Hajduk uz puno muke do tri boda protiv Gorice

U posljednjoj utakmici 22. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu rezultatom 2:1 (0:0). Golove za Bile su postigli Livaja i Kalinić dok je privremeno izjednačenje gostima donio Bralić.

Izabranici Ivana Leke su tako uz puno muke došli do 13. ovosezonske pobjede kojom su uz odigranu utakmicu više, uoči gostovanja na Maksimiru, prednost Dinama smanjili na osam bodova.

Gorica je pak 14. put ove sezone travnjak napustila pognute glave, a utjeha im može biti što su nakon sedam utakmica postigli prvi pogodak. Zaostatak za pretposljednjim Šibenikom sad je deset bodova.

Prvi konkretniji udarac na utakmici vidjeli smo u 9. minuti kada je Mitrović pucao sa 17 metara, a Sentić je upisao sigurnu obranu.

Tri minute kasnije gosti su brzo izveli slobodno udarac nakon čega je Mitrović ubacio za Jurića, a njegov udarac glavom u posljednji je trenutak uspio blokirati Prpić. Gosti su tom prilikom tražili igranje rukom, ali suci se opravdano nisu oglasili jer je stopera Hajduka lopta pogodila u leđa.

U 16. minuti obrana Hajduka nije uspjela otkloniti opasnost iz šesnaesterca pa je dopustila Juriću da uputi udarac, no Sentić je odbio loptu u korner. Iz njega je Pršir odlično ubacio za Jurića, a on je iz izvrsne pozicije s tri metra propustio usmjeriti loptu u gol.

Domaćin je dobru akciju odigrao u 27. minuti kada je Krovinović odigrao loptu za Anella, a on je potom uposlio Pukštasa čiji udarac od bloka odlazi pored stative. Pomoćni sudac je potom označio zaleđe, a snimka je pokazala da se radilo o spornoj odluci.

Nakon proigravanja Livaje udarac s desetak metara iskosa je u 32. minuti uputio Krovinović, a lopta odlazi pokraj suprotne stative.

U sudačkoj nadoknadi Sentiću je lopta ispala prilikom pokušaja izbacivanja, ali na koncu Ndockyt nije uspio iskoristiti njegovu pogrešku tako da je golman Hajduka izbacio loptu u aut.

Nakon ubačaja Lovrencsicsa u 51. minuti Capan je s druge stative uputio loptu za Livaju koji je šalje pored gola. Tom prilikom je lopta u ruku pogodila Tomečaka, no suci su smatrali da se ne radi o kažnjivoj situaciji.

Ferro je u 58. minuti skoro sa centra pokušao iznenaditi Radoševića, a vratar Gorice je krajnjim naporom uspio prebaciti loptu preko grede.

Uslijedio je ubačaj iz kuta Capana te udarac sa šest metara Livaje glavom koji je završio iza leđa Radoševića. Najbolji strijelac prvenstva s već 15 postignutih golova je u skoku nadvisio Vujnovića.

Krizmanić je u 64. minuti pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara, a lopta je od živog zida otišla u korner. Iz njega je Pršir pronašao Bralića koji je sa šest metara glavom matirao Sentića. Bio je to prvi gol Gorice nakon sedam utakmica.

Gorica je aktivna i u 75. minuti kada je Pršir proigrao Štigleca, ali on je s desetak metara iskosa loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol Hajduka.

Tri minute kasnije Matavž je odlično glavom spustio loptu za Vujnovića koji je dobio duel s Prpićem, ali je u situaciji 1 na 1 sa Sentićem poslao loptu pored gola.

Kazna za promašaj uslijedila je u 78. minuti kad je Benrahou asistirao za Kalinića koji je snažnim udarcem s desetak metara zatresao mrežu Gorice. Radošević je tom prilikom dirao loptu, ali nije uspio upisati obranu tako da je iskusni napadač postigao četvrti gol u sezoni.

Dobru priliku u 90. minuti imao je Steenvoorden nakon ubačaja Bralića. Njegov prvi udarac je završio u bloku, a drugi je otišao pokraj stative.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Benrahou je dobro uposlio Livaju koji je prebacio Radoševića, no ispred gol liniji loptu u posljednji trenutak izbija Bralić. Isti igrač je u šansi bio i minutu kasnije kad sa šest metara iskosa puca iznad grede. Bilo je to posljednje uzbuđenje na susretu.

Osijek – Varaždin 26.2. 17:30h

Dvadeset i drugo kolo SuperSport HNL-a će od 17:10 na Poljudu zaključiti Hajduk i Gorica. Njihov prvi ovosezonski okršaj u Splitu završio je slavljem Bilih rezultatom 3:1 dok su u Velikoj Gorici bili bolji s 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na L. Kalinića, Awaziema, Borevkovića, Eleza, Melnjaka, Grgića, Kalika i Sahitija dok su gosti bez Fruka.

Trener Hajduka Ivan Leko je u najavi rekao: “Ovakve utakmice su najteže, igramo protiv ekipe koja je zadnja na tablici, ali činjenica je da ih rezultat nije pomazio, a to lako može stvoriti osjećaj da će biti lako. Nisu oni lošiji od drugih, vidjelo se to i u zadnjoj utakmici u kojoj su poraženi od Rijeke, a bili su jako opasni. Imaju agresiju, snagu i vertikalnost. MI ćemo nastojati igrati naš nogomet, fokus je na poboljšanju naše igre, svjesni smo da je ogroman posao pred nama.”

Strateg Gorice Željko Sopić je kratko poručio: “Nogomet se igra, a ne samo brani. Moramo izaći hrabro, jer se nijedna ekipa koja je izašla bojažljivo na Poljudu, nije dobro provela.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Luka Pušić iz Zagreba. Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb), a časnik za sigurnost Jurica Jurjević.