Hat-trick Vizingera, dva gola Maglice i Plazibata, jedan Ljubičića (VIDEO)

skslovan.com

Devet pogodaka i tri asistencije upisali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima danas. Hat-trick u prvoj slovenskoj ligi postigao je Dario Vizinger dok su po dva pogotka zabili Anton Maglica i Stipe Plazibat. Marin Ljubičić opet je bio strijelac za Slovan Bratislavu.

Hat-trick i asistencija Vizingera

Sjajan dan imao je hrvatski napadač Dario Vizinger u dresu slovenskog Celja. Celje je danas na svom terenu s visokih 4:1 svladalo Triglav, a hrvatski napadač koji je u igri proveo 71 minutu sudjelovao je u sva četiri zgoditka. Celje je povelo u 32. minuti kada Lotric pogađa na asistenciju Vizingera. Hrvatski nogometaš tri se puta upisao u strijelce u drugom poluvremenu. Vizinger je pogađao u 48., 56. i 70. minuti.

Osim Vizingera, za Celje je igrao i Lovro Cvek koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Za Triglav je cijeli susret odigrao naš branič Tin Karamatić dok je Ivan Crnov igrao do 32. minute. Celje je na tablici četvrto s 33 boda, a Triglav na sedmoj poziciji ima 25.

Ljubičić opet strijelac

Drugo kolo zaredom u Slovačkoj u strijelce se upisao hrvatski nogometaš Marin Ljubičić. Njegova Slovan Bratislava uvjerljivo je svladala Sered rezultatom 1:4 u utakmici prvog kola playoffa slovačke prve lige. Cijeli susret za Slovan odigrao je hrvatski veznjak Marin Ljubičić koji se i danas upisao u strijelce. Hrvatski nogometaš pogodio je u 42. minuti za 0:2, a ovo danas mu je peti prvenstveni pogodak ove sezone.

U redovima domaćih od 75. minute igrao je hrvatski nogometaš Dino Špehar. Slovan je na tablici uvjerljivo prvi sa 61 bodom, dok je Sered šesti s 31.

Asanović i Dangubić strijelci

U prvom kolu playoffa za ostanak u slovačkoj ligi Zlate Moravce je upisalo pobjedu od 3:2 na domaćem terenu protiv Senice. Senica je povela u 25. minuti, prvim pogotkom u prvenstvu ove sezone Filipa Dangubića.

Domaća momčad odgovorila je već nakon pet minuta. Antonio Asanović zabija za 1:1 u 30. minuti. Do kraja utakmice domaća je momčad zabila još dva pogotka te u dramatičnoj završnici utakmice slavila rezultatom 3:2.

Zlate Moravce su na tablici pretposljednje sa 17 bodova, Senica je posljednja s dva manje.

Dva pogotka Maglice – Jelavić pocrvenio

U drugom kolu kineske druge lige Guizhou Hengfeng svladao je Changchun Yatai. Za domaću su momčad igrala dva hrvatska napadača – Anton Maglica i Nikica Jelavić. Gosti su od druge minute imali vodstvo od 0:1, no Hengfeng je u drugom dijelu stigao do preokreta u samo tri minute. Najprije u 65. minuti Anton Maglica zabija za 1:1, a samo tri minute kasnije svojoj ekipi donosi potpuni preokret. Domaća momčad utakmicu je završila s desetoricom s obzirom da je naš Nikica Jelavić u 89. minuti zaradio crveni karton.

Hengfeng nakon prva dva kola ima četiri boda.

Plazibat dvostruki strijelac

Singapurski prvoligaš Hougang slavio je u trećoj prvenstvenoj utakmici u sezoni protiv Warriorsa s visokih 5:1. Za domaću momčad igrao je hrvatski napadač Stipe Plazibat koji je odigrao svih 90 minuta. Upravo je Stipe ‘načeo’ mrežu gostiju u uvodu utakmice. Hrvatski nogometaš u 12. je minuti iz kaznenog udarca pogodio za 1:0, da bi samo dvije minute kasnije zabio i za 2:0.

Hougang nakon tri utakmice ima šest osvojenih bodova.

Drugi pogodak Sliškovića

Njemački trećeligaši Aalen i Zwickau remizirali su 1:1u susretu 29. kola treće njemačke lige. Jedini pogodak za momčad Aalena postigao je hrvatski nogometaš Petar Slišković kojem je to drugi pogodak u prvenstvu ove sezone.

Aalen je posljednji na tablici sa samo 25 bodova iz 29 kola.

Asistencija Đokovića

Rumunjski prvoligaš Cluj danas je odigrao utakmicu drugog kola playoffa za prvaka. Cluj je slavio na gostovanju kod Viitorula s minimalnih 0:1. Jedini pogodak na utakmici pao je u 73. minuti kada je Paun-Alexandru pogodio na sjajnu asistenciju hrvatskog veznjaka Damjana Đokovića.

Cluj na tablici drži prvu poziciju s 33 boda.

Miškić asistent

Ruski prvoligaš Orenburg slavio je u utakmici 20. kola ruske prve lige s minimalnih 1:0 protiv Dinamo Moskve. Cijeli je susret za domaću momčad odigrao hrvatski veznjak Danijel Miškić koji je bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 52. minuti. Ovo mu je bila druga asistencija u prvenstvu ove sezone.

Orenburg je na tablici osmi s 26 bodova te utakmicom zaostatka.

Pobjeda Sablića u prvom kolu

Aktualni moldovski prvak Sheriff Tiraspol kojeg vodi hrvatski trener Goran Sablić upisao je minimalnu pobjedu od 1:0 danas. Sablićeva momčad u prvom je kolu svladala Speranta Nisporeni i to pogotkom u 81. minuti.

Pobjeda Ivankovića

Iranski prvak Persepolis kojeg s klupe predvodi hrvatski strateg Branko Ivanković slavio je protiv Sepidrood Rashta danas rezultatom 1:3. Za Ivankovićevu momčad branio je hrvatski vratar Božidar Radošević.

Persepolis nakon 22 kola ima 45 bodova i zauzima prvu poziciju prve iranske lige.

Slavlje Krstičevića

Iranski drugoligaš Mes Rafsanjan kojeg vodi hrvatski trener Mišo Krstičević slavio je danas na gostovanju kod Mes Kermana rezultatom 1:2 u susretu 28. kola druge lige Irana. Krstičevićeva momčad na tablici se nalazi na devetoj poziciji s 31 bodom.