Hat-trick Gavranovića za rezultatski uvjerljivo slavlje Dinama nad Goricom (VIDEO)

U posljednjoj utakmici pretposljednjeg kola ovosezonskog izdanja HT Prve lige Dinamo je u Velikoj Gorici svladao Goricu rezultatom 0-3 (0-2) i tako i peti put ove sezone nanio poraz svom današnjem suparniku.

Trostruki strijelac za veliko slavlje momčadi Damira Krznara bio je Mario Gavranović koji je Ivana Banića matirao u 3., 36. i 93. minuti susreta.

Dinamo je uvodno potpuno mirno dominirao posjedom, čuvao loptu i poslije dugog perioda tijekom kojeg nije ni u jednom trenutku dozvoljavao protivniku pristup lopti već u 3. minuti lijepom akcijom stigao do rezultatske prednosti.

U završnici Tolić gura kvalitetno u prostor za Gavranovića koji se izborio za poziciju pored Steenvoordena i Jovičića te udarcem iz prve s jedanaest metara pogodio bliži kut za 0-1 svoje momčadi i svoj petnaesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 61. u 143. Prva HNL nastupu.

Poslije stečenog vodstva ‘Plavi’ su protivniku prepustili posjed, ali Gorica s istim nije uspijevala konkretno zaprijetiti Zagorcu, koji s dalekometnim nepreciznim prizemnim pokušajem Babeca u 13. minuti nije imao ni najmanjih problema.

Deset minuta poslije Mudrinski je bio u dobroj poziciji nakon ‘podvaljivanja’ Hamada, no srspki napadač iskosa s deset metara loptu šalje malo, malo pored suprotne vratnice.

U 28. minuti ponovno dobra situacija za Oreščaninovu momčad. Hamad je otvorio Doku desno, njegov ubačaj kratko glavom odbija Lauritsen, loptu atraktivno škaricama s deset metara u okvir šalje Špikić, no njegov pokušaj uspio je blokirati danski stoper te poštediti svog vratara ozbiljnog posla.

Pritiskala je Gorica u ovom periodu konkretno Dinamo. U 33. minuti prvo je Špikić lijevo primio jednu dugu loptu i pobjegao Stojanoviću, te uz malo sreće pri ulasku u šesnaesterac došao do prostora i udarcem s četrnaest metara gađao suprotni kut, no fantastičnom reakcijom Zagorac odbija loptu u korner! Samo nekoliko trenutaka poslije Mudrinski je primio loptu na rubu šesnaesterca okrenut leđima, uspio se postaviti u poziciju za udarac, ali loptu je poslao malo iznad okvira vrata.

I onda u 36. minuti fantastična kontra ‘Plavih’ za 0-2. U završnici Stojanović igra desno u prostor za Kastratija, on s ruba šesnaesterca povratnom na 18 metara pronalazi Gavranovića, koji savršeno preciznim udarcem iz prve u trku pogađa sami donji lijevi kut Banićevih vrata za povećanje prednosti Dinama.

Samo dvije minute poslije ponovno Zagorac odličnom refleksnom reakcijom čuva mrežu gostiju! U velikoj gužvi na petercu poslije ubačaja iz kuta najbolje se snašao Mudrinski koji vrhom kopačke šalje loptu pod gredu, no Dinamov vratar uspijeva upisati obranu!

Uzbudljivo prvo poluvrijeme je, što se prilika tiče, okončano velikom prilikom Oršića u 44. minuti, poslije još jedne kontre Dinama. Stojanović je povukao do osamnaest metara i kvalitetnim dodavanjem pronašao Oršića, ali on pod pritiskom Doke s osam metara šalje loptu umjesto u mrežu tik uz desnu vratnicu!

U drugom dijelu uvodno je Gorica potpuno kontrolirala događanja na terenu u vidu posjeda lopte, a ‘Plavi’ su kao i većinu prvog dijela bili posvećeni defanzivnim zadaćama uz dosta manje rizičnije pokušaje izlaska u kontre i polukontre. U takvom odnosu snaga domaćini nisu nikako uspijevali konkretnije zaprijtetiti Zagorcu.

Što se kadrovskih promjena tiče, na poluvremenu su stratezi Orešćanin i Krznar u svlačionici ostavili Hamada i Ademija, umjesto kojih su ušli Lovrić i Majer. U 61. minuti odrađene su još po dvije izmjene na svakoj strani. Kod Gorice su igru napustili Dvorneković i Babec, a ušli Mitrović i Pršiš, dok su kod ‘Plavih’ umjesto Tolića i Oršića na travnjak istrčali 18-godišnjaci Ivan Šaranić (drugi nastup za seniorsku momčad) te Martin Baturina, kojem je ovo bio debi za prvu momčad Dinama.

Iako smo gledali aktivan nogomet s obje strane prvu pravu prijetnju za vratare u drugom dijelu vidjeli smo tek na isteku 70. minute kada je Matar ostao na trenutak nečuvan desno na osam metara, no njegov snažan, ali neprecizan udarac, uspio je obraniti odlično postavljeni Zagorac.

Osam minuta poslije Dinamo prvi put u nastavku konkretno prijeti. Stojanović je probio lijevu stranu domaće obrane i odigrao za Gavranovića koji s desnog ruba šesnaesterca gađa suprotni kut, Banić kvalitetnom reakcijom odbija dalje od vrata.

Gorica je priliku za povratak u susret imala u 86. minuti kada je sudac Bel poslije Franjićevog povlačenja Matara odmah pokazao na bijelu točku. Loptu je minutu poslije uzeo Lovrić kojem neprecizan udarac mirno brani, danas zaista odlični, Zagorac!

Veliku priliku ‘Plavi’ su imali u prvoj od tri minute nadoknade kada je Majer je na prekrasno dodavanje Mišića dodirom sa šest metara prebacio istrčalog Banića, no loptu na samoj crti odbija Jovičić.

Na isteku posljednje minute susreta konačnih 0-3 poslije još jedne lijepe akcije gostiju postavio je Gavranović na dodavanje Petkovića udarcem s osam metara.

U posljednjem kolu Gorica u izravnom okršaju za Europu gostuje kod Rijeke na Rujevici, a Dinamo će svoju šampionsku sezonu okončati na Maksimiru gdje im stiže Šibenik.

U posljednjem srazu 35. kola HT Prve lige snage će od 19:10 u Velikoj Gorici odmjeriti Gorica i novi stari prvak Dinamo. Plavi su bili uspješniji u njihova četiri ovosezonska međusobna susreta. U prvenstvu su slavili s 3:2, 3:4 i 1:0 dok su u polufinalu kupa nakon produžetaka bili bolji s 4:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Musu te Kalika i Suka koji su ozlijeđeni dok kod gostiju u kadru nema Theophilea, Gvardiola, Moharramija, Leovca i Atiemwena koji imaju problema s ozljedama.

Trener Gorice Siniša Oreščanin je u najavi utakmice rekao: “Unatoč porazu od Hajduka, reakcija igrača i atmosfera u momčadi je dobra. Od početka pokušavamo biti realni, iskreni jedni prema drugima, ostati normalni i u pobjedi i u porazu. Rezultat je bio realan, Hajduk je zaslužio tu pobjedu, kaznio je apsolutno sve naše pogreške odmah na početku… Takve utakmice se dogode, a nakon njih je najvažnije ne šiziti, važno je odmah postaviti stvari na svoje mjesto. Znamo kvalitetu Dinama, no mi ćemo se opet u pripremi utakmice pokušati baviti sobom, učiniti sve da damo najbolje od sebe. U sve tri utakmice s njima ovog proljeća bili smo konkurentni, blizu pozitivnog rezultata, i nadamo se da bi se slijed velikih brojeva mogao okrenuti na našu stranu.”

Njegov kolega na klupi Dinama Damir Krznar je dodao: “Naš motiv je zadržati atmosferu i raspoloženje, pobjednički mentalitet, gard i stav pred najvažniju utakmicu, finale Kupa.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek) i Andrej Burilo (Osijek) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a kontrolor suđenja Bruno Marić (Đakovo).