Duka; Juranović, Mikulić, Nižić, Fomitschow; S.Jurić, Beširović, Hamza; Gyurcso; Delić, Šego. Za Gornik su od prve minute zaigrali: Pawlowski, Wišnievski, Wolniewicz, Liszka, Koj, Angulo, Urynowicz, Mautszek, Jimenez, Žurkowski, Gryszkiewicz.

Hajduk je već u četvrtoj minuti stigao do vodstva. Adam Gyurcso pogodio je i u Poljskoj iz slobodnog udarca, a isto je napravio i danas. Dobro izveden slobodni udarac kojim dovodi ‘bijele’ u vodstvo u samom otvaranju utakmice.

Na 2:0 u 26. je minuti povisio Michele Šego. Korner je izveo Gyurcso, a obrana Gornika loše je reagirala, jedan od igrača loptu je poslao na drugu stativu, gdje ju je dočekao mladi napadač Hajduka, te poslao u mrežu.

Početkom drugog dijela trener Hajduka Željko Kopić izveo je novih 11 igrača, pa su na terenu od tada bili:  Ljubić, Šehić, Lopez, Ismajli, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Toma Bašić, Tudor, Teklić i Kovačević (od 73. Špikić).

Pet minuta trebalo je novoj jedanaestorki da stigne do trećeg pogotka, i opet su hajdukovci zabili iz slobodnog udarca. Ovog puta lošu reakciju vratara Gornika iskoristio je Toma Bašić, koji svojom lijevom nogom zabija za 3:0.

U 63. minuti bilo je 4:0. Strijealac kod trećeg pogotka Toma Bašić prošao je i osvojio puno prostora, uposlio je Frana Tudora koji zabija četvrti pogodak Hajduka danas.