Hat-trick mladog Ćuže za slavlje Istre nad Varaždinom (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je, pred 1 922 gledatelja na Aldo Drosini, rezultatom 3-1 (1-0) svladala Varaždin i tako upisala drugu pobjedu u sezoni.

Fantastičnu predstavu imao je 20-godišnji Dinamov igrač na posudbi u Istri – Mario Ćuže, koji je s tri današnja pogotka nakon dva nastupa u Prvoj HNL već stigao do ukupno pet na kontu. Pogodak za goste postigao je Leon Benko iz kaznenog udaraca.

Prvu ozbiljniju situaciju na utakmici bilježimo u 4. minuti kada su Ćuže i Perić Komšić izašli u obećavajuću kontru, no u konačnici nije bilo dovoljno kvalitete u njihovoj izvedbi te gostujući vratar Nevistić nije imao posla.

Istra do rezultatske prednosti stiže već u 8. minuti kada je Antonio Ivančić vrlo dobro proigrao Marija Ćužu u prostor, a 20-godišnjak se odlično zagradio pored Karla Sambolca i postigao svoj treći pogodak u drugom prvoligaškom nastupu.

U 37. minuti je Obeng nakon udarca iz kuta za domaće ostao nečuvan na vrhu šesnaesterca, no njegov snažan udarac odlazi malo pored okvira.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Šime Gržan je s centra terena pobjegao obrani gostiju i uspio se izboriti za poziciju za udarac s nekih 12 metara, no i taj pokušaj odlazi iznad okvira Nevistićevih vrata.

Na poluvremenu se Perković u svlačionici odlučio ostaviti Darija Jerteca, a umjesto njega je u igru poslan Dejan Glavica.

Istra do povećanja rezultatske prednosti stiže u trećoj minuti nastavka utakmice. Marin Grujević je ubacio s desne strane napada, a najviši u skoku bio je Mario Ćuže koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i četvrti u sezoni.

U 56. umjesto Ivana Miličevića u igru je u redovima gostiju ušao Dominik Perković.

Varaždin do smanjenja rezultatskog zaostatka stiže pogotkom Leona Benka iz kaznenog udarca u 59. minuti. Pajač je duel Obenga i Senića okarakterizirao dovoljnim za najstrožu kaznu, a 35-godišnjem Benku je to bio prvi pogodak u sezoni, 68. ukupno u 150. Prva HNL nastupu u karijeri.

Nekoliko minuta poslije domaći traže kazneni udarac zbog situacije u šesnaestercu Varaždina, no Pajač u ovoj situaciji nije vidio dovoljno elemenata za najstrožu kaznu.

Robert Perić Komšić je igru napustio u 70. minuti, ušao je Adrian Fuentes.

Istra do trećeg pogotka na utakmici stiže u 72. minuti preko fantastičnog Marija Ćuže koji je nakon Nevistićeve obrane Fuenteseovog udarca odlično plasiranim udarcem stigao do hat-tricka i svog petog pogotka u drugom Prva HNL nastupu.

U 77. posljednja izmjena u redovima Varaždina, umjesto Tomislava Turčina ušao je Saudijac Jamal Bajandouh, kojem je to bio debi u HT Prvoj ligi. Minutu poslije umjesto Šime Gržana je u igru ušao Mario Munivrana.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Prelec je iz igre povukao Ćužu, koji je uz ovacije napustio travnjak. Umjesto njega ušao je Petar Rubić.

Istra je tako u potpunosti zasluženo stigla do druge ovosezonske pobjede, dok je Varaždin nakon tri odigrana kola i dalje bez osvojenog boda.

Spomenimo na kraju da je i na ovoj utakmici Varaždin počašćen povicima ‘Vi niste Varteks‘.

Istra u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod Lokomotive, dok će Varaždin biti gost Interu iz Zaprešića.

U drugoj utakmici programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Puli se s početkom u 19 sati sastaju Istra 1961 i Varaždin.

Pulski prvoligaš je, nakon 2-0 poraza od Hajduka na Poljudu, u prošlom kolu upisao 0-2 slavlje protiv Intera u Zaprešiću, te danas protiv novog prvoligaša očekuje nove bodove u ovoj sezoni.

Varaždin je u svoju premijernu Prva HNL sezonu ušao porazima od Rijeke (2-1) i Hajduka (0-3) te će danas protiv Istre imati svojevrsni test u kontekstu kapaciteta za nadmetanje u elitnom državnom natjecanju.

Glavni sudac današnje utakmice je Igor Pajač iz Zeline, a pomoćnici će mu biti Dejan Berger iz Osijeka i Tomislav Keglević iz Našica.

Treneri Ivan Prelec i Borimir Perković na travnjak stadiona Aldo Drosina su se odlučili poslati sljedeće sastave: