Herceg strijelac u J.Koreji, Šimunović za Celtic (VIDEO)

Twitter/Celtic Football Club

U susretu 3. kola južnokorejske druge lige Busan i Gyeongnam odigrali su neriješenih 1-1.

Strijelac za 0-1 gostiju bio je 27-godišnji hrvatski branič Ivan Herceg u 37. minuti utakmice.

Prvi je ovo pogodak za Hrvata u Koreji, u koju je stigao u 3. mjesecu 2016. godine iz Puškaš Akademije. U HNL-u je osim za Dinamo/Lokomotivu, branio boje zaprešićkog Intera. Prošlu sezonu njegov je klub završio kao 8. momčad K-League Challenge, dok je ovu sezonu Gyeongnam otvorio s dvije pobjede i spomenutim remijem, te su trenutačno trećeplasirana momčad.

U 29. kolu “dosadnog” škotskog Premiershipa Celtic je u gostima kod Dundeeja slavio rezultatom 1-2. Strijelac prvog pogotka na susretu bio je 22-godišnji hrvatski branič Jozo Šimunović. Bivši igrač Dinama ostao je u protivničkom šesnaestercu nakon loše izvedenog kornera od strane suigrača, te u nastavku akcije spretno poentirao u prvoj minuti produžetka prvog poluvremena.

Drugi je ovo pogodak Šimunovića za škotskog velikana od dolaska 2015. godine. Njegov Celtic suvereno maršira ka šestoj uzastopnoj tituli prvaka države s 25 bodova prednosti pred drugoplasiranim Aberdeenom.