Hat-trick Caktaša u visokoj pobjedi Hajduka protiv Rudeša (VIDEO)

hajduk.hr

Hajduk je u susretu 34. kola HT Prve Lige uvjerljivo s 1:4 svladao Rudeš te tako opet došao na treću poziciju. Tri gola s kojima je izbio na čelo ljestvice strijelaca upisao je Mijo Caktaš.

Hajduk je imao inicijativu na startu utakmice ali do prve prilike stigli su u 17. minuti, a tada dolaze i u vodstvo. Vrlo lijepa kombinacija završena je pogotkom Mije Caktaša koji dovodi svoju momčad u vodstvo. Jurić je uposlio Jaira a ovaj lijepo proigrao Hajdukovu desetku.

Hajduk je i nakon pogotka nastavio dominirati ali do kraja prvog dijela nije uspio postići još jedan zgoditak te mirno otići na poluvrijeme. Treba izdvojiti veliku šansu u 38. minuti u kojoj se našao Jairo kada nakon lijepog proigravanja Caktaša prebacuje vratara Banića, ali lopta ide pokraj gola. Najopasnija prijetnja od Rudeša viđena je šest minuta ranije kada je iz slobodnog udarca tukao Mrkonjić, Posavec je odbio.

Drugo poluvrijeme s puno više golova. U 57. minuti Hajduk povisuje vodstvo. Kombinirali su Jradi i Gyurcso po desnoj strani, Mađar je uputio udarac ali ga je jedan od braniča domaćih blokirao, lopta se odbija do Caktaša koji nije u zaleđu i zabija svoj drugi gol danas.

Rudeš se u život vraća u 62. minuti. Mrkonjić je ubacio s desne strane, obrana Hajduka nije pazila na Lisakovicha koji pod prečku zabija za 1:2.

Samo tri minute trajale su nade domaćih da mogu makar do boda. U 65. minuti Caktaš puca na asistenciju Jaira, vratar Banić odbija prvi put, ali drugi put veznjak Hajduka zabija za 1:3.

Minutu kasnije postavljeno je konačnih 1:4. U šansi se našao Bassel Jradi koji lijepim driblingom vara protivnika, a onda lijepo pogađa za 1:4. To je njegov drugi ligaški gol, prošli je zabio u petak kada je Hajduk slavio protiv Slaven Belupa.

Caktaš je ovim pogocima izbio na vrh ljestvice strijelaca. Hajdukov veznjak ih ima 17, jedan više od Mirka Marića i Jakova Puljića te tri više od napadača Gorice – Zwolinskog. Upravo je Rudeš njegova omiljena žrtva, s obzirom da je čak osam puta pogađao protiv njih u četiri prvenstvena duela.

Hajduk je ovom pobjedom došao na treću poziciju s 59 bodova, tri više od Osijeka koji sutra dočekuje Rijeku. Rudeš je uvjerljivo posljednji.

Od 19 sati u Kranjčevićevoj u sklopu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Rudeš i Hajduk.

Ukoliko domaćini ne upišu tri boda i matematički će potvrdili ispadanje u Drugu HNL obzirom da tri kola prije kraja prvenstva zaostaju osam bodova za pretposljednjom Istrom 1961.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena susreta ove dvije momčadi Hajduk je upisao tri pobjede. Na Poljudu je bilo 3:1 i 3:0 dok je u Ulici pjesnika prvi susret završio rezultatom 1:4.

Rudeš danas ne može računati na ozlijeđenog Dragana Juranovića dok Splićani iz istog razloga u kadru nemaju Vučura, Mikulića, Josipa Juranovića i Tudora dok Ismajli ima kartone.

Tomislav Ivković i Siniša Oreščanin su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: